KARS GEZİSİ

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’YLE KARS


Gezi Ücreti

5.995

Tek kişilik oda farkı

5.995
Tarih
16 - 20 Şubat 2022
(4 gece 5 gün)

SATIŞI TAMAMLANDI
Trenli Rotalar
UNESCO Dünya Mirası Listesi

Gezi Bilgileri

TÜM BİLİNMEYENLERİ İLE ANİ - BOĞATEPE VE KIZAKLA ÇILDIR GÖLÜ

Eşsiz doğa manzaralarıyla Turistik Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 30 saat sürecek yolculuk / Türkiye’den UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 2016’da giren ortaçağın görkemli yerleşimlerden Ani ve bu kadim yerleşimin tüm bilinmeyen ve gidilmeyen güzelliklerinin keşfi / Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Sarıkamış / Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden Kars Müzesi ve 2018 yılında Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi olarak düzenlenen Kanlı Tabya / Rus işgali döneminden kalma taş binalar ve Kars Kalesi / Kızaklarıyla ve balıkçılarıyla kışın donarak bembeyaz örtüye bürünen bir kış masalı Çıldır Gölü / Şifalı otlarıyla, mis kokulu yayla balıyla, çeşit çeşit enfes peyniriyle Malakanlardan Terekemelere Boğatepe Köyü ve Türkiye’nin ilk peynir müzesi Zavot Eko Müze / Kars mutfağıyla tanışma ve özel kaz ziyafeti…

Not: Tek kişilik satış bulunmamaktadır.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Kars’da 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Turistik Doğu Ekspresi’yle yataklı vagonda Ankara - Kars arası ulaşım,
 • İstanbul - Ankara arası hızlı tren ile ulaşım,
 • Trende mütevazı 1 akşam ve 1 öğle yemeği,
 • Kemaliye’de yöresel kahvaltı,
 • Kars’ta yerel lokantada 3 öğle yemeği,
 • Kars’ta yöresel müzik eşliğinde 1, Kars’ta yerel lokantada 1, Erzurum’da yerel lokantada 1 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen Kemaliye ve Erzurum gezisi,
 • Çıldır Gölü kızak gezisi,
 • Kars Kafkas halk dansları gösterisi,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze, ören yeri giriş ve Sarıkamış telesiyej ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • İstanbul’da Tren İstasyonu / Havalimanı toplu transfer hizmeti
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Kars - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Turistik Doğu Ekspresi’nde alınacak yemekler sırasındaki içecekler,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti.

Konaklama Bilgileri

 • Turistik Doğu Ekspresi gezilerimizde tek kişilik ya da üç kişilik konaklama seçeneği bulunmamaktadır.
 • İlgili otelde lüks aranmamalıdır. Kalınacak otel bölgenin şartları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.

