BAKSI MÜZESİ GEZİSİ

FARUK PEKİN’LE “BAKSI MÜZESİ”


Gezi Ücreti

5.515

Tek kişilik oda farkı

1.850
Tarih
15 - 18 Temmuz 2021
(3 gece 4 gün)

SATIŞI TAMAMLANDI

Gezi Bilgileri

2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülü alan, taşrada gelenekselle modernin kucaklaştığı bir çağdaş sanat merkezi / Kaybolmaya yüz tutmuş yerel kültür, geleneksel el sanatları ve geçmişine sahip çıkan bir modern zaman masalı: Toplumsal bir proje olarak Baksı Müzesi / Orta Asya kültüründe “Şaman” anlamına da gelen Baksı (Kam) üzerinden “Şamanizm” sohbetleri / Anadolu’da kadın baniler ve Mama Hatun Kümbeti, Abrenk Vank Manastırı ve haçkarlar / Aydıntepe Yeraltı Kenti / Soğanlı Geçidi…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Baksı Konukevi’nde 3 gece tam pansiyon konaklama,
 • Kumanya biçiminde 2 öğle yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz)
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Erzurum - İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Üç kişilik odalarda kalma sorunlu olmaktadır. Bu konaklama türünü tercih eden misafirlerimizin ek bilgi almasını rica ederiz.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 10.45’te Erzurum Havaalanı’nda buluşma. Tercan’a hareket. Mama Hatun Külliyesi gezisi. Üçpınar Köyü yakınındaki Abrenk Vank Kilisesi ve haçkarların görülmesi. Sırakayalar Şelalesi gezisi Kumanya olarak öğle yemeği. Baksı Müzesi’ne hareket. Dinlenme. Baksı Konukevi’nde akşam yemeği ve konaklama.
Öğleden önce uzun çevre yürüyüşü ve Baksı Müzesi’nin bulunduğu Bayraktar Köyü gezisi. Baksı Konukevi’nde öğle yemeği Öğleden sonra “Depo Müze’de Daimi Sergi, Kıraç’ta Heykel (karma) Sergisi” Dinlenme. Baksı Konukevi’nde akşam yemeği, “Şamanlık” üzerine sohbet ve konaklama.
Öğleden önce uzun çevre yürüyüşü. Baksı Konukevi’nde öğle yemeği Öğleden sonra Baksı Müzesi gezisi: “Maske / Çağrışımlar Sergisi ve Şakir Gökçebağ - Aşina Sergisi” Dinlenme. Baksı Konukevi’nde akşam yemeği, “Şamanlık” üzerine sohbet ve konaklama.
Bayburt’a hareket. Konursu Çivisiz Cami, Aydıntepe Yeraltıkenti, Aydıntepe Yaylası ve Soğanlı Geçidi gezileri. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Bayburt’a hareket. Bayburt yapıları gezisi. Erzurum Havaalanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a dönüş.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Baksı olgusu bence herkes tarafından bilinmelidir. Hüsamettin Koçan'ın bu projesine FEST'in destek vermesini çok olumlu buldum. Kültür turizminde çok başarılı bir rol. 
Zaman çok iyi. Mutlaka tekrar yapın. Baksı'nın tanıtımı için çok önemli. Çok iyi bir seçim yapmışsınız. En rahat seyahat edebileceğim, dostlarıma tavsiye edebileceğim bir gezi programı oluyor her zaman. Çalışanlar da rehberler de süper. 
Her zamanki aydınlatıcı, donanımlı, bilgilendirme amaçlı destinasyon seçimli FEST Travel gezisine güzel bir örnekti. Müze muhteşem bir rüyayı tanıttı. 
Baksı müze ve köyünde çok güzel zaman geçirdik. Müzenin kurulma amacı, sanata ve çevreye verdiği destek görülmeye değerdi. Organizasyon gayet iyiydi. Gezdiğimiz yerlerin sadece görüntüsünü değil hikayesini de bilimsel kaynaklara dayanarak dinleyebildiğimiz için tavsiye ederim. Müze seansı ve sonrası yediğimiz yemek çok güzeldi. 
Çok keyifli geçti. Baksı Müzesi çok güzeldi. İyi bir rota olmuş. 
Fest Türkiye2nin en iyi gezi kuruluşlarından biri bu yüzden verdiği hizmet de ona göre iyi oluyor. Baksı'dan fevkalade memnun kaldım. Geldiğim gördüğün için teşekkürler. 
Çok başarılı, çok profesyonel bir ilk seyahatti benim için. Hüsamettin Koçan'ın sohbetlerini dinlemek çok güzeldi. 
Çok memnun kaldım ve tahminimin üstünde iz bırakan bir gezi oldu. 
Baksı bir rüyanın gerçekleşmiş hali, ben çok memnun kaldım. Yemekler de çok iyi ve lezizdi. 
Yılların verdiği sonsuz güven ve iyi davranışlar dolayısıyla başarınızın sürmesi dileğiyle.


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.30

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com