FAS GEZİSİ

BÜYÜLÜ FAS


Gezi Ücreti

1.795
( 18.735 )

Tek kişilik oda farkı

425
( 4.436 )
Tarih
14 - 21 Kasım 2020
(7 gece 8 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 23 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki altı yer: Modern başkent ve tarihi şehir Rabat, Fez yerleşkesi, Aid Bin Haddu Kasbası, Marakeş yerleşkesi, tarihi Meknes şehri ve Volubilis antik kenti / 2020 Afrika Kültür Başkenti Marakeş, UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cema el Fna Meydanı ve Akdeniz tipi beslenme /  Kazablanka, Erfud, Varzazat / Büyük Sahra’nın en ünlü kum tepelerinin yer aldığı Merzuga Çölü / Vahalar, vadiler, köyler… / Atlas Dağları, Kasbalar, Suklar / Çölde 4x4 ciplerle günbatımı / Kuskus’tan Tajin’e Moresk mutfağın gözdeleri…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Özel otobüsle tüm transferler,
 • Yerel şartlara göre 4 - 5 yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 7 öğle yemeği,
 • 6 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Çölde 4x4 ciplerle gezi (her araçta 4 veya 5 kişi seyahat edecektir ve herkes cam kenarında oturacaktır),
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi, yerel rehberlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • Hijyen Kiti,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kazablanka / Marakeş - İstanbul arası uçak biletleri, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Uçak bagaj ücreti,
 • 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği,
 • Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 35 €, 76 ve üzeri 55 €).

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Harita

Gezi Programı

Saat 08.00’da İstanbul Havalimanı Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 10.45’te TK 617 sefer sayılı uçuşla Fas’ın en büyük kenti Kazablanka’ya hareket. Yerel saatle 14.00’da varış. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Kazablanka gezisi: Birleşmiş Milletler Meydanı ve dünyanın en büyük camisi II. Hasan Camisi’nin görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Rabat’a hareket ve Rabat gezisi: Kral Muhammed ve Kral Hasan’ın Mozolesi, Oudaida Kasbası, Meknes’ten geçiş, ünlü El Mansur Kapısı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Antik Roma’nın mozaikleriyle ünlü zeytincilik kenti Volubilis (zengin evleri ve mozaikler) gezisi. Fez’e hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Fez gezisi: Fez Kalesi’nden kente panoramik bakış. Yahudi Mahallesi, Moresk mimarinin en ünlü yapıtlarından Ebu İnanya Medresesi, Endülüs Mahallesi, Attarlar Çarşısı, Marangozlar Meydanı, Kervansaray, Marangozlar Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Karaviyin Mahallesi, Mevlay İdris Zaviyesi, Suklar (Çarşılar), Dericiler Mahallesi, Yeni Fez, surlar ve kapıların görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah erken saatte Erfud’a hareket. Yolda doğal oluşumlar, göller, geçitler, sedir ormanları ve Orta Atlas Dağları’nın görülmesi. Fas’ın küçük İsviçre’si olarak bilinen İfran’da duraklama. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra 4x4 ciplerle Fas’ın görkemli kumul tepecikleriyle tanınmış çölü Merzuga’da güneşin batışını izleme (bu gezi ertesi sabah gündoğumunu izleme olarak da yapılabilir). Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Yüksek Atlas Dağları ile Sarho Dağları arasındaki şaşırtıcı güzellikler: Bin Kasbalar bölgesinden geçiş. Yol üzerinde öğle yemeği. Yemekten sonra kanyonda kısa bir yürüyüş. Tinerhir bölgesinden geçiş ve Glaoui Paşa Kasbası gezisi. Varzazat’ta akşam yemeği ve konaklama.
Marakeş’e hareket. Birçok ünlü filmin çekildiği ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Aid Bin Haddu Kasbası gezisi. 2260 metre yüksekliğindeki Tizi n’Tişka Geçidi’nden geçiş. 2020 Afrika Kültür Başkenti Marakeş’e varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Marakeş kent gezisi: Menara Bahçesi, Kutubiye Camisi, surlar, kapılar ve El Badia Sarayı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Saadi Türbeleri, Bahiya Sarayı ve Dar Si Said Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kuzey Afrika’nın en renkli ve gizemli meydanı Cema el Fna ve Suklar gezisi. Otelde konaklama.
Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 15.05’te TK 620 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.10’da İstanbul’a varış.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Herhangi bir ters gien ya da beğenmediğim bir şey olmaı. Her zamanki gibi bol faydalı, bilgili ve bağlantılı yerler gördüğüm bir seyahatti. Genel olarak beğendim ama en çok çölü beğendim. 
Rehber çok iyi. Otel seçimi güzel. Marakeş'teki otel çok güzeldi. Kültür turu için tavsiye ederim. 
Çok güzel bir gezi programı. Rehebrler ve konaklama yerleri de çok iyi. Aid Bin Haddu Kasbası çok güzeldi. 
Öncelikle rehberimiz Turgay Tuna'ya he şey için çok teşekkür ederiz, Bir hafta boyunca verdiği bilgilerle sadece Fas'ı değil bütün dünyayı gezmiş kadar olduk. Umarız kendisi ile tekrar zeyahat etme imkanımız olur.
Güzel bir dönemde ve mevsimde yapıldı. 15 yıldır FEST ile geziyorum ve bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Tüm gezdiğimiz yerler çok güzeldi. 

Rehberimiz her zamanki gibi muhteşem ve yerel rehberimiz de onun kadar iyiydi. Aracımız Avrupa standartlarında bile görülmesi zor derecede yeni model ve tertemizdi. Yörenin mutfak kültürleri sınırlı genelde aynı şeyler tekrar ediyor. Çöl ve gün batımı bu gezinin yıldızıydı. FEST sayesinde daha az kötü sürpriz ile karşılaşıyoruz, karşılaşınca da çözüm çok hızlı oluyor. Çoğu zaman problemlerden haberimiz dahi olmuyor arka planda çok ustaca hallediliyor bize yansıtılmıyor bu çok iyi.

Gerçekten büyülü bir geziydi. Çok profesyonel olduğu için her şey düşünülüp en iyi şartlar oluşturulduğu için tavsiye ediyorum. Rehberimizin anlatımı ve profesyonelliği çok iyiydi. 
Oturmuş bir gezi, çok güzel bir gezi programı. 1994'ten beri FEST ile geziyorum. Her zaman iyi organizasyon, FEST'e güven duyuyorum. Marakeş Bedevi Müzesi ve Atlas Dağları'nın güneyindeki kasbahlar çok güzeldi. 
Bilgilendirme, kalınan oteller ve rehberimizle her yönüyle çok güzel bir geziydi. Zaten güvenilirliği ve bilgisiyle her zaman tavsiye ve seyahat ettiğim bir acente FEST. 

Herhangi bir aksaklık ile karşılaşmadık ve rehberimiz konusuna fazlasıyla hakimdi. Gittiğimiz mevsimin de çok yerinde olduğunu düşünüyorum. Katıldığım bütün FEST gezilerinde fevkalade bir organizasyon ile karşılaştım tabii ki tavsiye ederim.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.30

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com