ÜRDÜN VE PETRA VADİSİ GEZİSİ

ÜRDÜN VE PETRA VADİSİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 20 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki dört yer: Emevi Halifeleri’nin duvarlarına erotik resimler yaptırdıkları Kasr Amra, ünlü kilise taban mozaikleri şehri Um er Rassas, kayaya işlenmiş masal kenti Petra ve Rum Vadisi / Dört ülkenin sadece 40 km uzunluğundaki sahil şeridinde buluştukları Akabe Körfezi / Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Ceraş / Dünyanın en çukur yeri Lût Gölü / Musa Peygamber’in kavmine Kutsal Topraklar’ı gösterdiği, 40 yıl süren yolculuğun son noktası Nebo Dağı / Rum Vadisi’nde 4x4’lerle safari / İpek ve Baharat yollarının kesiştiği, uğruna tarihin her döneminde savaşlar verilen topraklar / Nabatilerin, Musevilerin, Bedevilerin, Romalıların, Perslerin, Türklerin, Almanların, İngilizlerin ve Fransızların izleri...

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • 5 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 1 gece lüks çadırda çöl deneyimi,
 • Tüm transferler,
 • 5 öğle yemeği,
 • 5 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • 4x4 ciplerle çöl gezisi,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Ürdün ve Petra Vadisi” gezi kitabı,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Amman / Akabe - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Bagaj ücreti,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 45 USD, 76 ve üzeri 65 USD)
 • Kişisel harcamalar,

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir.
 • Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 19.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 21.40’ta TK 812 sefer sayılı uçuşla Amman’a hareket. Yerel saatle 23.05’te Amman’a varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde konaklama.
Amman şehir gezisi: Tarihi Amman Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Roma Tiyatrosu ve Ürdün Müzesi. Ceraş’a hareket. Roma dünyasının en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan, tiyatroları, oval forumu, tapınakları ve hâlâ ayakta duran yüzlerce sütuna sahip ana caddesiyle Ceraş’ın gezilmesi. Yerel lokantada öğle yemeği. Amman’a dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Çöl kaleleri bölgesine hareket. Varlığı ve önemi Nabatiler ve Romalılar döneminden beri bilinen, Emeviler döneminden kalma Haraneh Kervansarayı ve erotik duvar resimleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş olan Kasr Amra gezileri. Beytanya’ya hareket. İncil’de adı (Yu. 11: 1-44 / Luk. 24:50) geçen Beytanya’nın gezilmesi. Ölü Deniz’e hareket. Otele varış, yerleşme ve geç öğle yemeği ardından dünyanın en çukur gölü olan Ölü Deniz’de suya girmek için serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Nebo Dağı’na hareket. Hz. Musa’nın Mısır’dan Kutsal Topraklar’a yaptığı yolculuğun son durağında kısa bir mola. Madaba’ya hareket. Tabanında, mozaikle dünyanın en eski Ortadoğu haritalarından birinin oluşturulduğu Aya Yorgi Kilisesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Um er Rasas’a (Kastrom Mefa’a) hareket. Bu antik kentte çıkarılan mozaiklerin görülmesi. Petra’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tüm gün boyunca kırmızı kayalara oyulmuş, olağanüstü güzelliğiyle antik Petra’nın gezilmesi: Hazine, anıt mezarlar, Bizans Kilisesi, Kasr El-Bint ve Ed-Deir anıt yapılarının görülmesi. Ören yerinde öğle yemeği. Rum Vadisi’ne hareket. Özel tasarlanmış çöl çadırlarına transfer. Akşam yemeğinin ardından çadırlar çevresinde çölde gecenin tadını çıkarma ve gökyüzünün seyri, kampta konaklama.
Kampta sabah kahvaltısı ardından ender görülen bir erozyon tipi sonucu oluşan Rum Vadisi’nde 4x4 araçlarla safari. Öğle yemeği. Akabe’ye hareket. Otele yerleşme ve serbest zaman. Otelde akşam yemeği. Akşam 22.00 dolaylarında Akabe Havalimanı’na transfer.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 04.00’da TK 819 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Saat 07.40’ta İstanbul’a varış.


Yerel rehberimiz konusuna hakim, tecrübeli, tatlı-sert ve sevimli bir kişiydi. Asıl rehberimiz ile uyumları güzeldi. Araç şoförümüz saygılı ve dakik bir kaptandı. Yemekler yeterli ve miktarı göz doyurucuydu. En etkileyici yerler bana kalırsa Petra ve Wadi Rum. En doğru güzergah ve çöldeki konaklama fikri oldukça yerine olmuş her zaman bu nedenler ile zaten FEST’i tercih ediyorum.

Gezinin süresi optimal içi dopdolu ve verimli geçen 5 gün. Her şey dahil fiyat güzergah disiplini, gezi düzeni, akıcı hizmet ve rehber bilgilendirmeleri çok iyi.

Gezi programı çok güzeldi. Gezilen yerler Petra, Rum Vadisi ve Ceraş çok etkileyici. Petra’ya bir tam gün ayrılması ve Umm Ar-Rasas gibi UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan yerlerin programa dahil edilmesi olumluydu. Gezi programlarının içeriği kalitesi konaklanan oteller organizasyonel kusursuzluk ve genel olarak hizmetin kalitesi gibi nedenlerden dolayı mutlaka sizinle yeniden seyahat edeceğim.

