DİYARBAKIR GEZİSİ

MEZOPOTAMYA VE ANADOLU MEDENİYETLERİNİN BEŞİĞİ DİYARBAKIR


Gezi Ücreti

2.995

Tek kişilik oda farkı

275
Tarih
12 - 14 Kasım 2021
(2 gece 3 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası  Listesi’ndeki Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri /  5. Harem-i Şerif kabul edilen Ulu Cami / Kentin çokkültürlü yaşamının ilginç örneklerinden Mar Petyun Keldani Katolik Kilisesi / Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi / Ermeni taş ustalığının en iyi örneklerinden biri olan Surp Giragos Ermeni Kilisesi / Özgün mimarisiyle Anadolu’da benzerine rastlanmayan Dört Ayaklı Minare / Nebi Camii / Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi / Dicle Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan Ongözlü Köprü / Dünyadaki son mithras tapınağına ev sahipliği yapan göz kamaştırıcı Zerzevan Kalesi...

Fiyata Dahil Olanlar

 • Diyarbakır’da 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Yerel Kahvaltı,
 • Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği,
 • Yerel lokantalarda veya otelde 2 akşam yemeği,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • FEST Travel hijyen kiti,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Diyarbakır - İstanbul arası ulaşım,
 • Son gün Diyarbakır'da akşam yemeği,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 07.50’de Diyarbakır Havalimanı’nda buluşma. Diyarbakır’ın meşhur kahvaltısı için Hasan Paşa Hanı’na hareket. Kahvaltı sonrası, Virantepe Höyüğü kazılarınada ev sahipliği yapan İç Kale gezisi. Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Saint George Kilisesi, Eski Ceza Evi (dışarıdan) ve Hz Süleyman cami.Hevsel Bahçeleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Diyarbakır’ın sembollerinden olan On Gözlü Köprü, Akşam Diyarbakır lezzetleriyle tanışmak üzere yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Ergani’ye hareket. Çayönü Höyük ve Ergani Hilar Mağaraları gezileri. Bölge mutfağından yemeklerin tadılabileceği yerel bir lokantada öğle yemeği. Diyarbakır Barajı Suları altında kalan köyleri ile bir yönüyle trajediyi, diğer yönüyle de Diyarbakır’ın belki de en güzel görüntülerini bize sunacak olan Eğil’de tekne turu. Peygamber kabirlerinin bulunduğu “Nebi Harun” Tepesinden baraj göleti seyri ve otelimize dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Zerzevan Kalesi gezisi. Ulu Camii, Ahmet Arif Kültür Merkezi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Sülüklü Han, 4 Ayaklı Minare gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ziya Gökalp Müzesi, Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi, Surp Giragor Kilisesi gezisi. Dengbej Evi’nde Diyarbakır’ın dengbejleri dinletisi. Diyarbakır Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Bugüne kadar görme fırsatı bulamadığım Çayönü, Hılar Mağaraları, Mithras ve sürpriz ziyaretle gidilen Zerzevan Kalesi beni çok etkiledi. Teşekkürler FEST!

Genel olarak Diyarbakır şehri beklentimin üzerinde modern ve güzeldi. Ayrıca tur programımıza eklenen sürpriz Zerzevan Kalesi ve kazı ekibi arkeoloğu eşliğinde gezmek çok keyifli ve ayrıcalıklı oldu. FEST in yurtiçi gezilerinin müdavimiyiz diyebilirim.

Satın Al


Önerdiklerimiz

İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
BOĞAZIN İNCİSİ: YENİKÖY
OECONOMICA ARNAVUTLUK
TÜM YÖNLERİYLE BÜYÜKADA
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com