GÜNEY AFRİKA ZİMBABVE GEZİSİ

LÜKS ROVOS TRENİYLE VİCTORİA ŞELALESİGEZİ DETAYI

Güney Afrika Cumhuriyeti - Zimbabve

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki üç yer: Viktorya Şelalesi, Güney Afrika İnsansı Fosilleri Bölgesi, Kap Yarımadası Ulusal Parkı / Güney Afrika Cumhuriyeti ve Zimbabve boyunca lüks tren yolculuğu / Cape Town, Johannesburg ve Pretoria kentleri / Ümit Burnu / Kalahari Çölü / Afrika penguenleri / Gergedan ve Aslan Parkı / Hvange Ulusal Parkı’nda safari…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Dünyanın en lüks trenlerinden Rovos’ta Deluxe Suite kompartımanlarda (duş ve tuvalet kompartıman içinde) 3 gece konaklama (Pullman ve Royal Suite fiyat farklarını satış departmanımızdan öğrenebilirsiniz),
 • 5 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 7 öğle yemeği, 5 akşam yemeği,
 • Cape Town - Johannesburg arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, bilet kesim bedelleri,
 • Viktorya Şelalesi - Johannesburg arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, bilet kesim bedelleri,
 • Tüm transferler,
 • Özel araç ile ulaşım, geziler ve safariler,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi, tren görevlileri, otel görevlileri ve gezi şoförlerine bahşiş toplanmayacaktır),
 • Trendeki yemekler esnasında alınacak tüm alkollü (Şili, Fransız, Güney Afrika içkileri) ve alkolsüz içecekler,
 • Kompartımanlarda bulunan mini barlardaki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti,
 • Zimbabve vize ücreti (Türk vatandaşları için şu anda 30 USD’dir, vize ücretindeki olası artışlar misafirlere yansıtılacaktır),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Cape Town / Johannesburg - İstanbul arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • 2 öğle yemeği, 3 akşam yemeği,
 • Dış hat uçuşu bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (175 USD).

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada/kompartımanda kalmak isteyip “iki kişilik odada/kompartımanda kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda/kompartıman” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • İki kişilik kompartımanlar çift kişilik bir yatak ya da iki ayrı yatak içermektedir.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
 • Trende üç kişilik kompartıman bulunmamaktadır.Saat 23.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 01.55’te Türk Hava Yolları’nın TK 44 sefer sayılı uçuşuyla Cape Town’a hareket. Yerel saatle 12.00’da Cape Town’a varış. Havalimanında karşılanma. Company Bahçeleri ile Ulusal Sanat Galerisi gezileri, (havanın elverişli olması halinde) teleferikle Masa Dağı’na çıkış ve şehri 360 derece seyretme. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Atlantik kıyısı üzerinden Ümit Burnu’na hareket. Llandudno Manzara Noktası’nda mola. Chapman’s Zirvesi üzerinden nefes kesen bir rotayla Ümit Burnu’na varış. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kap Bölgesi Bitkileri Koruma Alanı içerisinde kalan Kap Yarımadası Ulusal Parkı’nda gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Viktorya dönemi mimarisiyle dikkat çeken Simon kasabası gezisi. Boulders Plajı’nda Afrika penguenlerini gözlemleme şansı. Cape Town’a dönüş. Otelde konaklama.
Cape Town Havalimanı’na transfer ve yerel havayoluyla Johannesburg’a hareket. Johannesburg’a varışın ardından şehir gezisi: Sandton Meydanı, Rosebank ve Houghton semtleri, Nelson Mandela Evi ve Güney Afrika Anayasa Mahkemesi’nin yer aldığı Braamfontein semti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Johannesburg şehir gezisinin devamı: Kent merkezi, Belediye Binası, Helmut Jahn imzalı ve elmas görünümlü Diagonal Street binası ve Nelson Mandela Köprüsü. Otele gidiş ve yerleşme. Otelde konaklama.
Güney Afrika’nın idari başkenti Pretoria’ya hareket. Pretoria şehir gezisi: Kruger Evi’nin bulunduğu Kilise Meydanı, Viktorya dönemi mimarisinin klasik örneklerinden Melrose Evi, Cumhurbaşkanlığı ve Hükümet Binaları. İnsanlığın tarihinin ve evriminin izlerinin sürüleceği, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Güney Afrika İnsansı Fosilleri Bölgesi ve dünyanın en üretken paleoantropoloji sahalarından biri olan Sterkfontein Mağaraları gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tehlike altındaki türlerin korunmasına adanmış Gergedan ve Aslan Parkı gezisi. Otelde konaklama.
Özel Pretoria Rovos Tren İstasyonu’na transfer. Trene biniş ve tüm gün tren yolculuğu. Trende öğle yemeği. Zimbabve’ye varış ve gümrük işlemlerinin ardından sınırı geçiş. Trenin arkasındaki açık gözlem vagonundan doğanın tadını çıkarma. Trende akşam yemeği ve konaklama. 
West Nicholson’dan geçerek Bulavayo’ya varış. Trende öğle yemeği. Büyüleyici manzaralar eşliğinde Mpopoma’ya hareket. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende öğle yemeği. Hvange Ulusal Parkı’na varış. Afrika’nın en önemli ulusal parklarından, Kalahari Çölü’nün Afrika yeşilliğiyle buluştuğu yerdeki Hvange Ulusal Parkı’nda yer alan The Hide‘da 4x4’lerle safari ve hayvanları doğal ortamlarında gözlemleme imkânı. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trenden ayrılış. Viktorya Şelalesi’ne hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, dünyanın en büyük tek parça şelalesi olan Viktorya Şelalesi’nin (Mosi-oa-Tunya / Kükreyen Duman) gezilmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otele gidiş ve yerleşme. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Havalimanına transfer ve yerel havayoluyla Johannesburg’a hareket. Johannesburg’a varışın ardından FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 18.10’da Türk Hava Yolları’na ait TK 43 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme.
Yerel saatle 05.00’da İstanbul’a varış.


Şu güne kadar birçok yer gördük ama hem coğrafyası hem deneyimleri ile çok güzel... Kötü bir sürprizle hiç karşılaşmadık gezi boyunca. Her anını dolu dolu yaşadığımız bir gezi oldu.
Zamanlama, güzergâh ve etkinlikler çok doyurucuydu. Emeği geçen bütüne ekibe çok teşekkürler. FEST'in birikimi ve rehberlerin başarısı birleşince, olabilecek tüm sorunlar da engellenmiş oluyor.
Ekibimiz ve her şey çok güzel ve keyifliydi. 
Fest ailesinden birisi olduğumu düşünüyorum artık. başka bir firma ile gezebileceğimi sanmıyorum. Rehberleriniz alışkanlık yapıyor. Bu gezideki rehberimizle ilk seyahatimdi ama devamı gelecek gibi. 

Gezi Ücreti

6.550
( 48.549 )

Tek kişilik oda farkı

1.950
( 14.454 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
08 - 18 Mayıs 2021
(10 gece 11 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.