FEST Travel'a Dair


7 Maddede Neden FEST Travel?

35 YILI AŞKIN TECRÜBE

13 Ağustos 1985’te kurulan FEST Travel, Adım Adım İstanbul gezileriyle çıktığı yolu, Anadolu ve yurtdışı programlarıyla zenginleştirmiştir. Cesur güzergâhlar yaratan ve gezginleri "kültür turizmi" kavramıyla tanıştıran FEST, kendi kulvarını yaratmıştır ve bu kulvarda öncülüğünü sürdürmektedir.

SORUMLU VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM

27 Mart 2013'te Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Avrupa Komisyonu'nun “Turizm İçin Küresel Etik Kuralları” deklarasyonunu imzalayan FEST Travel, doğal ve kültürel mirası savunarak eko-turizm, sürdürülebilir turizm ve sorumlu turizm kavramlarını gündeme taşır.

GEZİ TASARIMCILIĞI

İyi kumaşı bulup ona göre kesim yapan terziler gibi, FEST de yaratıcılığı ön planda tutarak, evrenimizin zenginliklerini en iyi şekilde işleyip gezginlere sunar. Evrenselde yereli yakalayan FEST, empati gücü ve çift yönlü iletişim kurma becerisiyle misafir beklentilerini bu güzergâhlara yansıtır.

UZMAN GEZİ LİDERLİĞİ

FEST Gezginleri, güzergâhlarına hem teoride hem de pratikte son derece hâkim, yerel kültürlerde uzman ve turizm sektörünü besleyen yayınlarıyla da tanınan Gezi Liderleriyle seyahat eder.

TURİST DEĞİL, GEZGİN

FEST, misafirlerini gezi kitapları, hazırlık toplantıları, anketler ve seminerler aracılığıyla bu kültüre aşina kılmış ve kendine özgü bir “gezi kültürü” ve gezgin profili yaratmıştır.

TEMATİK GÜZERGÂHLAR

Hizmet yelpazesini çeşitlendiren FEST; Adım Adım İstanbul®, Notalı Rotalar®, Lezzetli Rotalar®, HaBuDiyar®, Trenli Rotalar® ve Yeşil Rotalar® gibi birbirinden farklı pek çok markayı çatısı altında toplayarak gezginleri tarih, kültür, doğa, müzik ve benzersiz tatlarla dolu yolculuklara çıkarmaktadır.

SİZİNLE CİDDİ DÜŞÜNÜYORUZ!

FEST ile gezginleri arasındaki ilişkide sürprize yer yoktur! Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan FEST, sunduğu yüksek kaliteli hizmet sayesinde gezginleri ile uzun süreli ilişkisini pekiştirir. FEST Gezginleri, her gezide ödedikleri ücretin tam karşılığını, hatta daha fazlasını alacaklarını bilir.

 

Tek Kişilik Konaklama “Farkı” mı?

Program detaylarımızda da gördüğünüz üzere, geziler aynı odayı / kabini / kompartımanı 2 kişi paylaşacak şekilde, kişi başı konaklama hizmetine göre fiyatlandırılır. Buna istinaden bir odanın kabinin / kompartımanın toplam maliyeti bu iki kişi arasında paylaştırılır ve bu iki yolcu oda bedelinin yarısını öder. Gezilerde tek kişilik konaklamayı tercih eden misafirlerden alınan “tek kişilik konaklama farkı” ise mevzubahis oda maliyetinin alınmayan diğer yarısına, yani iki kişilik oda bedelinin % 75’ine tekabül eder.

 

“Türkiye’de ve dünyada keşfedilmeye değer ne varsa…”

Dönemsel Programlarımızı İncelediniz mi?

FEST Travel 1991’den beri, Türkiye’de ve dünyada keşfedilmeye değer ne varsa bulabileceğiniz dönemsel programlar yayınlıyor. FEST’in portföyünü detaylı şekilde paylaştığı bu dönemsel programların sayfalarında Adım Adım İstanbul® ve Günübirlik Gezileri, Yurtiçi Gezileri ve Yurtdışı Gezilerini, Notalı Rotalar®, Trenli Rotalar®, Tekneli Rotalar, Yeşil Rotalar®, Lezzetli Rotalar®, Festival Gezileri gibi tematik gezileri, ayrıca OECONOMICA®, Kişiye Özel Geziler ve Bayram dönemlerine özel gezileri bulmak mümkün.

Güncel programlarımızı dijital ortamda incelemek ve indirmek için: https://issuu.com/festtravel

 

FEST Gezileri Neden “Pahalı” Değil!

