FİLDİŞİ SAHİLİ GEZİSİ

OECONOMICA BATI AFRİKA'NIN KALBİ: YILBAŞINDA FİLDİŞİ SAHİLİ


Gezi Ücreti

4.150
( 45.096 )

Tek kişilik oda farkı

650
( 7.063 )
Tarih
29 Aralık 2021 - 10 Ocak 2022
(12 gece 13 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fransız kolonyal mimarisiyle bir okyanus şehri Grand Bassam, Dünyanın en büyük Hıristiyanlık dinî yapısı Notre - Dame de la Paix Bazilikası / Eserleriyle Pablo Picasso’ya ilham veren topluluk: Senufolar  / Asma köprüleriyle ünlü yağmur ormanları / Afrika’nın gerçek sahibi olan kabileler, sıra dışı dansları ve ritüelleri / Afrika’nın kadim krallığı: Anyiler / Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif …

Fiyata Dahil Olanlar

 • Tüm transferler,
 • Man - Abidjan arası uçuş bileti,
 • 12 gece bölge şartlarına göre pansiyon, 3 ve 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama (son gece günlük kullanım olup geceleme uçakta olacaktır),
 • 11 öğle yemeği,
 • 11 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze, ören yeri ve ulusal park giriş ücretleri,
 • Ulaşım,
 • 4x4 ile 2 gün seyahat (Tüm gezginlerimiz cam kenarında seyahat edecektir),
 • Yerel rehberlik hizmeti ve uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Abidjan - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Bagaj ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
 • Dönüş transferi,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 

Şehir

Konaklama Tarihleri

Otel

Abidjan

29 - 30 Aralık 2021

Hotel Tiama veya benzeri

Man

30 Aralık - 1 Ocak 2022

Hotel Les Cascades veya benzeri

Odienne

1 - 2 Ocak 2022

Hotel Les Frontières veya benzeri

Boundiali

2 - 3 Ocak 2022

Hotel Le Paysan veya benzeri

Korhogo

3 - 5 Ocak 2022

Hotel Mount Korhogo veya benzeri

Bouake

5 - 6 Ocak 2022

Hotel Mon Afrik veya benzeri

Yamoussoukro

6 - 7 Ocak 2022

Hotel Le President veya benzeri

Abenguru

7 – 8 Ocak 2022

Hotel Le Royaume veya benzeri

Abidjan

8 - 10 Ocak 2022 (son gece günlük kullanım şeklide olacaktır)

Hotel Tiama veya benzeri

 • Kalınacak oteller bölgenin mümkün olan en iyi otelleri olmakla birlikte, Afrika’nın en fakir ülkelerinden birine gittiğimizi ve bu sebeple çok lüks standartlar beklememenizi öneririz.
 • Otellerde Twin konaklama mümkün değildir.
 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ödeme ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablosunu inceleyiniz.