Video

Gezi Programı

Saat 09.30’da Söğütlüçeşme tren istasyonunda buluşma. TCDD hızlı treni ile saat 10.21’de hareket. 14.59’da Ankara Tren Garın’na varış. Saat 15.55’te TCDD Turistik Doğu Ekspresi’yle Kars’a hareket. Trende mütevazı akşam yemeği ve konaklama.
Sabah 07.04’te İliç’e varış. Karayolu ile Kemaliye’ye hareket. Kemaliye’de kahvaltı ve kent merkezinde kısa gezi ardından trene dönüş ve saat 10.24’te hareket.Yolda Karasu Vadisi’nin eşsiz manzaralarının görülmesi. Saat 16.27’de Erzurum’ a varış.Erzurum gezisi ve yerel bir lokantada akşam yemeği. Saat 19.43’de hareket. Yaklaşık 30 saatlik yolculuktan sonra saat 23.36’da Kars’a varış. Otele transfer. Konaklama.
Kars Kalesi, Kümbet Camii (eski Havariler Kilisesi) ve çevresinin gezilmesi. Çıldır’a hareket. Çarpıcı doğa manzaraları eşliğinde Çıldır Gölü’ne varış ve öğle yemeği. Hava şartlarının uygun olması durumunda Çıldır Gölü üzerinde kızakla kısa gezi. Boğatepe’ye hareket. Zavot Eko Müze ziyareti. Kars’ta peynir yapımı ve peynir kültürü hakkında bilgi edinme ve peynir tadımı. Kars’a dönüş. Yerel bir lokantada yörösel müzik eşliğinde  akşam yemeği. Otelde konaklama.
Tüm bilinmeyenleriyle Ani Arkeolojik Alanı ve çevresi gezileri: İç kale, kentin üçlü sur sistemi, görkemli Aslanlı Kapı ve Sultan Alparslan’ın fethini belgeleyen kitabe, Büyük Katedral, Arpaçay’ın kıyısındaki Tigran Honentz (Aziz Krikor) Kilisesi, Ateşgede, eski Havariler Kilisesi’nin dönüştürülmesiyle inşa edilmiş Selçuklu Kervansarayı, Anadolu’daki bilinen ilk Türk camisi Ebul Manuçehr Camisi, Abugamrentz Pahlavuni Kilisesi, Aziz Pırgiç Kilisesi, Gagik Kilisesi. Kars’a dönüş ve yerel bir lokantada öğle yemeği. Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi gezisi ardından Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış Şehitler Anıtı ve uzaktan Katerina Köşkü. Telesiyej ile kayak merkezine çıkış. Kars’a dönüş ve otelde kısa zaman. Yerel bir lokantada  kaz ziyafeti, yemek sonrası Sahne Kars’da Kafkas Halk Dansları  gösterisi. Ottele dönüş ve konaklama.
Kars gezisi: Kars Müzesi, Fethiye Camisi, Osmanlı ve Rus dönemlerinden kalma eski yapılar ve Kars sokakları. Yerel lokantada öğle yemeği. Kars Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket. Balmumcu ve Fenerbahçe’ye transfer.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Seçilen konaklama ve restoranlar çok güzel. Grubumuzdaki doğum günlerinin unutulmaması ve hediyeler güzel bir incelikti. Her şey çok güzeldi. 
Bastan sona cokkk memnun kaldim:-)) restaurant seciminden tarihi otele, temiz ve dakik otobusunden rehberin yakin ilgi ve alakasina hersey guzeldi. Gezilen tarihi yerler ve mekanlar ve anlatilan bilgiler ise keske podcast'i olsa dedirtti. Mustafa bey cok cok iyiydi. Dogu Anadolu ekspresiyle gidis ise cok guzel bir deneyim oldu. Karlar ve 60 tane tunel gectik. Kanyonlar arasinda suzulduk:-)) Ancak TCDD temizlige ve servise ozel dikkat etmesi lazim. Tesekkurler Fest... Kalite kontrol sisteminiz iyi isliyor. tebrikler...
Güzel bir gezi oldu. Teşekkürler. Kültürel anlatım çok doyurucu idi. Şehir ve çevresiyle ilgili güzel bilgiler edindik. İyi planlanmış bir gezi. Elinize sağlık. Yöresel yemekler çok güzeldi. 
Çıldır ve Ani çok güzel. Deneyimli ve profesyoenl bri firma ve çalışanları da öyle. Katılımcılar için her detay düşünülmüş. Bize sadece gezinin tadını çıkarmak düşüyor. 
Her şey çok güzeldi. Rehberimize de her şey çok teşekkür ederiz. 
Oldukça tatminkar, beklentilerimizi karşılayan bir gezi oldu. Ani Harabeleri'ni özellikle belirtmek gerek. Rehberlik hizmetinin oldukça tatminkar olduğunu söyleyebilirim. Güzergah gayet güzeldi. 
Organizasyon planlaması ve aksalıkların giderilme hızının yanısıra çözüm üretebilme kabiliyeti ile çok memnun kaldım. Tüm dostlarıma tavsiye edeceğim. Tabi bir de gezi sırasında yapılan kültürel bilgilendirmelerden de çok memnun kaldım.
Her şey çok programlı ve güzeldi, özellikle otel.
Gezinin tüm bölümleri çok güzeldi. 
Çok güzel planlanmış bir geziydi. Zor şartlar ve kısıtlı olanaklara rağmen sorunsuz ve mükemmeldi. Rehberimiz her zamanki gibi geziyi bize doya doya yaşattı. 1994 yılından beri FEST ile geziyorum ve memnun kalmadığım bir gezi olmadı. Ayrıca FEST'in kültürel derinliği tercih etmem için yeterli.


Önerdiklerimiz

TOPKAPI SARAYI VE HAREM'DE GEZİ
İSTANBUL'DA JAPON MUTFAĞI DENEYİMİ
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
İSTANBUL'DA JAPON MUTFAĞI DENEYİMİ
OECONOMICA LAPLAND
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com