KARS GEZİSİ

DOĞU EKSPRESİ’YLE KARSGEZİ DETAYI

TÜM BİLİNMEYENLERİ İLE ANİ - BOĞATEPE VE KIZAKLA ÇILDIR GÖLÜ

Eşsiz doğa manzaralarıyla Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 24 saat sürecek yolculuk / Türkiye’den UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 2016’da giren ortaçağın görkemli yerleşimlerden Ani ve bu kadim yerleşimin tüm bilinmeyen ve gidilmeyen güzelliklerinin keşfi / Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Sarıkamış / Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden Kars Müzesi ve 2018 yılında Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi olarak düzenlenen Kanlı Tabya / Rus işgali döneminden kalma taş binalar ve Kars Kalesi / Kızaklarıyla ve balıkçılarıyla kışın donarak bembeyaz bir örtüye bürünen bir kış masalı Çıldır Gölü / Şifalı otlarıyla, mis kokulu yayla balıyla, çeşit çeşit enfes peyniriyle Malakanlardan Terekemelere Boğatepe Köyü ve Türkiye’nin ilk peynir müzesi Zavot Eko Müze / Kars mutfağıyla tanışma ve özel “kaz ziyafeti”…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Kars’ta özel belgeli otelde 2 gece oda-kahvaltı ve 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Doğu Ekspresi’yle yataklı vagonda Ankara - Kars arası ulaşım,
 • Trende 1 Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği,
 • Trende mütevazi akşam yemeği,
 • Kars yöresi müziği eşliğinde otelde 1 akşam yemeği,
 • Yerel lokantada 2 akşam yemeği,
 • Kafkas oyunları gösterisi,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Doğu Ekspresi’yle Kars / Ani - Boğatepe ve Kızakla Çıldır Gölü” gezi kitabı,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Ankara arası ulaşım,
 • Kars - İstanbul arası ulaşım,
 • Doğu Ekspresi’nde alınacak yemekler sırasındaki içecekler,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • İlgili otelde lüks aranmamalıdır. Kalınacak otel bölgenin şartları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Çok eğlenceli bir gezi oldu. Hayalim gerçekleşti. FEST is the best. Tren yolculuğu ve Çıldır Gölü çok güzeldi. 
Çok profesyonel bir tur. Kesinlikle tavsiye ederim. Tekrar FEST Travel ile kültür gezilerine katılmayı düşünüyoruz. Genel oalrak tüm gezi mükemmeldi. Çıldır Gölü'ndeki atlı kızak gezisini çok beğendim. 
Organizasyondan ve seçilen program / lokasyonlardan memnun kaldık. Rehberimiz çok iyiydi. Ani Harabeleri ve manzaralar çok güzeldi. Yerel lokantaları beğendik. 
Doyurucu gezi planlaması var. Her şey çok iyiydi. 
Şikayet edecek herhangi bir şey yoktu. Tavsiye ederim, sorunsuz bir geziydi. 
Mahalli yemeklerins eçilmesi çok güzel ve doğru olan. Çıldır Gölü çok güzeldi. Profesyonel çözümler üreten bir şirket bu nedenle tavsiye ederim. 
Her şey çok güzeldi. En başında itibaren satış temsilcimiz ve rehberimiz çok ilgiliydi. Bir turistin bekleyebileceği her konuda hassasiyet gösterdiler, ilgi gösterdiler. Tamamı harika planlanmış, her yeri ayrı güzel bir gezi. Teşekkür ederim. En kıs zamanda tekrar bir FEST gezisiyle seyahat edeceğim.
FEST'i tanıdıktan sonra başka bir yerle gezemez oldum. Zamanlama, rehber, program çok güzeldi.
Ani HArabelerini çok beğendik. Çok memnun kaldık. Organizasyon iyiydi. Yerel yerlerde yemek yenmesi hoşumuza gitti. İyi plnalanmış programı rehberimiz çok iyi uyguladı. Kalınacak yerler, tur programı özenle hazırlanmış. Rastgele yada popüler odluğu için değil özenle seçilmiş. Yereli lezzetli, konforlu yerler seçilmiş. Rehberimiz çok bilgili, paylaşımcı, sabırlı ve entelektüel. 