Gezi Programı

Saat 12:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 15.50’de Türk Hava Yolları’nın TK561 sefer sayılı uçuşuyla Abidjan’a hareket. Saat 20.40’da Abidjan’a varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde konaklama.
Gana sınırında bulunan Anyi Krallığı bölgesine hareket. Kraliyet sarayı ziyareti. Halkın ileri gelenleri ve rahiplerle sohbet ederek Anyi kültürünü tanıma fırsatı. Yerel lokantada öğle yemeği. Sıra dışı dans ritüelleri vasıtasıyla ruhani varlıklarla iletişime geçtiğine inanılan Komianlar topluluğu ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Başkent Yamoussoukro’ya hareket. Dünyanın en büyük Hıristiyanlık dinî yapısı olan Notre - Dame de la Paix (Barış Anamız) Bazilikası ziyareti. Yerel lokantada öğle yemeği. Yamoussoukro şehir gezisi: Hükümet binaları, gökdelenler ve bir timsah türü olan kaymanlara ev sahipliği yapan gölü seyir. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Heykel ve maske yapımındaki hünerleriyle bilinen Baule halkını yakından tanıma. Daloa bölgesinde yaşayan Gurolar’ın geleneksel maskeleriyle yaptıkları Zaouli dansı. Yerel lokantada öğle yemeği. Soylu cenazeleri esnasında geleneksel Goli maskeleriyle yapılan dans gösterisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabahın erken saatlerinde ülkenin kuzeyinde yer alan Korhogo’ya hareket. Heykeltraşlıktan, örgüye, resimden, demirciliğe birçok sanat ve zanaate yetenekleriyle tanınan Senufo Kabilesi’nin başkenti Korhogo’ya varış. Yerel lokantada öğle yemeği. Pablo Picasso’ya ilham veren Senufo eserlerini bulabileceğiniz el sanatları pazarı ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Ülkenin kuzeyine doğru hareket. Geçimini demircilikle sağlayan köyleri ziyaret. “Ateşin Efendileri”nin babadan oğula geçen demircilik hikayeleri ve eserleri. Neticesini bir sonraki gün gözlemleyeceğimiz demircilik işlemi deneyimi. Yerel lokantada öğle yemeği. Korhogo’ya hareket. Birbirinden ilginç maskelerle Senufo’ların geleneksel dansı Boloy. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Demirci köyüne geri dönerek bir önceki gün yaptığımız demircilik işlemi sonucunu gözlemleme. Geleneksel ve farklı mimari yapılara ev sahipliği yapan Niofoin köyü ziyareti. Yerel lokantada öğle yemeği. Ngoro bakirelerinin sergilediği kutsal dans gösterisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sürüleri için sürekli bir mera arayışında olan Fulani göçebe halkıyla tanışma. Büyük çoğunluğu kadın ve çocukların oluşturduğu köy ziyareti. Geleneksel mimari örnekleri. Yerel lokantada öğle yemeği. Odienne bölgesinde Mali İmparatorluğu’nun torunları olan Malinke’lerle tanışma fırsatı. İlgi çekici tarihleri ve liderleri Samory Toure’nin hikayesi. Dozo halkıyla geniş ovalarda yürüyüş. Bitki bilimi ve şifacılık üzerine hikayeleri. Geleneksel dans gösterileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Yakuba’ya hareket. Geleneksel mimari örneklerini görebileceğimiz köy ziyaretleri. Yayın balıklarına ev sahipliği yapan gölet ziyareti. Birbirinden ilginç maskeleriyle Yakuba dans gösterisi. Yerel lokantada öğle yemeği. Ülkenin güneyine, We ve Guere etnik gruplarının başkenti Man’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Fildişi Sahili, Liberya ve Gine arasında uzanan, asma köprüleriyle meşhur yağmur ormanlarını 4x4 araçlarla keşif. Yerel lokantada öğle yemeği. Dan Guere yerel halkının hazırladığı ruhani dans gösterisi ve ilginç maskeleri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tarihi mimarisiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Grand Bassam’a transfer. Lagün ve Atlas Okyanusu arasında kurulu olan Grand Bassam şehir gezisi: Sömürge dönemi mimari yapıları, eski postane binası, yerel kıyafet, maske, objeler ve fotoğraf arşivini de bulabileceğiniz Kıyafet Müzesi. Yerel lokantada öğle yemeği. Abidjan’a transfer. Otelde akşam yemeği ve havalimanı transferi saatine kadar odanızda dinlenme.
Tarihi mimarisiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Grand Bassam’a transfer. Lagün ve Atlas Okyanusu arasında kurulu olan Grand Bassam şehir gezisi: Sömürge dönemi mimari yapıları, eski postane binası, yerel kıyafet, maske, objeler ve fotoğraf arşivini de bulabileceğiniz Kıyafet Müzesi. Yerel lokantada öğle yemeği. Abidjan’a transfer. Otelde akşam yemeği ve havalimanı transferi saatine kadar odanızda dinlenme.
Havalimanı transferi. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 02.45’te Türk Hava Yolları’nın TK557 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme. Yerel saatle 12.45’te İstanbul’a varış.

Satın Al


Önerdiklerimiz

İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
BOĞAZIN İNCİSİ: YENİKÖY
OECONOMICA ARNAVUTLUK
TÜM YÖNLERİYLE BÜYÜKADA
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com