FEST Travel 30 küsur yıldır kültür turizmi ve sürdürülebilir turizm anlayışında ısrarcı olmasıyla, Türkiye ve dünyada kültür gezilerindeki öncülüğüyle ve sunduğu yaratıcı deneyim alternatifleriyle fark yaratmış bir firma. FEST dendiğinde akla sorumlu bir gezgin kültürünün, kalıcı ve dönüştürücü bir kültürel turizm anlayışının, kültürel farklara derinlikli yaklaşımın, dünyanın her köşesinin kültürel ve coğrafi mirasına duyulan saygının ve en donanımlı rehberlerin gelmesinin nedeni de bu fark!

FEST Travel’ın kültür gezilerinin “pahalı” olduğu söylense de FEST ile katıldığınız gezilerde seyahatiniz boyunca başka hiçbir ekstra ödeme yapmak zorunda kalmaz, yüksek kalitedeki otellerde konaklar, donanımlı yerel rehberler ve güvenilir yerel acentelerle karşılaşır, “turist” değil “gezgin” kültürünü özümser, yolculuğunuz boyunca sizin yerinize her detayı düşünen bir ekibi her an yanınızda hisseder, Gezi Hazırlık Toplantılarıyla yolculuğunuza hazırlanır, FEST Gezi Kitabıyla gezi öncesinde ve geziniz sırasında her an yanınızda olan detaylı bir başvuru kitabıyla yolculuk eder ve bölgesine oldukça hakim profesyonel rehberlerimiz eşliğinde keşif yapma şansına sahip olursunuz.

Gezilerinizden iz bırakmayan, öğretici olmayan, hızlıca tüketilmiş bir tur tecrübesiyle değil, kalıcı bir kültürel hafızayla geri dönerken dünyanın çeşitliliğini tarihsel ve kültürel bir filtreden geçirecek yeni yaklaşımlara sahip olur ve kendinizi bir şeylerin “eksik” kaldığı duygusuyla tekrar aynı yere gitmek zorunda hissetmezsiniz. Böylece yeni yerler keşfetme duygunuz FEST ile her zaman canlı kalır.

 

Sigortam Olmadan Asla!

Deneyimli gezginler, seyahatleri esnasında hiç hesapta olmayan durumlarla karşı karşıya kalabileceklerini bilir. Önemli olan, bu gibi durumlarla karşılaşıldığında hızlı biçimde çözüm üretebilmektir. Gezinizde kötü sürprizlere yer bırakmayan FEST, misafirlerini gezi bedellerine uygun şekilde iptal teminatlı en yüksek seyahat sigortasıyla sigortalamaktadır.

Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası’nın, seyahatinize ilişkin ilk ödemenin gerçekleştirilmesi ve Tur Sözleşmesi ile Tura Katılım Formu gibi önemli belgelerin imzalanmasının ardından geçerli olmaktadır. Türkiye’nin muteber sigorta şirketleriyle işbirliklerimiz sonucu size önerdiğimiz İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortaları, sigortanız kapsamındaki (tıbbi tedavi, bagaj kaybı ya da gecikmesi, vefat, ciddi kaza, seyahatin iptali, acil müdahale gibi) herhangi bir sebepten ötürü gezinizin iptal edilmesi ya da sekteye uğraması durumunda zararınızın tazmini için en etkili yöntemlerdir. Bu sebeple tüm gezginlerimizin sigortalı olmasına son derece önem veriyoruz.

Programlarımızın ve sigorta kapsamındaki hizmetlerin detayları için dilediğiniz zaman Satış bölümümüzle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: OECONOMICA® programlarımızda seyahat iptali teminatını içeren sigorta paket fiyatına dahil değildir.

 

OECONOMICA® nedir?

FEST Travel’ın 30 yılı aşkın süredir turizm sektörünün en önde gelen firmalarından biri olmayı başarmasının ardında, kaliteden ödün vermemesi yatıyor. Sektörde “kültür gezisi” bilincini yerleştiren FEST Travel, şimdi gezginlerin karşısına ekonomik bir seçenekle çıkıyor: OECONOMICA®

FEST Travel’ın gezilerine katılmak isteyen ancak bunun için ayırdığı bütçeyi daha düşük tutan gezginlerimize sunduğumuz hizmetimiz OECONOMICA® ile FEST Travel’ın kültür gezilerinden çok daha fazla kişinin yararlanabilmesini ve FEST Gezginleri Ailesi’ni daha da genişletmeyi amaçlıyoruz.

Bir gezinin fiyatlanmasında konaklama ve ulaşım kalemleri son derece önemli bir yer tutuyor. Otellerde bir yıldız alt kategoriye inildiğinde bile, hele de uzun süreli bir gezi planlıyorsanız, fiyat olağanüstü bir şekilde düşebiliyor. OECONOMICA® ile gezginler, FEST Travel güvencesinden ve kültür gezilerinin standardından taviz verilmeden, FEST’in beğenilen ve güvenilen rehberleri eşliğinde; bazı otel, uçuş ve hizmetlerde yapılan değişiklikler sayesinde, çok daha ekonomik şekilde gezme imkânı buluyor.

