GANA GEZİSİ

GANA DARI FESTİVALİGEZİ DETAYI

Bir hasat şenliği olarak doğup günümüzde kültürel bir şölene dönüşmüş olan rengârenk Krobo Darı Festivali / Eski “Altın Sahili”ve modern başkenti Akra / Anaerkil Aşanti Kültürü ve Aşanti Krallığı’nın eski  merkezi Kumasi / UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Elmina Kalesi / Gana’nın turizm yıldızı Cape Coast /  / Birbirinden ilginç şekillerde üretilen fantastik Figüratif  Tabıtlar / Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Gidiş transferleri ve gezi programı içerisindeki transferler,
 • 4 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 5 öğle yemeği, 4 akşam yemeği,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Gana vize ücreti ve servis bedeli (90 €),
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul-Akra-İstanbul uçak bileti, vergi ve harçları,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Uçak bagaj ücreti,
 • 1 akşam yemeği,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (45 EUR),
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (80 EUR),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Dönüş transferi.Saat 12.40’ta İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 15.40’ta TK 629 sayılı uçuşla Akra’ya hareket. Yerel saatle 20.20’de Akra’ya varış. Havalimanında karşılanmanın ardından otele transfer. Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından Gana’nın turizm yıldızı sayılan Cape Coast’a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Portekizliler tarafından 1482’de inşa edilip köle pazarına dönüştürülen Elmina Kalesi gezisi. Birbirinden renkli balıkçı teknelerini göreceğimiz balıkçı kasabası ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Canlı sokaklarıyla eski kent gezisi, savaşçı “Asafo”ların türbeleri olan Posuban ve adaklar sundukları renkli heykeller. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Gana’nın ikinci büyük şehri ve Aşanti Krallığı’nın merkezi olan Kumasi’ye hareket. Kumasi şehir gezisi: Aşanti kültürünü yansıtan geleneksel el yapımı ürünlerle birçok tropikal meyve ve sebze çeşidinin bulunduğu Afrika’nın en büyük halk pazarlarından Kumasi pazarı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Aşanti Kültür Merkezi ziyareti. Bir kutlama havasında geçen Aşanti cenaze töreni deneyimi*. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Kumasi şehir gezisi devamı. Aşanti kültürüne ait zengin altın ve mücevher koleksiyonuna ev sahipliği yapan Kraliyet Sarayı Müzesi ziyareti. Kadim kültür ve hikayelerini dinleyeceğimiz bir Aşanti şefiyle sohbet. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akosombo’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından tüm gün boyunca birbirinden renkli kıyafetler, mücevherler, müzik ve danslarla eşsiz bir deneyim yaşayacağımız Krobo Darı Festivali. Bir hasat kutlaması olarak doğan bu şenlik, günümüzde çeşitli kabilelerin katılımıyla refah, sağlık ve esenliğin kutlandığı geniş katılımlı bir festivale dönüşmüştür. Yerel bir lokantada alınacak geç öğle yemeğinin ardından Gana’nın başkenti Akra’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından şehir gezisi: Geniş meydanları ve modern yapılarıyla hızla gelişirken kimliğinden taviz vermemiş başkent Akra. Tarihi James Town bölgesi gezisi ve yerel halkı olan Ga (Ga-Adangbe) insanlarını yakından tanıma olanağı. Birbirinden renkli hayvan, meyve, balık, uçak ve daha bir çok şekilde hazırlanan dünyaca ünlü “figüratif tabutlar” ve üretim atölyelerini ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Artists Alliance Galerisi ve Galeri 1957 sanat galerileri ziyaretleri. İlgi çekici giyim mağazaları ziyaretleri ve kıyafet tasarımcılarıyla sohbet. Dönüş uçuşu için havalimanına transfer ve acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 21.15’te TK 630 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket.
Saat 07.00’de İstanbul’a varış.

Golden Tulip City Center   veya benzeri
Gana
KUMASİ
La Villa Boutique Hotel   veya benzeri
Gana
Akra
Ridge Royal Hotel   veya benzeri
Gana
CAPE COAST
Royal Senchi Resort   veya benzeri
Gana
AKOSOMBO


Gezi Ücreti

2.795
( 25.113 )

Tek kişilik oda farkı

595
( 5.346 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
26 Ekim - 01 Kasım 2020
(6 gece 7 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

BANGLADEŞ

3.650

( 27.924 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.