FEST Travel Gezginleri Yedinci Kıtayı Keşfetti!


Türkiye’den giderek Güney Kutup Dairesi’ni geçen ilk büyük grup FEST Travel gezginleri oldu.

Gezginlerimiz 18 Şubat’ta, FEST Travel kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Faruk Pekin liderliğinde yola çıktılar. Buenos Aires’e yaptıkları ilk yolculuğun ardından Ushuaia’ya geçerek Antarktika yolculuğuna çıkacakları gemiye yerleştiler. 

Faruk Pekin, bundan 20 yıl önce de Türkiye’den Patagonya’ya yola çıkan ilk büyük grup ile dünyanın sonu olarak bilinen Ushuaia’ya gelmişti, bu yıl da yine bir ilki gerçekleştirmek üzere bu kentteydi. Ayrıca FEST Travel, beş yıl önce daha ufak bir grupla Antarktika gezisi yapmıştı.

Yüzyıllarca sadece deneyimli denizcilerin geçebildiği Drake Boğazı’nı geçerek Antarktika’ya özgü penguenlerle, foklarla karşılaşan FEST Travel gezginleri buradaki adaları Zodyaklarla keşfettiler. Zodyak gezilerinin bir tanesinde dünyanın en büyük canlılarından kambur balinayı oldukça yakından görme şansı yakaladılar.

Bunu izleyen günlerde ise kıta topraklarına ayak bastılar ve Güney Kutup Dairesi’ne doğru ilerlerken kıtayı keşfetmeye devam ettiler. 66˚ 33’ Güney enlemini geçtiklerinde ise gemide bir kutlama oldu. Böylece FEST Travel gezginleri Türkiye’den Güney Kutup Dairesi’ni geçen ilk büyük gezgin grubu oldu. Hatta gezginlerimizden ikisi Antarktika’nın sularına dalma fırsatını kaçırmadı ve buz gibi sulara kendilerini bıraktılar.

Son olarak Lemaire Kanalı’ndan Arjantin’e geçtiler ve 5 Mart’ta İstanbul’a akıllarında Antarktika’nın şaşılası güzellikleriyle geri döndüler. Türkiye’den giderek Antarktika kıtasına ayak basan az insandan biri olmanın verdiği ayrıcalık ve dünyanın büyüleyici yedinci kıtasını görmenin keyfiyle unutulmayacak bir gezi yaşadılar.

Siz de Antarktika’yı görmek ve daha birçok macerayı deneyimlemek, farklı kültürleri, ülkeleri keşfetmek isterseniz FEST Travel gezilerini takip etmeyi unutmayın. festtravel.com  11 Mart 2019-
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.