Adım Adım İstanbul

(8) adet gezi bulundu

FEST Travel’ın 1988 yılında “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezileri, yanından geçip gittiğimiz bir tarihin en önemli duraklarını bizlere hatırlatıyor; bir kenti tanıma, sevme ve sahip çıkma bilincini körüklüyor.
SÜLEYMANİYE - VEFA - ZEYREK
Eski İstanbul’un izlerini sürüyoruz
Eski İstanbul semtlerinin izlerini süreceğimiz gezimizde Vefa ve yüz yılı aşkın süredir tadı damağımızdan silinmeyen Vefa’nın meşhur Bozası, İstanbul’un üçüncü tepesinde yer alan Süleymaniye, kiliseden camiye dönüştürülmüş çok özel yapıları ile Zeyrek, Mimar Sinan’ın 16. yy’a ait mimarlık şaheserleri, sivil mimari örnekleri, kendine has öyküleri ve suriçinin kadim yerleşimlerinin peşine düşüyoruz.


İSTANBUL'DA YATIR KÜLTÜRÜ
Anadolu Yakası Yatırları
İstanbul’da bir toplumsal gerçeklik olarak türbe ve yatır ziyaretleri: Beykoz; Akbaba Sultan Türbesi, Kırklar Sultan Türbesi, Tezveren Dede Türbesi, Hz. Yuşa Türbesi, Merdivenköy; Gözcü Baba Türbesi, Mansur Baba Türbesi, Şahkulu Sultan Dergahı, Aziz Mahmut Hüdai Türbesi, Karaca Ahmet Türbesi…


GÜLHANE’DEN SİRKECİ’YE
İstanbul Radyosu 91. Yaşına Giriyor!
Sirkeci Meydanı, Sirkeci Garı, Sarayburnu Atatürk Heykeli, Aziz Paulus Yetimhanesi Kalıntıları, Gotlar Sütunu, Ayios Yeorgios Sarnıcı, Sultan Reşat Çeşmesi, Gülhane Askeri Hastanesi, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi, Zeynep Hatun Camisi, Alay Köşkü, Gülhane Askeri Rüştiyesi, Bab-ı Ali, Sirkeci TCDD Müzesi


BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER

Tarabya, Tarabya Aya Paraskevi Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Andon Ermeni Katolik Kilisesi, Telli Baba Türbesi, Ali Kethüda Camisi, İbrahim Bey (Kethüda) Çeşmesi, Büyükdere Surp Boğos Ermeni Katolik Kilisesi, Büyükdere Aya Paraskevi Rum Ortodoks Kilisesi, Hamam Camisi, Büyükdere Surp Hripsimyants Ermeni Kilisesi, İskele Camisi, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Çeşmesi, Huber Köşkü, Damadzade Mehmed Murad Efendi Çeşmesi, Eski Sarıyer Karakolu (Subay Gazinosu), Sarıyer İskelesi


GÜNBATIMINDA DÜNYAYI SEYREDEN KÜLLİYE: SÜLEYMANİYE
Günbatımında Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği muhteşem Süleymaniye...
Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği bu muhteşem yapıyı duayenlerimizin anlatımlarıyla gün batımında tanımaya başlayacak, akşamla yatsı vakitleri arasında gezeceğiz.


BİR DOĞA VE KÜLTÜR MİRASI OLARAK BELGRAD ORMANI
Belgrad Ormanı, Su Yolları ve Bentler…
Günümüzde İstanbul’un Avrupa yakasının kuzeyinde Karadeniz ve Boğaziçi kıyılarına komşu olan, 19. yüzyılın sonlarına kadar yaklaşık 13000 hektar alan kapladığı bilinen ama günümüzde küçüle küçüle yaklaşık 5500 hektara kadar düşmüş olan Belgrad Ormanı, İçerisindeki yüz binlerce ağacın kökleri gibi geçmişten günümüze kök salmış bilge bir anıttır adeta.


50. YILINDA 68’İN İSTANBUL’U
Canlı Tanıklarıyla birlikte…
Buluşma Yeri ve Saati: Balmumcu, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Salonu, saat: 09.00. Gezimizde araç kullanılacak olup, gezi yürüyüş içermektedir.


OSMAN HAMDİ BEY’İN İZİNDE İSTANBUL
Arkeoloji Müzeleri’nin kuruluşunun 127. yılında…
Kadıköy’ün ilk şehremini Osman Hamdi Bey'in izinde Kadıköy Şehremaneti Binası; Milli Saraylar Resim Müzesi; Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk güzel sanatlar okulu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi; Tophane’den Karaköy’e Tünel ile Pera, Pera Müzesi’nde Osman Hamdi Bey’in eserlerinin incelenmesi; Gülhane Osman Hamdi Bey Yokuşu; Arkeoloji Müzesi gezisi
FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.