OECONOMICA® gezilerimizi incelemek için: http://www.festtravel.com/oeconomica-gezileri

  

FEST grup gezilerine katılanlara:

Seyahatinizi Kişiselleştirmenin 5 Yolu

 

  1. Dilediğiniz havayolunu ve havalimanını seçin

FEST Travel seyahatin başlangıcından bitişine kadarki tüm süreçte gezginler için en iyi seçenekleri sunmaya özen gösterir. Programlarımızda sunulan havayolu ve havalimanı önerileri size uymuyorsa ihtiyaçlarınız dahilinde bu seçenekleri size uyarlayabiliriz.

  1. Uçuşunuzu tercihlerinizle biçimlendirin

Evinizden havalimanına özel bir araçla mı transfer istersiniz? Uçaklarda koridorda oturmayı mı tercih edersiniz, cam kenarında mı? Ekonomi sınıfından kesilen biletinizi business sınıfa yükseltmek ya da biletinizi uçuş millerinizle almaya ne dersiniz? Uçuş esnasında özel bir yemek tercihiniz var mı? Uçuşunuzu çok daha keyifli bir hale getirmek için tercihlerinizi Gezi Tasarımcılarımıza belirtmeniz yeterli!

  1. Rotanızı meraklarınıza göre değiştirin

Büyük Göç safarinizi biraz daha uzatmayı, Venedik’te bir kez daha gondol sefası yapmayı, Doğu Yakası’nın galerilerinde daha çok vakit geçirmeyi, Kuzey Işıkları’nı biraz daha seyretmeyi, bağ rotasının lezzetlerinden biraz daha tatmayı ya da uçsuz bucaksız bozkırlarda doğanın dingin ritmine şahit olmayı sürdürmek mi istiyorsunuz? Rotanızı meraklarınıza göre şekillendirmek ve bir kentin, tadını ya da manzaranın keyfini uzun uzadıya çıkarmak için Gezi Tasarımcılarımızla görüşebilirsiniz.

  1. Farklı rotaları uç uca ekleyin

Gezmenin ve keşfetmenin tadını bir kez aldığınızda, seyahatiniz hiç bitmesin istersiniz. Bir kez yola çıktınız mı neden tek bir programla sınırlı kalasınız? Satın aldığınız programın öncesine ya da sonrasına ek geziler koyarak, tek bir programın sunduklarıyla kendinizi sınırlamayın; Mayaların ve Azteklerin mirasını keşfetmek için yola çıkıp iki okyanusun birleştiği Panama Kanalı’ndan gemilerin geçişini izlemeden, Altın Üçgen’in renkli geçmişini görüp Ganj kıyısında bir ayine katılmadan, Doğu Karadeniz’in yaylalarında yeşilin binbir tonuna şahit olmuşken Maçahel’e uğramadan, Romantik Yol’da bir durak sonrasını merak etmeden dönmek istemiyor olabilirsiniz. Programınızı erken başlatmak ya da geç bitirmek için Gezi Tasarımcılarımızdan destek alabilirsiniz.

  1. Bir şehirden yola çıkıp bir başkasına dönün

Satın aldığınız programın sona ermesi, seyahatinizin de biteceği anlamına gelmez. Hazır yola çıkmışken, dönüşte başka bir şehirde yaşayan dostlarınıza sürpriz bir ziyarette bulunmanın keyfinden mahrum kalmayın.

 

İnternet sitemizdeki HER GEZİ, aynı zamanda bir ÖZEL GEZİ!

FEST Travel, sadece size ve sevdiklerinize özel programlar için çalışan Gezi Tasarımı ekibiyle, hayallerinizin tatilini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Dönemsel programlarımızda ya da internet sitemizdeki rotaların hiçbirini, yanında gördüğünüz tarihle sınırlandırmıyoruz. Ajandanıza uymayan grup gezilerimizin hepsi, dilediğiniz tema ve zamanda, “sadece size ve sevdiklerinize özel” olarak da çalışılabiliyor. Tek yapmanız gereken, hayalinizdeki gezinin detaylarını Özel Gezi Tasarımcılarımızla paylaşmanız…

Tüm ekibimizle, her seyahatinizi “en özel” seyahatiniz kılmak için çalışıyoruz. Hepinizi, Türkiye’nin ve dünyanın tüm güzelliklerini FEST ile keşfetmeye davet ediyoruz.

Detaylı bilgi almak için: [email protected]

Kişiye Özel Gezi programlarımızı incelemek için: http://www.festtravel.com/kisiye-ozel-geziler

 

FEST Travel’ın Türkiye’deki Tek Yetkilisi Olduğu Operatörler

FEST Travel’ın İşbirliği Yaptığı Dünyaca Ünlü Markalar

KAİ Ormanları ile Karbon Ayak İzlerimizi Siliyoruz!

