BORNEO ADASI VE MALEZYA GEZİSİ

BORNEO ADASI VE MALEZYAGEZİ DETAYI

SABAH, SARAVAK, BRUNEİ SULTANLIĞI VE KUALA LUMPUR

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki iki yer: Baş döndürücü manzaralarıyla Kota Kinabalu ve tarihi şehir Melaka / Güney Çin Denizi'nin anakaradan ayırdığı, dünyanın üçüncü büyük adası Borneo Yağmur ormanları / Orangutanlarla tanışma / Mağara oluşumları, mağara hayvanları, endemik bitkiler / Doğa harikası ortamlarda tekne yolculukları…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Yerel havayolları ile Kuala Lumpur - Bandar Seri Begavan arası gidiş ekonomi sınıf iç hat uçak biletleri ve bunlara ilişkin havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları ile Miri - Kuçing arası ekonomi sınıf iç hat uçak biletleri ve bunlara ilişkin havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları ile Kuçing - Kota Kinabalu arası ekonomi sınıf iç hat uçak biletleri ve bunlara ilişkin havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları ile Kota Kinabalu - Sandakan arası ekonomi sınıf iç hat uçak biletleri ve bunlara ilişkin havalimanı vergileri,
 • Yerel havayolları ile Sandakan - Kuala Lumpur arası ekonomi sınıf iç hat uçak biletleri ve bunlara ilişkin havalimanı vergileri,
 • Bilet kesim bedelleri,
 • Yerel şartlara göre 1 gece Lodge, 2 gece 3 yıldızlı, 5 gece 4 yıldızlı ve 4 gece 5 yıldızlı otellerde (toplam 12 gece) kahvaltı dahil konaklama,
 • Programda belirtilen müze, ulusal park ve ören yeri girişleri,
 • Programda belirtilen 12 öğle ve 12 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tekne gezileri,
 • Tüm transferler,
 • Özel araçlar ile ulaşım,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi, yerel rehberler, gezi şoförlerine bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (¨ 50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kuala Lumpur - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • 1 öğle ve 1 akşam yemeği,
 • Fiyata dahil olan öğle ve akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (90 USD),
 • Dış hat bagaj ücreti,
 • İç hat fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İlgili otellerde lüks aranmamalıdır. Bu bölgedeki otellerimiz sade ve en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.
 • TEK KİŞİLİK odalar genellikle çok küçük olmaktadır.
 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre Türk Hava Yolları’nın TK 60 sefer sayılı uçuşuyla saat 01.30’da Kuala Lumpur’a hareket. Yerel saatle 17.15’te varış. Yerel havayoluyla saat 21.10’da Bandar Seri Begavan’a hareket. Yerel saatle saat 23.30’da Bandar Seri Begavan’a varış. Havalimanında karşılanma. Otele gidiş ve otelde konaklama.
Tam gün şehir gezisi kapsamında Parlamento binası, Ömer Ali Seyfettin Camii, Teknoloji Müzesi, Brunei Denizcilik Müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Kraliyet Binası ve Sultan Sarayı gezileri. Yerel bir evde geleneksel çay ve kek tadımının ardından dünyanın en büyük yüzer köyünde teknelerle keyifli bir gezi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından Saravak sınırına otobüsle hareket. Kuala Belait kasabasında yerel lokantada öğle yemeği. Miri Havalimanı’ndan yerel havayoluyla 15.15’te Saravak’ın başkenti Kuçing’e uçuş. 16.20’de Kuçing’e varış ve otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kuçing’in güneyinde yer alan Semenggoh Doğa Rezervi’ne hareket. Yağmur ormanında yürüyüş ve Semenggoh Doğa Rezervi’nde rehabilitasyon amacıyla koruma altına alınmış orangutanları gözlemleme imkânı. Sri Aman’a hareket. Yolda yerel lokantada öğle yemeği. Kasabalar, köyler ve kırsal alanlardan geçen güzergahımızın sonunda Sri Aman’a varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Hidro Gölü’ne hareket. “Uzun kayık”larla ortalama 40 dakikalık bir yolculuğun ardından Mengkak “uzun ev”leri ziyaret. Gezi sırasında Ngajat adı verilen geleneksel savaş dansını izleme. Yöresel yemeklerle hazırlanmış öğle yemeği. Sri Aman’a geri dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kuçing’e hareket. Yolda yerel lokantada öğle yemeği. