ERZİNCAN SİVAS GEZİSİ

KEMALİYE – DİVRİĞİ - SİVASGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası / Gizemli Türk hanedanı Mengücekoğulları’nın kendi coğrafyasındaki öyküsü / Efsane nehir Fırat / Dünyanın en büyük kanyonları arasında sayılan Karanlık Kanyon / Pavlikanlar, Doğu kökenli dinsel yaklaşımlar ve Balkanlar’a etkisi / Divriği Kalesi / Çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı, yeşilin binbir tonu arasındaki evleriyle Kemaliye / Turan Melek, Ahmed Şah, Hürremşah / Bezeme sanatındaki ustalık / Hitit prenslerinden Mengücekli şahlarla meliklere ve Selçuklu’ya uzanan bir öykü…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • İstanbul - Elazığ ve Sivas - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Mütevazi yerel otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • 4 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Su seviyesinin uygun olması durumunda Karanlık Kanyon’da tekne gezisi,
 • Kemaliye Evi’nde müzikli sohbet,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Divriği - Kemaliye - Sivas” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Gezinin her aşamasından memnun kaldım. Rehberimiz ile bu turu gerçekleştirdiğim için de kendimi şanslı hissediyorum. Gittiğim bölgeler ile ilgili edindiğim derin bilgi ve tecrübelerin büyük kısmı onun sayesindedir. İyi organizasyon, doyurucu bilgi ve kaliteli rehberlik hizmeti var. Sırf gezmek için değil, görmek ve gördüğümü anlamak için de FEST diyorum.

Kemaliye çok etkileyici bir yer görmekten büyük zevk aldım. Fırat Nehri’ni şarkılara konu olacak şekilde etkileyici buldum. Uzun zamandır FEST Travel ile seyahat etmekte ve tavsiye etmekteyim. Daha küçük gruplar ile seyahat edildiği için iletişim daha kaliteli oluyor. Ekstraların da gezi ücretine dahil edilmesi güzel bir uygulama.

Seçilen bölgeleri rehberimizin akıcı anlatımı ile görsel ve işitsel olarak keşfetmek hoşuma gitti. Grup olarak da paylaşım ve sohpetler ile kendimi şanslı hissettiğim bir aktivite oldu.