Katıldığınız her FEST Travel gezisiyle, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın 2012 yılında FEST desteğiyle başlattığı Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ne destek olduğunuzu biliyor musunuz?

Küresel ısınma hızla sürüyor, orman alanları ardı ardına tahrip ediliyor ve geleceğimiz, günden güne daha fazla tehdit ediliyor. Bizse, kullandığımız sanayi ürünleriyle pek çok tüketimimizin sonucunda doğaya saldığımız sera gazlarının etkisini azaltmaya ve bu zararı olabildiğince telafi etmeye çalışıyoruz.

İşte bu amaçla, FEST Travel ve Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı (KBGV) 2012 yılından beri Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ne hayat veriyor!2012 yılında Kocaeli Körfez’de, 2016 ve 2017’de ise Kırklareli Lüleburgaz ve Babaeski’de oluşturduğumuz Karbon Ayak İzi Ormanlarının ardından dördüncü ormanımızın fidanları, Mart 2018’de Kırklareli Dereköy’de dikildi.

Trakya’nın kalbine inşa edilecek ve yaklaşık 250 bin ağacın kesilmesine mal olacak kömürlü termik santral projesinin tehdit ettiği bölgede, doğal yaşamın nefes almaya devam etmesi gerekiyor. Yok olan her ağaç, geleceğimizden geri dönmemek üzere kopan bir parça demek.

Sorumlu ve Sürdürülebilir Turizm” ilkelerini kendisine yol edinen ve programlarına katılan her gezgin adına KBGV’ye bağışta bulunan FEST Travel ile kültürel mirasımızın layıkıyla tanıtılması ve korunması için çalışan KBGV’nin amacı, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan doğal ve kültürel zenginliklerin yaşatılmasına daha fazla katkı sunabilmek.

Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ne siz de destek olmak için e-posta ya da telefon yoluyla yıl boyunca Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’na ulaşabilir ve bu uzun soluklu projenin bir sonraki adımına katkıda bulunmak için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Detaylar için: www.kulturbilinci.org / (0212) 347 24 25

 

Karbon Ayak İzi Nedir?

Karbon Ayak İzi, bir bireyin ya da bir kurumun küresel ısınmadaki payının ölçüsüdür. Günlük yaşantımızda evde yemek yerken, ısınırken, serinlerken, elektrik kullanırken, arabamızı veya ulaşım araçlarını kullanırken, değişik ürünleri tüketirken sera gazı, karbondioksit üretiyoruz. Dünyayı keşfetmek için gezerken, özellikle de uçaklarla uçarken karbondioksit üretiminin artmasına neden oluyoruz.

Peki evde mi oturacağız? Elbette hayır. Ama sera gazlarının salınımının azaltılması için çaba harcayabiliriz. Yaşantını Karbonsuzlaştır / Azalt-Yeniden Kullan-Dönüştür / Yeşil Üret-Yeşil Tüket / Çevresel Katma Değer Yarat gibi yaklaşımların yanı sıra Doğaya Geri Ver / Karbonunu Telafi Et de bir amaç olmalıdır.

 

Bilmekte Yarar Var: Kültür Turizmi Nedir?

Kültür turizmi, doğal ve tarihsel kültür varlıklarını, kültürel etkinlikleri ve güncel sanat eserlerini, kültür sanayilerinin sonuçlarını, bazı sosyo-ekonomik olguları turistik bir ürün biçiminde gezginlerin hizmetine sunan bir turizm anlayışıdır. Yalnızca tarihsel olanı değil, günceli de kapsayan bir terimdir.

Tüm doğal ve kültürel miras, (somut ve somut olmayan) arkeolojik, tarihsel kültür varlıkları, müzeler, ören yerleri, anıtsal yapılar, dinsel yapılar, kırsal ve kentsel sivil mimari örnekleri, saraylar, kaleler, bahçeler, temalı parklar, mezarlar, türbeler ve her türlü güncel sanat eseri ve etkinliği (sahne sanatları, görsel sanatlar, resim, edebiyat, roman, şiir, müzik, dans, heykel, film, fotoğraf, moda, web, grafik tasarımları, festivaller, konserler, bienaller, sergiler...), zanaatlar, etnografya, botanik, flora ve fauna, folklor, geleneksel ve güncel yaşam biçimleri, mutfak, içki, bazı sosyo-ekonomik olgular (gecekondular, sivil toplum kuruluşları, dinsel motifler, değişik study tours konuları...) ve her türlü kültür ürünü bu tanımın içindedir.

Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin: http://www.festtravel.com/kultur-turizmi-nedir

 


Önerdiklerimiz

FENER - BALAT TURU
ARKEOLOJİ MÜZELERİNDE BİR GECE
BURGAZADA - KINALIADA
YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]