FİNLANDİYA GEZİSİ

LAPLAND KUZEY FİNLANDİYA GEZİSİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 17 yıldır gerçekleştiriyoruz...

14 Şubat Sevgililer Günü'nde sıradışı bir kış deneyimi...

Ancak belgesellerde izleyebileceğiniz bir macera; “İgloo”larda (cam oda / iglu) muhteşem gökyüzü altında uykuya dalma; Kuzey Işıkları’nı seyredebilme olanağı; Haski (Sibirya kurdu) kızaklarıyla kutup macerası; kar motosikletleriyle buz üzerinde safari; rengeyiklerinin çektiği kızaklarla macera…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Helsinki - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti,
 • Helsinki - Rovaniemi - Helsinki arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti ve havalimanı vergileri ve harçları,
 • Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (110 EUR olup kesin tutar biletleme aşamasında belirlenecek ve artış halinde tarafınıza yansıtılacaktır),
 • Bilet kesim bedeli,
 • Tüm transferler,
 • Rovaniemi’de 4 yıldızlı otel ve özel cam igloolar’da konaklama,
 • 3 öğle ve 2 akşam yemeği,
 • Rengeyiği, haski ve kar motoru gezileri,
 • Safarilerde özel kar ve buz kostümleri,
 • Tüm müze girişleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Lapland Kuzey Finlandiya” gezi kitabı,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Yemekler esnasında alınan ekstra içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Schengen vize ücreti (130 Euro),
 • Fazla bagaj ücreti.Her şey söylendiği gibi yerine getirildi. İglolarda kalış ve Kuzey Işıklarını görmek çok güzeldi. 
Geziden genel anlamda memnun kaldım. Kar motoru ve haski turu çok güzeldi. 
Tek kelimeyle muhteşem. Hiç gitmeyi düşünmediğim bir geziyi tekrar yapmayı bile düşünebilirim artık. FEST Travel ile ilk seyahatim. Herkese tavsiye ederim. 
İglo hotel, haskilerle kızak ve buzkıran gemisi, motor safarisi çok güzeldi. FEST söylenen her şeyi yaptı.  
Haskilerin çektiği kızaklarla gezi, cam igloo'larda konaklama çok güzeldi. FEST ciddi ve sorumluluk sahibi bir tur şirketi. 
Bence son derece eğlenceli, dolu geçti. Rehberimiz her şeyle ilgilendi. FEST'in farklı olduğunu gördüm. Rengeyikleriyle gezmek çok güzeldi. 
Yeniden seyahat eder ve tavsiye ederim. Her şey son derece iyi planlanmış. Cam iglolar çok güzeldi.
Haski kızağı, ren geyiği turu, kar kızağı, kuzey ışıkları çok güzeldi. Zamanlama, güzergah, etkinlikler mükemmeldi. Gezi öncesi yapılan toplantı ve verilen kitap çok faydalıydı. Çok güzel bir gezi oldu, çok memnun kaldık. Tekrar FEST ile seyahat etmek isterim. 
Gayet keyifli ve yeterli bir geziydi. Seyahat günleri ve güzergahlar çok güzeldi. Yemekler de lezzetliydi. FEST'le tekrar seyahat etmeyi düşünüyorum. 
Sakin, huzurlu ve güzeldi. Güzergahlar ve yapılabilecek aktivitelerin hepsi yapıldı. Haski safari çok güzeldi.
 
