FİNLANDİYA GEZİSİ

LAPLAND KUZEY FİNLANDİYA GEZİSİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 19 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Sıradışı bir kış masalı...

Ancak belgesellerde izleyebileceğiniz bir macera / Noel Baba’nın Santa Claus köyünde gezinti /  Kuzey ışıklarının büyüleyici dansını cam “igloo”larda izleme şansı / Rengeyikleri ve haskilerin çektiği kızaklar ve kar motoru ile safariler / Baltık Denizi’nde buzları kırarak ilerleyen buzkıran gemisiyle eşsiz bir gezintinin ardından termal özel kostümlerle Baltık Denizi’nde yüzme deneyimi / Buzda balık tutarak İskandinav kültürüne tanıklık etme imkânı…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Rovaniemi - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti,
 • Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (110 EUR olup kesin tutar biletleme aşamasında belirlenecek ve artış halinde tarafınıza yansıtılacaktır),
 • Bilet kesim bedeli,
 • Tüm transferler,
 • Rovaniemi’de 4 yıldızlı otelde 2 gece, özel hazırlanmış kulübede 1 gece ve özel cam igloolar’da 1 gece konaklama,
 • 5 öğle ve 4 akşam yemeği,
 • Buzkıran gemisiyle gezi,
 • Rengeyiği, haski ve kar motoru gezileri,
 • Buzkıran gemisinde ve safarilerde özel kar ve buz kıyafetleri,
 • Tüm müze girişleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Lapland Kuzey Finlandiya” gezi kitabı
 • Yurtdışı çıkış harcı (¨50)
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yemekler esnasında alınan ekstra içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Vize ücreti ve servis bedeli (150 Euro),
 • Fazla bagaj ücreti,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 25 €, 76 ve üzeri 35 €).

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 06.30’da İstanbul Havalimanı Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 09.50’de Türk Hava Yolları’nın TK 1749 sefer sayılı uçuşuyla Rovaniemi’ye hareket. Yerel saatle 13.30’da varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Finlandiya'nın resmi “Noel Babası”nı ziyaret etmek üzere Santa Claus kasabasına varış ve kasabanın gezilmesi. Otelde akşam yemeği ve Kuzey ışıklarını seyredebileceğiniz Lapland bölgesine özel, normal oda sıcaklığında hazırlanmış cam “igloo”larda konaklama.
Arktikum Müzesi ziyareti ve şehir gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akşam kar motorlarıyla Kuzey Işıkları safarisi ve akşam yemeği. Otelde konaklama.
Haski çiftliğine hareket. Dünyaca ünlü haski eğiticileriyle sohbet. Haskilerin çektiği kızaklarla gezi. Çiftlikte öğle yemeği. Otele dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Axelsvik Limanı’na hareket. Buzkıran gemisiyle yaklaşık 3 saat sürecek gezi. Geniş buz kütlelerinin bulunduğu soğuk sularda yüzme imkânı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Rovaniemi’ye hareket. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Özel hazırlanmış kulübelerde konaklama.
Rengeyiği çiftliğine hareket. Lapon kültüründe önemli bir yere sahip olan rengeyikleri hakkında bilgilendirildikten sonra rengeyiği kızaklarıyla ardından kar motorsikletleriyle geziler. Buzda balık tutma aktivitesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havaalanına transfer. Saat 16.55’te Türk Hava Yolları’nın TK 1750 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22.15’te İstanbul’a varış.


Kuzey ışıklarını görmek, husky safarisi ve cam igloo da konaklama muhteşemdi. Rehberimizin de bilgisi ve toparlayıcılığı çok iyiydi. Yeniden FEST ile kesinlikle seyahat ederim.

Kar motoru gezisi geyik safarisi ve huskyler ile gezinti etkileyici oldu. Sizden çok sayıda gezi alıyoruz, genel olarak programlar güzel ve dolu oluyor her şeyin tur fiyatına dahil olması güzel, güvenilir rehberler eşliğinde gezi yapılıyor bu nedenle FEST ile memnunuz.

Rehberimiz Yıldırım Bey’in ilgi ve alakası, gerek Finlandiya, Lapland ile ilgili bilgisi, motivasyonu, gerekse seyahat sırasında tüm Dünya ile ilgili güzel bilgiler paylaşması çok hoş. FEST ile gezince düşünmeniz gereken bir şey kalmıyor detaylı düşünülmüş oluyor zaten sizin yerinize. Yıldırım Bey’in de katkısı ile memnuniyet çok büyük oluyor haliyle.

