GANA GEZİSİ

GANA DARI FESTİVALİ


Gezi Ücreti

2.795
( 29.173 )

Tek kişilik oda farkı

595
( 6.210 )
Tarih
26 Ekim - 01 Kasım 2020
(6 gece 7 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bir hasat şenliği olarak doğup günümüzde kültürel bir şölene dönüşmüş olan rengârenk Krobo Darı Festivali / Eski “Altın Sahili”ve modern başkenti Akra / Anaerkil Aşanti Kültürü ve Aşanti Krallığı’nın eski  merkezi Kumasi / UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Elmina Kalesi / Gana’nın turizm yıldızı Cape Coast /  / Birbirinden ilginç şekillerde üretilen fantastik Figüratif  Tabıtlar / Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif

Fiyata Dahil Olanlar

 • Gidiş transferleri ve gezi programı içerisindeki transferler,
 • 4 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 5 öğle yemeği, 4 akşam yemeği,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Gana vize ücreti ve servis bedeli (90 €),
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul-Akra-İstanbul uçak bileti, vergi ve harçları,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Uçak bagaj ücreti,
 • 1 akşam yemeği,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (45 EUR),
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (80 EUR),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Dönüş transferi.

Gezi Programı

Saat 12.40’ta İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 15.40’ta TK 629 sayılı uçuşla Akra’ya hareket. Yerel saatle 20.20’de Akra’ya varış. Havalimanında karşılanmanın ardından otele transfer. Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından Gana’nın turizm yıldızı sayılan Cape Coast’a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Portekizliler tarafından 1482’de inşa edilip köle pazarına dönüştürülen Elmina Kalesi gezisi. Birbirinden renkli balıkçı teknelerini göreceğimiz balıkçı kasabası ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Canlı sokaklarıyla eski kent gezisi, savaşçı “Asafo”ların türbeleri olan Posuban ve adaklar sundukları renkli heykeller. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Gana’nın ikinci büyük şehri ve Aşanti Krallığı’nın merkezi olan Kumasi’ye hareket. Kumasi şehir gezisi: Aşanti kültürünü yansıtan geleneksel el yapımı ürünlerle birçok tropikal meyve ve sebze çeşidinin bulunduğu Afrika’nın en büyük halk pazarlarından Kumasi pazarı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Aşanti Kültür Merkezi ziyareti. Bir kutlama havasında geçen Aşanti cenaze töreni deneyimi*. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Kumasi şehir gezisi devamı. Aşanti kültürüne ait zengin altın ve mücevher koleksiyonuna ev sahipliği yapan Kraliyet Sarayı Müzesi ziyareti. Kadim kültür ve hikayelerini dinleyeceğimiz bir Aşanti şefiyle sohbet. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akosombo’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından tüm gün boyunca birbirinden renkli kıyafetler, mücevherler, müzik ve danslarla eşsiz bir deneyim yaşayacağımız Krobo Darı Festivali. Bir hasat kutlaması olarak doğan bu şenlik, günümüzde çeşitli kabilelerin katılımıyla refah, sağlık ve esenliğin kutlandığı geniş katılımlı bir festivale dönüşmüştür. Yerel bir lokantada alınacak geç öğle yemeğinin ardından Gana’nın başkenti Akra’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından şehir gezisi: Geniş meydanları ve modern yapılarıyla hızla gelişirken kimliğinden taviz vermemiş başkent Akra. Tarihi James Town bölgesi gezisi ve yerel halkı olan Ga (Ga-Adangbe) insanlarını yakından tanıma olanağı. Birbirinden renkli hayvan, meyve, balık, uçak ve daha bir çok şekilde hazırlanan dünyaca ünlü “figüratif tabutlar” ve üretim atölyelerini ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Artists Alliance Galerisi ve Galeri 1957 sanat galerileri ziyaretleri. İlgi çekici giyim mağazaları ziyaretleri ve kıyafet tasarımcılarıyla sohbet. Dönüş uçuşu için havalimanına transfer ve acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 21.15’te TK 630 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket.
Saat 07.00’de İstanbul’a varış.

Oteller

Golden Tulip City Center
veya benzeri
Gana
KUMASİ
Yerel
La Villa Boutique Hotel
veya benzeri
Gana
Akra
Ridge Royal Hotel
veya benzeri
Gana
CAPE COAST
Yerel
Royal Senchi Resort
veya benzeri
Gana
AKOSOMBO
Yerel

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.30

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com