Adım Adım İstanbul

(10) adet gezi bulundu

FEST Travel’ın 1988 yılında “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezileri, yanından geçip gittiğimiz bir tarihin en önemli duraklarını bizlere hatırlatıyor; bir kenti tanıma, sevme ve sahip çıkma bilincini körüklüyor.

İSTANBUL EFSANELERİ VE TILSIMLARI
Şehrin kuruluş ve fetih efsaneleri...
Çemberlitaş, Hipodrom Meydanı, Obelisk, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, Üçler Mescidi, Server Dede Türbesi, Azize Eufemia Martiryonu, Şehzadebaşı 18 Sekbanlar Haziresi, Lâleli Baba, Fatih Kız Taşı, Hekimoğlu Ali Paşa Külliyesi, Sümbül Efendi ve Merkez Efendi.


ARKEOLOJİ MÜZESİ

Eski Şark Eserleri Müzesi (Sümer, Akad, Asur, Geç Hitit); Eski Yunan - Roma Heykeltıraşlık Eserleri Bölümü: (Arkaik Dönem, Greko-Pers Dönemi, Attika Mezar Stelleri, Helenistik Dönem Heykeltıraşlığı Salonu...


YENİ YILA ADIM ADIM AYASOFYA'DA BİR GECE
Ayasofya'ya bir gece ziyareti
Ayasofya Müzesi’nin kapıları saat 19.00-20.30 saatleri arasında sadece FEST Travel Gezginlerine özel olarak açılacak. Ayasofya’nın sükûnetine birlikte şahitlik edeceğiz.


FENER BALAT AYVANSARAY

Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi) (restorasyonda), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-u Sina Manastırı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ferruh Kethüda Camisi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu.


BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER

Tarabya, Tarabya Aya Paraskevi Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Andon Ermeni Katolik Kilisesi, Telli Baba Türbesi, Ali Kethüda Camisi, İbrahim Bey (Kethüda) Çeşmesi, Büyükdere Surp Boğos Ermeni Katolik Kilisesi, Büyükdere Aya Paraskevi Rum Ortodoks Kilisesi, Hamam Camisi, Büyükdere Surp Hripsimyants Ermeni Kilisesi, İskele Camisi, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Çeşmesi, Huber Köşkü, Damadzade Mehmed Murad Efendi Çeşmesi, Eski Sarıyer Karakolu (Subay Gazinosu), Sarıyer İskelesi


BEYAZIT MEYDANI'NDAN AYASOFYA MÜZESİ’NE: TARİHİ YARIMADA

Çemberlitaş (İmparator Konstantinos Sütunu), Atik Ali Paşa Camii, Nur-u Osmaniye Camii ve külliyesi, Vezir Hanı, Çemberlitaş Hamamı, Köprülüler Külliyesi, Sultan II. Mahmud Türbesi ve haziresi, Köprülüler Kitaplığı, Azize Euphemia Martirionu Kalıntıları, Sultanahmet Meydanı, Bizans Hipodromundan At Meydanına, Spina üzerindeki anıtlar (Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun), Ayasofya Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı.


KONSTANTİNOS FORUMU'NDAN AYASOFYA'YA: TARİHİ YARIMADA

Çemberlitaş (İmparator Konstantinus Sütunu), Çemberlitaş Hamamı, Köprülüler Külliyesi, Sultan II. Mahmud Türbesi ve haziresi, Köprülüler Kitaplığı, Azize Euphemia Martirionu Kalıntıları, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camisi, Bizans Hipodromundan At Meydanına, Spina üzerindeki anıtlar (Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun), Ayasofya Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı.


KARİYE'DE BİR GECE
Kariye Müzesi'ne bir gece ziyareti...
Kariye Müzesi FEST Travel gezginlerine özel olarak 19.00-20.30 saatleri arasında kapılarını açıyor. Kariye Müzesi gezimiz sonrasında Çarşamba günleri kapalı olan Asitane Restaurant yine FEST Travel gezginlerine özel olarak açılacak ve akşam yemeğimizi alacağız.


İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
İstanbul'da bulunan başlıca hanların ve çarşıların arasında geçmişe yolculuk.
Beyazıt Meydanı, Bakırcılar Çarşısı, Sahaflar Çarşısı, Kapalıçarşı: Evliya Çelebi’nin gördüğü eski (Cevahir) ve yeni (Sandal) bedestenleri, Çuhacı Han, Mahmut Paşa Camisi, Büyük Valide Han, Büyük ve Küçük Yeni Hanlar, Yeni Çarşı, Yıldız Han, Mahmutpaşa Hamamı, Kürkçü Han, Balkapanı Hanı, Tahtakale Hamamı, Rüstempaşa hanları (Büyük ve Küçük Çukur hanlar) ve Mısır Çarşısı
FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.