Her şey söylendiği gibi yerine getirildi. İglolarda kalış ve Kuzey Işıklarını görmek çok güzeldi. 
Geziden genel anlamda memnun kaldım. Kar motoru ve haski turu çok güzeldi. 
Tek kelimeyle muhteşem. Hiç gitmeyi düşünmediğim bir geziyi tekrar yapmayı bile düşünebilirim artık. FEST Travel ile ilk seyahatim. Herkese tavsiye ederim. 
İglo hotel, haskilerle kızak ve buzkıran gemisi, motor safarisi çok güzeldi. FEST söylenen her şeyi yaptı.  
Haskilerin çektiği kızaklarla gezi, cam igloo'larda konaklama çok güzeldi. FEST ciddi ve sorumluluk sahibi bir tur şirketi. 
Bence son derece eğlenceli, dolu geçti. Rehberimiz her şeyle ilgilendi. FEST'in farklı olduğunu gördüm. Rengeyikleriyle gezmek çok güzeldi. 
Yeniden seyahat eder ve tavsiye ederim. Her şey son derece iyi planlanmış. Cam iglolar çok güzeldi.
Haski kızağı, ren geyiği turu, kar kızağı, kuzey ışıkları çok güzeldi. Zamanlama, güzergah, etkinlikler mükemmeldi. Gezi öncesi yapılan toplantı ve verilen kitap çok faydalıydı. Çok güzel bir gezi oldu, çok memnun kaldık. Tekrar FEST ile seyahat etmek isterim. 
Gayet keyifli ve yeterli bir geziydi. Seyahat günleri ve güzergahlar çok güzeldi. Yemekler de lezzetliydi. FEST'le tekrar seyahat etmeyi düşünüyorum. 
Sakin, huzurlu ve güzeldi. Güzergahlar ve yapılabilecek aktivitelerin hepsi yapıldı. Haski safari çok güzeldi.
 
Yıllardır düşlerimde yer alan bir hayalimi daha gerçekleştirmeyi umut ederek düştük yollara. Finlandiya’nın kuzeyinde, doğal güzelliklerinin yanı sıra çok ilginç bir doğa olayı olan muhteşem “kuzey ışıkları” görüntüleriyle ünlenen Lapland’a - Laponya’ya bu ışıkları görebilmeyi umut ederek gittik. Işıklar bize müthiş bir keyif ve doğasının en güzel görüntülerini, tertemiz bir beyazlık sunarken, gökyüzüne de rengarenk ışıklarını saçarak inanılmaz, unutulmaz bir şov yaparak, müthiş anlar yaşattı. Ren geyiği, haskilerle kızak keyfi, kar motorları safarisi, Santa Claus köyü, müthiş bir doğa, inanışlmaz güzel manzaralar da gezimize güzellikler kattı. Gezi programı, oteller, yemekler her şey muhteşemdi. Teşekkürler Fest ve rehberimiz. Mutlaka yapılması gereken bir tur.
Çok güzel ve herkese şiddetle tavsiye edeceğim bir gezi. Bir insanın hayatında bir kez yaşaması gerekiyor. FEST çok detaycı ve titizce bir tur hazırlamış. Bu tur dışında da tecrübeli bir kurum olarak aklımızda.
Adım Adım İstanbul dışında ilk kez katıldım. Kuzey Işıklarını görmek çok güzeldi. Gezinin hazırlanışı, fiiliyatı ve ayrıntıların planlanması, günün değişik aşamalarının aktivitelerle dolu olması en öne çıkan özelliğiydi. 
Genel görüşüm çok olumlu. Rehberimizin de anlaşılır anlatımları, grupla ilgilenmesi ve düzen kurmaktaki hassasiyeti kayda değer. Rahat seyahat ettim. Her şey organizeydi. 
Her şey gayet iyiydi. Bu geziyi herkese tavsiye ederim. İglolarda konaklama, buzkıran gezisi, huski safari, Santa Claus hepsi çok güzeldi. 
Geziden tümüyle memnun kaldım. Rehberimiz çok tecrübeli, bilgili biri. Mükemmel organizasyon. Tavsiye ederim. İglolarda kalmak, rengeyiği ve huski safari çok güzel.
Kuzey ışıklarını iglolardan seyretmek çok güzeldi. Gezi genel olarak çok iyi planlanmış ve sonuçlandırılmış. Bize düşen bir şey kalmıyor, biz sadece keyfini çıkartıp bilgileniyoruz. 
En büyük şansımız rehberimizin profesyonelliği, bilgisi ve nezaketiydi. Kuzey ışıkları, rengeyikleri, haskiler, hepsi çok güzeldi. Planlama çok güzeldi. Oteller yerleşim yerlerine göre iyiydi. Düzenli, dakik bir program. Çıkabilecek her sorun minimuma indirilmiş, onlar da çözülüyor. Strese gireceğiniz hiçbir konu kalmıyor. Sizi düşünen birileri var. 
Yine titizlikle hazırlanmış ve uygulamaya geçirilmiş bir gezi FEST tarafından. Cam igloda kuzey ışıklarını izlemek çok güzeldi. FEST her zaman beklentilerimi karşılıyor. Farkı fark etmeniz için FEST'i tavsiye ederim. 
Çok keyifli bir zaman dilimiydi benim için. Umduğum her şeyi gerçekleştirme şansı yakaladım. Yemekler de gayet güzel ve titizce seçilmiş, Yerel tatları da alma olanağı da yakaladık. Çok teşekkürler. Her zaman tavsiye ederim.
İglolarda kuzey ışıklarını seyretmek çok güzeldi, olabilecek en güzel yerde kuzey ışıklarının dansını seyrettik. Hep tavsiye ediyoruz FEST'i. 
Genel olarak çok keyifli, öğretici ve iyi geçti. Bilgili, tecrübeli rehber, belli bir düzeyde hizmet, katılımcılar sebebiyle tavsiye ederim. 
Çok güzel bir geziydi. Asla unutamayacağım. Kültürü çok iyi öğrendim. İlginç, iyi planlanmış ve güvenilir geziler düzenlediğini düşündüğüm için tavsiye ederim.

Gezi Ücreti

3.500
( 31.698 )

Tek kişilik oda farkı

655
( 5.932 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
17 - 21 Ocak 2021
(4 gece 5 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

MYANMAR’IN SIRLARI

3.950

( 30.716 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.