Yıllardır düşlerimde yer alan bir hayalimi daha gerçekleştirmeyi umut ederek düştük yollara. Finlandiya’nın kuzeyinde, doğal güzelliklerinin yanı sıra çok ilginç bir doğa olayı olan muhteşem “kuzey ışıkları” görüntüleriyle ünlenen Lapland’a - Laponya’ya bu ışıkları görebilmeyi umut ederek gittik. Işıklar bize müthiş bir keyif ve doğasının en güzel görüntülerini, tertemiz bir beyazlık sunarken, gökyüzüne de rengarenk ışıklarını saçarak inanılmaz, unutulmaz bir şov yaparak, müthiş anlar yaşattı. Ren geyiği, haskilerle kızak keyfi, kar motorları safarisi, Santa Claus köyü, müthiş bir doğa, inanışlmaz güzel manzaralar da gezimize güzellikler kattı. Gezi programı, oteller, yemekler her şey muhteşemdi. Teşekkürler Fest ve rehberimiz. Mutlaka yapılması gereken bir tur.
Çok güzel ve herkese şiddetle tavsiye edeceğim bir gezi. Bir insanın hayatında bir kez yaşaması gerekiyor. FEST çok detaycı ve titizce bir tur hazırlamış. Bu tur dışında da tecrübeli bir kurum olarak aklımızda.
Adım Adım İstanbul dışında ilk kez katıldım. Kuzey Işıklarını görmek çok güzeldi. Gezinin hazırlanışı, fiiliyatı ve ayrıntıların planlanması, günün değişik aşamalarının aktivitelerle dolu olması en öne çıkan özelliğiydi. 
Genel görüşüm çok olumlu. Rehberimizin de anlaşılır anlatımları, grupla ilgilenmesi ve düzen kurmaktaki hassasiyeti kayda değer. Rahat seyahat ettim. Her şey organizeydi. 
Her şey gayet iyiydi. Bu geziyi herkese tavsiye ederim. İglolarda konaklama, buzkıran gezisi, huski safari, Santa Claus hepsi çok güzeldi. 
Geziden tümüyle memnun kaldım. Rehberimiz çok tecrübeli, bilgili biri. Mükemmel organizasyon. Tavsiye ederim. İglolarda kalmak, rengeyiği ve huski safari çok güzel.
Kuzey ışıklarını iglolardan seyretmek çok güzeldi. Gezi genel olarak çok iyi planlanmış ve sonuçlandırılmış. Bize düşen bir şey kalmıyor, biz sadece keyfini çıkartıp bilgileniyoruz. 
En büyük şansımız rehberimizin profesyonelliği, bilgisi ve nezaketiydi. Kuzey ışıkları, rengeyikleri, haskiler, hepsi çok güzeldi. Planlama çok güzeldi. Oteller yerleşim yerlerine göre iyiydi. Düzenli, dakik bir program. Çıkabilecek her sorun minimuma indirilmiş, onlar da çözülüyor. Strese gireceğiniz hiçbir konu kalmıyor. Sizi düşünen birileri var. 
Yine titizlikle hazırlanmış ve uygulamaya geçirilmiş bir gezi FEST tarafından. Cam igloda kuzey ışıklarını izlemek çok güzeldi. FEST her zaman beklentilerimi karşılıyor. Farkı fark etmeniz için FEST'i tavsiye ederim. 
Çok keyifli bir zaman dilimiydi benim için. Umduğum her şeyi gerçekleştirme şansı yakaladım. Yemekler de gayet güzel ve titizce seçilmiş, Yerel tatları da alma olanağı da yakaladık. Çok teşekkürler. Her zaman tavsiye ederim.
İglolarda kuzey ışıklarını seyretmek çok güzeldi, olabilecek en güzel yerde kuzey ışıklarının dansını seyrettik. Hep tavsiye ediyoruz FEST'i. 
Genel olarak çok keyifli, öğretici ve iyi geçti. Bilgili, tecrübeli rehber, belli bir düzeyde hizmet, katılımcılar sebebiyle tavsiye ederim. 
Çok güzel bir geziydi. Asla unutamayacağım. Kültürü çok iyi öğrendim. İlginç, iyi planlanmış ve güvenilir geziler düzenlediğini düşündüğüm için tavsiye ederim.

Gezi Ücreti

2.795
( 17.233 )

Tek kişilik oda farkı

695
( 4.285 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
12 - 15 Şubat 2019
(3 gece 4 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.