Program, otel, restoranlar gayet iyiydi. Rehberimiz mükemmeldi. Hiç yorulmadan gezilecek yerleri ve yenilecek yöresel yemekleri yedik. Kars ve Çıldır Gölü çok güzeldi. 
Gezinin bütün bölümlerinden memnun kadlım. Gerek kalınan oteller, gerekse görülen yerler ve yemekler çok güzeldi. Rehberimiz ve şoförümüz de çok iyiydi. Rehberimiz işinin ehli ve samimiydi. Satış temsilcimize de çok teşekkürler. Görüşlerim genel itibariyle çok olumlu. 5 günlük gezimiz hakkında olumsuz bir görüşüm yok. Tura kayıt olmamdan başlayan süreçten gezimizin son gününe kadar her şey çok güzeldi. İlgililer de çok ilgiliydi.
Doğu Ekspresi yolculuğu çok güzeldi. Gezilecek yerlerle ilgili zamanlama mükemmeldi. Müşteri ihtiyaçları öngörülmüştü. Her öğünün yerel tatlarla planlanmış olması çok güzel. Kesinlikle tavsiye ederim. Karşılamadan ayrılışa kadar müşteriyi tüm ihtiyaçları ile kapsayan bir şirket.
Tren yolculuğunda pencereden görünüm, Sarıkamış yolundaki manzaralar beni çok etkiledi. Ayrıca dans gösterisi de çok güzeldi. Hemen hemen her anından genel olarak memnun kaldım. Gezi planlamasını, konaklama yerlerini ve rehberimizin detaylı bilgilerini çok iyi buldum. 
Seçilen konaklama ve restoranlar çok güzel. Grubumuzdaki doğum günlerinin unutulmaması ve hediyeler güzel bir incelikti. Her şey çok güzeldi. 
Oldukça tatminkar, beklentilerimizi karşılayan bir gezi oldu. Ani Harabeleri'ni özellikle belirtmek gerek. Rehberlik hizmetinin oldukça tatminkar olduğunu söyleyebilirim. Güzergah gayet güzeldi. 
Gezinin tüm bölümleri çok güzeldi. 
Güzel bir gezi oldu. Teşekkürler. Kültürel anlatım çok doyurucu idi. Şehir ve çevresiyle ilgili güzel bilgiler edindik. İyi planlanmış bir gezi. Elinize sağlık. Yöresel yemekler çok güzeldi. 
Gezi süre olarak yeterliydi. Güvendiğim bir acente olduğunuz için tavsiye ederim. Ani Harabeleri çok güzeldi. 
Çıldır ve Ani çok güzel. Deneyimli ve profesyoenl bri firma ve çalışanları da öyle. Katılımcılar için her detay düşünülmüş. Bize sadece gezinin tadını çıkarmak düşüyor. 
Şimdiye kadar her seyahatimden memnun kaldım. Yemekler, gösteriler, Çıldır Gölü. 
Bastan sona cokkk memnun kaldim:-)) restaurant seciminden tarihi otele, temiz ve dakik otobusunden rehberin yakin ilgi ve alakasina hersey guzeldi. Gezilen tarihi yerler ve mekanlar ve anlatilan bilgiler ise keske podcast'i olsa dedirtti. Mustafa bey cok cok iyiydi. Dogu Anadolu ekspresiyle gidis ise cok guzel bir deneyim oldu. Karlar ve 60 tane tunel gectik. Kanyonlar arasinda suzulduk:-)) Ancak TCDD temizlige ve servise ozel dikkat etmesi lazim. Tesekkurler Fest... Kalite kontrol sisteminiz iyi isliyor. tebrikler...
Her şey çok programlı ve güzeldi, özellikle otel.
Çok güzel planlanmış bir geziydi. Zor şartlar ve kısıtlı olanaklara rağmen sorunsuz ve mükemmeldi. Rehberimiz her zamanki gibi geziyi bize doya doya yaşattı. 1994 yılından beri FEST ile geziyorum ve memnun kalmadığım bir gezi olmadı. Ayrıca FEST'in kültürel derinliği tercih etmem için yeterli.
Her şey çok güzeldi. Rehberimize de her şey çok teşekkür ederiz. 
Organizasyon planlaması ve aksalıkların giderilme hızının yanısıra çözüm üretebilme kabiliyeti ile çok memnun kaldım. Tüm dostlarıma tavsiye edeceğim. Tabi bir de gezi sırasında yapılan kültürel bilgilendirmelerden de çok memnun kaldım.

Gezi Ücreti

2.550

SATIŞI TAMAMLANDI

Tarih
31 Ocak - 04 Şubat 2019
(4 gece 5 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.