Başarılı bir geziydi. Hem tarih hem keyif hem de ülke mutfağını tanımak açısından çok güzeldi. Her bölümü ayrı keyifliydi. 
Çok güzel bir üleydi, enteresan bir tarihi vardı. Petra çok etkileyici ama gezinin her bölümü çok güzeldi. Rehberin engin bilgisinden çok şey öğrendik ve çok eğlendik. FEST2le seyahat etmeye devam ediyorum ve tavsiye ediyorum her zaman. 
Gezinin zamanlaması ve rotası gayet güzel planlanmış. Oteller, rehber son derece iyi. Organizasyon ve kaliteden dolayı tavsiye ederim. Zamanlama çok iyiydi, güzergah ve tüm etkinlikler çok iyi organize edilmişti. 
Ürdün gezimizin her günü çok keyifli ve güzeldi. Petra büyüleyiciydi, Lut Gölü çok ilginç ve keyifliydi. Tavsiye ederim, gezimizde hiçbir aksaklık olmadı. 
Gezinin bütün bölümleri çok iyiydi. İlk kez FESTle seyahat ediyorum. Rehber bilgili ve çözüm odaklı. Gelinen oteller en iyileri. Tüm yemekler seyahat ecentesi tarafından organize edildiği için kargaşa ve zaman kaybı yok. 
Petra çok güzeldi. FEST ile bu ikinci gezimiz. Umuyoruz devam edecek. Hep tavsiye ediyorum. Kaliteli, uzman rehberler ve kaliteli tur programı ve organizasyon. 
Keyifli ve özellkle bilgilendirici bir geziydi. Ortadoğu hakkında çok aydınlatıcı bilgi sahibi oldum. Rehberimizi çok beğendim. Wadi Rum çok güzeldi. 
Sürekli FEST Travel ile seyahat ediyorum. Rehberlerimiz donanımlı ve gezilen yerleri anlamlı kılıyor. 
Yıllardan beri takip ettiğim bir bölgeydi, isteğimi fazlasıyla karşılayan bir gezi oldu. Zaten 15 yıldan beri FEST ile seyahat ediyoruz. Ailemiz gibiler.
Petra ve Rum Vadisi çok güzeldi. Her zamanki gibi çok güzel bir gezi... Güzel anılarla döndük. 
Güzel bir geziydi. Çok zevk aldım. Düzeyinizi hiçbir zaman düşürmüyorsunuz. 
Çok yorucu olmadan ve görülmesi gereken her yeri keyifle gezdik. Çok güzel ve rahat bir gezi. Sizinle seyahat etmeye alıştık. 
Çok yorucu olmadan, görülmesi gerekenleri gördüğümüz, güzel programlanmış bir gezi. Sizinle her gezimizden mutlu döndük. 
Gezi muhteşemdi. Rehberimizle ilk seyahtimizdi. İyi ki tanıdık. Bilgisi, donanımı ve insan ilişkileri, grubu yönetişi muhteşem... Tekrar bir başka destinasyonda karşılaşmak isterim. FEST Travel her seyahatimde tercihimdir. 
Petra çok güzeldi. Gerçek bir kültür gezisi. 
Petra ve Rum Vadisi çok güzeldi. Bir geziden beklediğim her şeyi karşılıyor.
Program akışı ve rehber çok başarılıydı. Plan ve programları beğeniyorum. 
Ceraş Antik Kenti, Petra Vadisi, Rum Vadisi çok güzeldi. Hiçbir sorun çıkmadan seyahatimizi tamamladık. Doyurucu bilgi alıyorum. 
Doyurucu bir kültür turu... FEST'e güveniyorum. Yurt içi ve dışı için başka şirketlere yönelmiyorum. 
Şu ana kadar gezdiğim, gördüğüm yerleri başka bir yer ile gerçekleştiremem. FEST'e güveniyorum. Gidilen yerleri en iyi şartlarda gezdiriyorlar, hepsi de zor ve farklı bölgeler.
Her zamanki başarılı ve kaliteli bir FEST Travel gezisi. Rehberimizin  de kusursuz liderliği eşliğinde çok memnun kaldık. 

Merhaba Mustafa Bey, öncelikle bu sabah Ürdün gezimiz dönüşünde size veda edemediğimiz için özür dileriz. Gezi boyunca sayenizde hep en üst düzeyde seyreden gezme ve öğrenme heyecanımız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz. Yeni gezilerde, yeni keşiflerde yine birlikte olabilmek dileğiyle. Sevgiler,

Rehberimiz Mustafa Bey’in yoğun bilgi birikiminden yerel rehberin anlatımlarına gerek bile kalmadı. Wi-fi ağı olan otobüs ile ilk defa yolculuk yaptım çok iyi bir hizmet. Çeraş, Petra ve Wadi Rum dünya mirası listesindeki çölde bulunan tavan resimleri Halife’nin yaptırdığı kale beni çok etkiledi. Sürekli FEST ile geziyoruz kalitesine güveniyoruz.


Gezi Ücreti

2.250
( 17.213 )

Tek kişilik oda farkı

725
( 5.546 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
28 Kasım - 04 Aralık 2020
(6 gece 7 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.