SLOVENYA GEZİSİ

OECONOMICA: YEŞİLİN HER TONUYLA SLOVENYA GEZİSİGEZİ DETAYI

Masal diyarı Bled Gölü ve ona ihtişamlı bir tepeden bakan Bled Şatosu, Avrupa'nın en heyecan verici ve en ufak başkenti  Ljubljana, Avusturya imparatorluk mimarisinin güzel örnekleri, sakin bir ülkede doğal güzellikler içinde rüya gibi bir gezi…

 

28 Ağustos Pazartesi: İSTANBUL - LJUBLJANA - MARİBOR

Saat 04.55’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 06.55’te TK1061 sefer sayılı uçuşla Ljubljana’ya hareket. Yerel saatle 08.15’te varış. Havalimanında karşılanma ve Maribor’a hareket. Yol üzerinde Ptuj Kalesi, Povoden Müzesi ve Orpheus Anıtı gezileri. Maribor’a varış ve yerel lokantada öğle yemeği. Maribor kent gezisi: Sinagog, Ulusal Özgürlük Müzesi, Adalet Kulesi ve Maribor Kalesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

29 Ağustos Salı: MARİBOR - BOHİNJ - RADOVLJİCA - BLED

Bohinj Gölü’ne hareket. Teleferik ile Vogel Kayak Merkezi gezisi. Radovljica isimli Ortaçağ kasabasının gezilmesi. Bled’e hareket ve kentte gezi: Bled Şatosu, gölde tekneyle Bled Adası ve Azize Meryem Kilisesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

30 Ağustos Çarşamba: BLED - POSTOYNA MAĞARASI - PORTOROZ

Postoyna Mağarası’na hareket. Predjama Kalesi ve Slovenya'nın en büyük mağarası olan Postoyna Mağarası gezileri. Yerel lokantada öğle yemeği. Portoroz kent gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

31 Ağustos Perşembe: PORTOROZ - PİRAN -  KOPER - PORTOROZ

Ortaçağda bataklık olan, insanın doğayı biçimlendiren emeğinin dönüştürdüğü ve günümüzde de Avrupa’nın en önemli tuz üretim alanlarından biri haline gelen Secovlje Tuzlası’nda tekneyle gezinti. Gezi esnasında yüzyıllardır süregelen tuz üretim geleneğini gözlemleme imkânı. Piran ve Koper kentlerinde geziler. Portoroz’a hareket. Otelde konaklama.

1 Eylül Cuma: PORTOROZ - LJUBLJANA - İSTANBUL

Ljubljana’ya transfer. Ljubljana’ya varış ve gezi: Eski kent, Ljubljana Kalesi, Üçlü Köprü, Ejderha Köprüsü, Cumhuriyet Meydanı, Roma yapıları,  Vodnik Meydanı, Cobbler’s Köprüsü, pazar yeri. Havalimanına transfer ve yerel saatle 20.05’te Türk Hava Yolları’nın TK1064 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 23.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

Geziden memnun kaldım. Çok güzel yerler gördük, programların çoğu iyiydi. Biraz daha fazla serbest zaman olabilirdi. 
Genel olarak gördüğüm her eyr beni tatmin etti. Ancak Bled Gölü'nde kalmak ve çevresinde yapılan geziler çok özel ve güzeldi. Slovenya'yı ne zamandır görmek istiyordum. Fest Travel sayesinde ülkenin neredeyse tamamını 4-5 günde çok etkin ve keyifli olarak tamamladık.
Her gününden çok keyif aldım. kayak sporunu sevdiğim için Vogel kayak merkezini karsız görmek bile beni heyecanlandırdı, mutlu etti. Şu ana farklı coğrafyaları butik turlarla gezdim. Slovenya gezisi en güzel, düzenli, uyumlu, bilgi dolu olan geziydi.
Bilhasssa Bled Festivali ile irlikte BLed'i çok beğendik. Rehberimiz başka bir oteldeki konsere götürdü, çok memnun olduk. Kendisi çok alakalıydı ve gereken bilgiyi bize aktardı. Slovenya çok güel destinasyon olmuş. Portoroze çok güzel bir tatil kasabası. At çiftliği gezisi biraz fazla zaman aldı.
Gezinin tümd etayları harikaydı çok memnun kaldım. Fest Travel ve rehberimize çok teşekkür ederim.

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

EXODUS: ANTİK YUNAN

1.780

( 15.993 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.