HAFTASONU EDİRNE GEZİSİ

HAFTASONU EDİRNE


Gezi Ücreti

1.890

Tek kişilik oda farkı

235
Tarih
25 - 26 Eylül 2021
(1 gece 2 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
UNESCO Dünya Mirası Listesi
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camisi / Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı ve 3 imparatorluğun izlerini taşıyan eşsiz tarih mirası  / Osmanlı payitahtı Edirne ve hanlar, hamamlar, camiler, medreseler, çarşılar, köprüler / II. Bayezid Külliyesi ve hastaların su ve müzik sesiyle deva bulduğu şifahane / Yedi düvele nam salan pehlivanların meydanı Sarayiçi / Edirne’ye özel lezzetler…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Edirne’de 1 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Yerel lokantada 2 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı, Migros önünde saat 06.40’da; Barbaros Bulvarı, FEST Travel karşısındaki Shell Benzin İstasyonu önünde, saat 07.00’da; Bakırköy Ömür Plaza önünde saat 07.30’da buluşma. Edirne’ye hareket. Edirne şehir gezisi: Eski Cami, Bedesten Çarşısı ve Rüstem Paşa Kervansarayı. Meşhur Edirne ciğercilerinden birinde öğle yemeği. Ali Paşa Çarşısı, II. Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezileri. Eski Saray Alanı ve Kırkpınar Meydanı ziyareti. Edirne ve Çingene müzikleri eşliğinde yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Edirne şehir gezisinin devamı: Üç Şerefeli Cami, Arasta Çarşısı, Selimiye Camisi, Muradiye Camisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tunca ve Meriç nehirleri panoraması ve Karaağaç gezisi. Edirne Sinagogu, Lozan Anıtı, Sveti Konstantin-Elena Bulgar Ortodoks Kilisesi, Arkeoloji Müzesi gezileri. Edirne’de yaşam, yapılar, insanlar, inançlar ve geleneklerin deneyimlenmesi. Saat 17.00’da İstanbul’a hareket.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Edirne'yi kültürel olarak tanımak ve Sağlık Müzesi çok güzeldi. İyi program yapılması, gezi rotaları ve zamanlama nedeniyle rehberimizin kültürel bilgilendirmelerini yararlı bulduğum için tavsiye ediyorum. 
Çok pek çok beğendim. Son drece güzel organizasyon. Zamanlamalar, gidilen yerler mükemmel. Son derece aydınlatıcı idi. Ayrıca tura katılan kişiler de birbirine uygundu. Tekrar seyahat ederim. Çünkü güven duydum. Tavsiye edeceğim. 

Biz Edirne gezisini 1 gece konaklamalı olduğu için tercih etmiştik böylece koşturmadan sindirerek gezebildik ve her şeyin butik ve detaylı düşünüldüğünü tecrübe ettik. Teşekkürler.

Her anı güzeldi, ayrım yapmak çok zor. Çok eski bir FEST gezgini olarak her zaman FEST gezilerini çok sevmişimdir ve diğer şirketlerden farklılığı inkar edilemez. 
Çok keyifliydi, daha iyisi olamazdı. Bize bildirilen programa uyularak çok güzel bir gezi yapıldı. Teşekkürler. Eskiden turlara önyargım vardı ama bundan daha sonra daha sık katılacağım. 

II.Beyazıt Külliyesi, Selimiye Camii ve diğer tarihi yerleri görmek, içinde bulunmak büyük bir zevkti. Yapıtlar, el sanatları, işçilik, tarihi doku umduğumdan güzeldi.

Transferimiz dakik, huzurlu ve rahattı. Gezi araç kaptanımız arabanın temizliği ve sürüş becerisi olarak çok sakin ve güven vericiydi. Seçilen restoranları beğendim ancak bazı yerlerde alışkanlığım olmadığı için yiyemedim. Selimiye Camii gerçekten iftihar edilecek bir yapı. Edirne diğer büyükşehirlerimize göre çok daha medeni diyebilirim, insanlar yardımsever ve konuksever. FEST ile gezerken stres yok hep memnun kalıyorum.

Çok güzel hislerle, malumat dolu dolu ve mutlu hislerle eve dönüyorum. Çok güzel, çok detaylı bir program. Rehberimiz sayesinde her yeri hem görerek hem anlatımlarıyla gördük. Senelerdir daima hiç düşünmeden FEST Travel. 
Çok güzel bir gezi oldu. Rehber mükemmeldi. Görülecek yerler ve sıralama çok iyi seçilmiş. Otel, güzel ve temiz ve konforlu. Kahvaltısı çok iyi. Gece tavernaya gitmek iyi oldu. Hem eğlendik ve hem de gezi arkadaşlarıyla kaynaştık. Her yönüyle tatmin edici bir gezi yaşattınız. 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com