POLONYA GEZİSİ

OECONOMICA: POLONYA’DA TARİH VE SANATGEZİ DETAYI

Eski Varşova; birçok tarihi olaya tanıklık eden ve “Polonya’nın kalbi” olarak bilinen Krakov; dünyanın en eski tuz madenlerinden Wieliczka; Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı döneminde yapılan en büyük Nazi kampı Auschwitz; Polonya Kültürü; Chopin; Dünyanın en geniş kalesi Malbork; Kopernik’in doğduğu ortaçağ kenti Torun…

17 Ağustos Cuma: İSTANBUL - VARŞOVA - KRAKOV

Saat 15.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Polonya Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 17.30’da LO 136 sefer sayılı uçuşla Varşova’ya hareket. Yerel saatle 19.00’da varış. Saat 22.50’de LO 3911 sefer sayılı uçuşla Krakov’a hareket. Saat 23.45’te varış. Havalimanında karşılanma. Otele transfer ve otelde konaklama.

18 Ağustos Cumartesi: KRAKOV

Sabah Pieskowa Skala Kalesi gezisi. Öğleden sonra Wawel Tepesi, Kraliyet Sarayı, Wawel Katedrali, Mariacki Kilisesi, Pazar Meydanı ve gotik kiliseleri ziyaret. Yerel lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

19 Ağustos Pazar: KRAKOV

Krakov’un tarihi bölgesi Kazimierz gezisi. Öğleden sonra yerin 60 ila 200 metre altında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Wieliczka Tuz Madeni gezisi (tuzdan heykeller ve şapeller). Otelde konaklama.

20 Ağustos Pazartesi: KRAKOV - GDANSK

Auschwitz ve Birkenau müzeleri gezileri. Havalimanına transfer. Polonya Havayolları’nın LO 3502 sefer sayılı uçuşuyla saat 18.30’da Gdansk’a hareket. 19.50’de varış. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

21 Ağustos Salı: GDANSK

Gdansk’ın yakın çevresinde geziler: Sopot, Gdynia ve Oliva. Oliva Katedrali’ni ziyaret. Gdansk’a dönüş ve eski şehir gezisi. Otelde konaklama.

22 Ağustos Çarşamba: GDANSK - MALBORK - TORUN (344 km / yaklaşık 4 saat)

Sabah erken saatlerde Malbork’a hareket. Töton Şövalyeleri’nin en büyük ortaçağ kalesi olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Malbork Kalesi gezisi. Öğleden sonra Kopernik’in doğduğu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ortaçağ kenti Torun’a gidiş. Kent gezisi: Katedral, ortaçağ kiliseleri, sokaklar, binalar… Otelde akşam yemeği ve konaklama.

23 Ağustos Perşembe: TORUN - VARŞOVA

Varşova’ya hareket. Yol üzerinde Zelazova Vola gezisi: Chopin’in doğduğu ev, Nieborov Sarayı ve Arkadia Romantik Parkı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

24 Ağustos Cuma: VARŞOVA

Varşova şehir gezisi: Eski kent merkezi, Kraliyet Sarayı, Kral Yolu, Lazienki Parkı, Vilanov Sarayı ve eski Yahudi gettosu. Yerel bir lokantada folklor gösterisi eşliğinde akşam yemeği. Otelde konaklama.

25 Ağustos Cumartesi: VARŞOVA - İSTANBUL

Havalimanına transfer ve saat 12.55’te LO 135 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 16.35’te varış.

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Polonya Havayolları ile İstanbul - Varşova - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Polonya Havayolları ile Varşova - Krakov / Krakov - Gdansk arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Bilet kesim bedeli
 • Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (şu an 110 Euro’dur, kesin vergi tutarı bilet kesim aşamasında belirlenecek ve artış olması halinde misafirlere yansıtılacaktır),
 • Belirtilen şehirlerde toplam 8 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • 5 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • “Polonya’da Tarih ve Sanat” gezi kitabı,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Vize ücretleri (130 €) ve servis bedeli,
 • Seyahat İptali teminatı içeren sigorta,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 15).Düzenleme, program ve bilgi aktarımı gayet iyi olduğu ve işini ciddi bir şekilde yaptığı için artık kendimizi aile gibi hissediyoruz. 
Gezi iyi planlanmış. Dengeli yürüyüş programı hazırlanmış. Gördüğümüz yerler de ilgi çekiciydi. 
Kendimi çok şanslı buluyorum. Hemen her gezide, çok iyi, anlayışlı, uyumlu kişilerle karşılaşıyorum. Güzel ve özenle seçilmiş yerleri geziyoruz. En çok sevdiğim şey benim yerime düşünmüş olmaları. Ayrı bir rahatlık. 
FEST Travel harika ülkeler seçiyor ve çok iyi program yapıyor. Rehberlerin işlerinde usta olduklarını gezi boyunca görüyorsun. Bilgi, nezaket, saygı, anlayış ve de sabır. Yalnız seyahat etmeye FEST sayesinde alıştım. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. En kısa zamanda başka turda görüşmek dileğiyle. Sevgiler
Böyle bir Polonya görmeyi pek beklemiyorduk. Karşımıza gelişmişlik düzeyi yüksek, tarihine sahip çıkmış, pırl pırıl, tertemiz ve yemyeşil bir ülke çıktı. İlişki kurduğumuz Polonyalıları çok sevdik. Üstüne üstlük M. Peştereli gibi harika bir rehber eşliğinde tüm bu güzellikleri iyice tatma olanağı da bulduk.

Gezi Ücreti

2.300
( 13.158 )

Tek kişilik oda farkı

495
( 2.832 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
17 - 25 Ağustos 2018
İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.