ERZİNCAN SİVAS GEZİSİ

SİVAS - DİVRİĞİ - KEMALİYE


Gezi Ücreti

3.765

Tek kişilik oda farkı

225
Tarih
28 - 31 Ekim 2021
(3 gece 4 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
UNESCO Dünya Mirası Listesi
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası / Çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı, yeşilin bin bir tonuyla ve şirin evleriyle UNESCO Dünya Mirası Geçiçi Listesi’ne giren Kemaliye / Gizemli Türk hanedanı Mengücekoğulları’nın kendi coğrafyasındaki öyküsü / Efsane nehir Fırat / Dünyanın en büyük kanyonları arasında sayılan Karanlık Kanyon / Pavlikanlar, Doğu kökenli dinsel yaklaşımlar ve Balkanlar’a etkisi / Turan Melek, Ahmed Şah, Hürremşah / Bezeme sanatındaki ustalık / Hitit prenslerinden Mengücekli şahlarla meliklere ve Selçuklu’ya uzanan bir öykü…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Divriği’de yerel bir otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Kemaliye’de yerel bir otelde 2 gece akşam yemeği dahil konaklama,
 • Yerel bir lokantada 1 akşam yemeği,
 • 4 öğle yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Su seviyesinin uygun olması durumunda Karanlık Kanyon’da tekne gezisi,
 • Kemaliye Evi’nde müzikli sohbet,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Sivas ve Malatya İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar,

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 09.00’da Sivas Havalimanı’nda buluşma. Sivas anıtları gezisi: Buruciye Medresesi, Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Sivas Kongre Binası. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Divriği’e hareket. Güzergâhımız üzerinde Kangal Kaymakamlığı köpek yetiştirme çiftliği ziyareti. Divriği’de ki otelimize varış ve kısa bir mola. Çaltı Suyu Kanyonu panoramasının görülmesi. Görkemli taç kapılarının detaylı anlatımı UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kültürel varlık olarak dahil edilen Divriği Ulu Camii gezisi (Restorasyon devam etmektedir). Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Divriği sokaklarında eski evlerin görülmesi ve geçmişte Nuri Demirağ’ın ailesine ait olan Mühürzade Konağı gezisi. Konak bahçesinde dinlenme ve ikram. Hüma Hatun Sokağı’nda serbest zaman: Divriğili kadınların öncülüğünde yeniden canlandırılan eski Divriği çarşısının özgün niteliklerini yansıtan Hüma Hatun Sokağı’nın görülmesi. Tuğut Köyü’ne hareket. Özgün taş ve kerpiç yapılarıyla Tuğut Köyü gezisi. Yerel olanaklarla piknik sepeti şeklinde öğle yemeği. Sınırsız doğa eşliğinde Sarıçiçek Yaylası keşfi. Yol üzerinde bir köyde mola. IV.Murad’ın Bağdat seferi sırasında yaptırdığı Sultan Murad Caddesi kalıntıları. Sırakonak Köyü’ne varış. Kısa köy gezisi sonrası Kemaliye’ye hareket. Otelde akşam yemeği. Yerel müzik eşliğinde sohbet ve otelde konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Kemaliye.“Orda bir köy var uzakta” şiirine ilham kaynağı olan ve Özgün koruma çabaları sayesinde Kemaliye bölgesinin en iyi korunmuş köyleri arasında olan Apçağa Köyü ve Ahmet Kutsi Tecer anısına yapılmış olan bir köy evinin gezilmesi. Kemaliye kent merkezi: Kemaliye Çarşısı, Kadıgölü Mahallesi’nde Kemaliye sokakları, lökhane. Etnografya Müzesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Dünyanın en büyük kanyonlarından bir olan Karanlık Kanyon’da tekne gezisi. Kemaliyelilerin azmiyle dağı delerek yarattıkları Taşyolu, Kemaliye’nin birçok etnik guruptan oluşan toplumsal tarihini belgeleyen Esertepe (Şırzı) Köyü kilisesi ve Salihli köyü gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Arapgir’e hareket. Yolda Yeşilyurt Köyü, Ocak Köyü, Ali Gürer Müzesi ve Hıdır Abdal Sultan mezarı. 500 yaşına tarihlenen dut ağaçları ile Akçalı köyü gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Arapgir yakınlarındaki bölgenin mimari tarihi zenginliğini yansıtan cami ve hamam yapılarıyla Osmanlı Vadisi gezisi. Arapgir’de Mirliva Camii ve Millet Hanı gezileri. Onar Köyü’ne hareket. 850 yıllık olduğu tahmin edilen Türkiye’nin bilinen en eski cemevi olan Onar Köyü tarihi cemevi gezisi. Ayrıca günün şartlarına göre ulaşılabilir durumdaysa köy yakınlarındaki Roma dönemi kalıntılarının gezilmesi. Onar Köyü Cemevi misafirhanesinde köy ortamında mütevazi akşam yemeği ardından Malatya Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Sizden Gelenler

Harika bir gezi oldu vaktin nasıl geçtiğini bilemedim.
FEST Travel ile olan ilk gezimizdi, her bakımdan çok tatmin edici ve güzel olduğunu söylemek zorundayım. 
Çok memnun kaldım geziden, çok güzel dört gün geçirdik. 
Fest ile programın tam olarak gerçekleşeceğine hep eminim ve gezi katılımcıları da her zaman saygılı ve dakik. Kesinlikle tavsiye ederim. 
Gezi beklentilerimizden çok fazlasını verdi. Bu huzurlu yurt köşesinin ve insanlarını tanımaktan ötürü çok mutluyuz. İstanbul2un kaosundan kaçmak isteyenlere cennet Kemaliye, Arapgir, Divriği Camii şaheseri ve sayılamaz sürpriz güzellikleri ile herkese tavsiye ederim. Fest ile çok uzun süredir seyahat ediyoruz zaten. 
Tahmin etmediğim doğa ve kasabalar gördük. Memnunum. Disiplin, organizasyon, rehber bilgisi muhteşem. Kemaliye evleri, Divriği Ulu Cami, Karanlık Vadi çok güzel. 
Kemaliye ve Divriği'nin kültrel çeşitliliği ve rehberimizin konuyla ilgili yetkinliği gezide beni en mutlu eden şeydi. Yoğun bir program ve aynı şekilde yorucu. 
Geziye Kemaliye ve Divriği Ulu Cami için katılmıştım. İkisinin gezisi de çok iyiydi. Son derece memnun kaldım. Bu güzel gezi için teşekkürler.
Beklentilerimi fazlasıyla karşılayan muhteşem bir gezi güzergahı. Sn. Mustafa Kesim başka bir dünyanın kapılarını aralıyor bu gezi de. Katılımcıları ise başka bir huzur ve enerji kattı . Tekrarlayabilecegim guzegahlardan birini görebilme ve öğrenebilmenin hoşnutluğu ile emeği gecen herkese gönül dolusu selam ve sevgiler ...
Mutlaka görülmesi gereken bir bölge. Daha önce gezmediğimize üzüldük. Her şey organize edilmiş ve güven verici. Bu bölge içinde görülecek yerler iyi planlanmış. 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com