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltı ve serbest zaman. Kuçing Havalimanı’na hareket. Yerel havayoluyla saat 12.45’te Kota Kinabalu’ya hareket. Yerel saatle 14.15’te varış. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Kota Kinabalu şehir gezisi. Sabah Vakıf Binası, Şehir Camii. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Tarih Mirası Listesi’nde yer alan, Kinabalu Dağı eteklerindeki Kinabalu Ulusal Parkı’na hareket (yükseklik yaklaşık 1500 m). Çok zengin bir flora ve faunaya sahip Kinabalu Ulusal Parkı’nda gezi. Yerel lokantada öğle yemeği. Muhteşem dağ manzaraları eşliğinde yapılacak yolculukla sülfür banyolarıyla ünlü Poring Kaplıcaları gezisi. Ardından Kota Kinabalu’ya dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kota Kinabalu Havalimanı’ndan yerel havayoluyla saat 07.05’te Sandakan’a hareket. Yerel saatle 07.45’te varış. Doğal ortamından uzaklaştırılmış veya yetim kalmış bebek orangutanların korunup tekrardan doğal yaşamlarına adapte edildikleri dünyanın en büyük orangutan rehabilitasyon merkezi olan Sepilok Orangutan Rehabilitasyon Merkezi gezisi. Otele yerleşmenin ardından yerel lokantada öğle yemeği. Sabah bölgesinin en uzun nehri olan Kinabatangan Nehri’nde kısa bir tekne yolculuğu. Çeşitli kuş ve maymun türlerinin görülebileceği tekne gezisinin ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği. Akşam yemeğinin ardından gece safarisi. Otelde konaklama.
Sabah kahvaltısından önce Kitabatangan Nehri ve menderesli Kelenanap Gölü üzerinde tekne turu ile vahşi yaşam gözlemi. Kahvaltının ardından Gomantong Mağaraları’na hareket. Varışın ardından yürüyerek yapılacak keşif gezisi. Sandakan’a varış. Yerel lokantada öğle yemeği. Budist tapınakları, yüzen marketler ve şehir merkezi gezisi. Otelde akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından Sandakan Havalimanı’na transfer. Yerel havayoluyla saat 09.20’de Kuala Lumpur’a hareket. Yerel saatle 12.05’te varış. Otele girişin ardından yerel lokantada öğle yemeği. Yürüyerek Kuala Lumpur şehir gezisi. Kral Sarayı Geçidi, Ulusal Cami, Ulusal Anıt, Bağımsızlık Meydanı. El Yapımı Ürünler Merkezi. Petronas İkiz Kuleleri’nde fotoğraf molası. Yerel lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından Batu Mağaraları’na hareket. Kireçtaşına oyulmuş mağara ve tapınak ziyareti. Her yıl Thaipusam Festivali’ne katılan milyonlarca hacının 272 basamak tırmanarak ziyaret ettiği Hindu Kral Murugan’ın mezarı. Royal Selangor kalay fabrikası ve batik atölyesi ziyaretleri. Kuala Lumpur şehir merkezine hareket. Yerel lokantada öğle yemeği. Çin mahallesi ve Şehrin en eski Hindu tapınağı olan Sri Mahamariamman ziyareti. Yerel lokantada geleneksel gösteri eşliğinde akşam yemeği (kıyafet kuralı olup detaylar Önemli Notlar kısmında belirtilmiştir). Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından tüm gün sürecek UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, 1403 yılında keşfedilen, çokkültürlülüğün ve tarihin sembolü olarak bilinen Malezya’nın en eski şehri Melaka gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Cheng Hoon Teng Tapınağı, Porta de Santiago, Aziz Paul Kilisesi ve İsa Mesih Kilisesi gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 23.05’te Türk Hava Yolları’nın TK 61 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme.
Saat 05.05’te İstanbul’a varış.


Gezimiz genel olarak güzeldi, ilk kez gidilen bir geziydi. Kuala Lumpur çok güzeldi.  Rehberimizin grup hakimiyeti inanılmazdı. Son gün otel çıkış saatimiz de çok iyi bir tercihi. 
Devamını dilerim bu gezinin. Tabiat çok güzel. Rehberimiz çok iyiydi. Gerçek bir meditasyon. Son derece sakinleştiric, huzur verici bir gezi oldu. Gezi bütünüyle şahaneydi. 
Genel olarak gayet güzeldi. Rehberimiz iyi, güleryüzlü, bilgiliydi. Yorucu ama değen bir gezi oldu. Yağmur ormanlarındaki nehir ve orman gezisi çok güzeldi. SATIN ALGezi Ücreti

5.100
( 37.716 )

Tek kişilik oda farkı

995
( 7.358 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
01 - 15 Mayıs 2021
(14 gece 15 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.