Genel anlamda güzel bir gezi. Kemaliye (Eğin çok güzeldi). Sivas Kongre Binası da çok güzeldi. 
Bugüne kadar bu geziyi yapmadığımıza çok pişmanız. Lokanta ve oteller son derece yeterliydi. 
Mükemmel bir gezi. Tavsiye ederim, 20 yıllık FEST gezginiyim. Karanlık Kanyon, Taşyol gezisi, Kemaliye evlerive yöresel yemekler çok güzeldi.
Her şey çok düzenli ve güzeldi. Muhakkak tavsiye ederim. 
Dolu dolu bir kültür gezisiydi. Oteller, lokantalar her şey tatmin ediciydi. Her zaman tavsiye ediyorum.
Yürüyüş zamanları ve güzergahları çok güzeldi. Zamanlama çok doğru. Aile işletmelerinden yerel yemeklerin sunulması da çok güzel. Araçlar da yeterli. 
Çok rahat, huzurlu ve keyifli bir gezi idi. Rehberlik hizmetleri ve grup çok güzeldi. 
Gezi güzergahı çok iyiydi, zamanlama süperdi. Kemaliye ve civar köyler, Karanlık Kanyon - Taşyol gezisi çok güzeldi. 
Olabileek en iyi gezilerden biriydi. Gezip gördüğümüz yerlerden çok memnun kaldım. Gezinin zamanlaması ve seçilen yerler çok güzeldi. 
Çok iyi hazırlanmış bir geziydi. Her bölümü harikaydı. Yıllardır FEST'le geziyorum ve çok memnunum. 
Çok kararında bir gezi idi. Saygı olarak da idealdik. Rehberimizi zaten çok sevdik. Özellikle Kemaliye çok güzeldi. 
Beklentilerimi karşıladı, teşekkür ederim. Bence her şey kararındaydı. Kemaliye çok güzeldi. Katılımcıların saygınlığı, grup ahengi, kalite, başarılı organizasyon nedeniyle sizi hep tavsiye ediyorum. 
Dolu dolu geçen harika bir gezi oldu. FEST Travel'a çok teşekkür ederim. Eğin ve Karanlık Kanyon, Divriği Ulu Cami çok güzeldi. Güzergahların hepsi çok güzeldi, Eğin'de en güzel anları yaşadım. 
Çok memnun kaldım. Eğin ve Divriği Ulu Camii çok güzeldi. Sistemli, prensipli, bilgili, tecrübeli bir şirket olduğunuz için sizinle tekrar seyahat ederim. 
İlk kez gittim ve herkese tavsiye ederim. Gezinin her bölümü çok güzeldi. Karanlık Kanyon en güzeliydi. Düzenli ve rahattı, telaşlı değildi. Çok iyi ayarlanmıştı. Yemekler yörelere uygun ve lezzetli idi. Çok bol ve temiz. 
Tahmin etmediğim doğa ve kasabalar gördük. Memnunum. Disiplin, organizasyon, rehber bilgisi muhteşem. Kemaliye evleri, Divriği Ulu Cami, Karanlık Vadi çok güzel. 
FEST ile ilk defa bir geziye geldim, çok memnun kaldım. Rehberimiz, şoförümüz, yer seçimlerimiz, yemeklerimiz, zamanlama çok iyiydi. Turun planı çok güzeldi, yazılan her şeye uyuldu. 
Muazzam, muhteşem, mükemmel. Kalitesi ile 1 numara. 
Gayet güzel seçilmiş, aydınlatıcı, öğretici bir gezi. Rehberimizin bilgisi ve organizasyon da çok güzel. 
Gayet iyi ve keyifliydi. Gezen bilir Fest'i. 
Geziden mutluyum. Karanlık Kanyon'da gezi çok güzeldi. 
Gezi benim açımdan çok öğretici ve keyifli geçti. Güvenilir ve rehber konusunda mükemmel. Gelen kişilerle dostluk kurulabilir. Gezi her açıdan çok güzeldi. 
Çok memnun kaldım, güvenilir ve kaliteli. Kemaliye ve Divriği çok güzeldi. Kemaliye'nin doğası ve köyler çok ilginçti. 
Beklediğimden fazlasını bulduğum bir gezi oldu. Herkese tavsiye edeceğim. Her bölümden memnun kaldım ama kanyonda tekne gezisi ve tren gezisi muhteşemdi. 
Çok beğendim, tavsiye edebilirim. Kemaliye çevresini çok beğendim. Rehberin derin bilgileri ve bunları keyifle aktarması harikaydı. 
Gezi bütün olarak çok iyi. Programlama, yer seçimleri, rehber ve katılımcı profili çok iyi. 
Tek başına Kemaliye bile çok güzel ve yeterli. Güzel, iyi düşünülmüş, planlanmış bir gezi. Tren yolculuğu, Kemaliye ve Karanlık Kanyon çok güzel. 
Hep FEST'le seyaha ediyorum, herkese tavsiye ediyorum. Gezi, bütün rota mükemmel. 
Genel olarak iyi geçen bir gezi oldu. Verilen sözlerin tutulması ve her türlü rahatlığın olabildiğince sağlanması çok güzel. Karanlık Kanyon ve Vadi yürüyüşü çok güzeldi. 
Gezi beklentilerimizden çok fazlasını verdi. Bu huzurlu yurt köşesinin ve insanlarını tanımaktan ötürü çok mutluyuz. İstanbul2un kaosundan kaçmak isteyenlere cennet Kemaliye, Arapgir, Divriği Camii şaheseri ve sayılamaz sürpriz güzellikleri ile herkese tavsiye ederim. Fest ile çok uzun süredir seyahat ediyoruz zaten. 
Mutlaka görülmesi gereken bir bölge. Daha önce gezmediğimize üzüldük. Her şey organize edilmiş ve güven verici. Bu bölge içinde görülecek yerler iyi planlanmış. 
Geziye Kemaliye ve Divriği Ulu Cami için katılmıştım. İkisinin gezisi de çok iyiydi. Son derece memnun kaldım. Bu güzel gezi için teşekkürler.
Beklentilerimi fazlasıyla karşılayan muhteşem bir gezi güzergahı. Sn. Mustafa Kesim başka bir dünyanın kapılarını aralıyor bu gezi de. Katılımcıları ise başka bir huzur ve enerji kattı . Tekrarlayabilecegim guzegahlardan birini görebilme ve öğrenebilmenin hoşnutluğu ile emeği gecen herkese gönül dolusu selam ve sevgiler ...
Çok memnun kaldım geziden, çok güzel dört gün geçirdik. 
Fest ile programın tam olarak gerçekleşeceğine hep eminim ve gezi katılımcıları da her zaman saygılı ve dakik. Kesinlikle tavsiye ederim. 
Kemaliye ve Divriği'nin kültrel çeşitliliği ve rehberimizin konuyla ilgili yetkinliği gezide beni en mutlu eden şeydi. Yoğun bir program ve aynı şekilde yorucu. 
FEST Travel ile olan ilk gezimizdi, her bakımdan çok tatmin edici ve güzel olduğunu söylemek zorundayım. 
Harika bir gezi oldu vaktin nasıl geçtiğini bilemedim.

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.