HATTUŞAŞ GEZİSİ

HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ: ÇORUM - AMASYA - MERZİFON - ANKARAGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bin tanrılı kent Hattuşaş / Hititlerin izinde Çorum, Alacahöyük, Şapinuva, Yazılıkaya ve meşhur Boğazköy Sfenksi’yle Boğazköy Müzesi / Sfenksli Kapı’daki binlerce yıllık çift başlı kartal kabartmasının öyküsü / Yazılıkaya kabartmalarındaki “Tanrılar Üçlüsü” sahnesinin anlamı / Hattuşaş ve Alacahöyük buluntularıyla dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi / Yeşilırmak boyunca dizilmiş kral mezarları, konakları, camileri ve medreseleriyle şehzadeler şehri Amasya / Kara Mustafa Paşa’yla özdeşleşmiş kent Merzifon / Olağanüstü kalem işi bezemeleriyle Abide Hatun Camisi / Kubbesindeki İsa ve dört havari freskiyle hoşgörü örneği olmuş Maden Kilise Camisi / Dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alanAnadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki Hattuşaş ve Alacahöyük izleri…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Amasya’da yerel otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Çorum’da 5 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon ve 1 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Yerel lokantalarda 4 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği,
 • Otelde 2 akşam yemeği,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Samsun ile Ankara - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen 1 akşam yemeği,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Çorum müzesi gerçekten çok başarılı ve etkileyici, ören yerleri zaten her zaman ilgimi çekmiştir. Zamanlama mükemmel, güzergah için de Çorum’da iki gece kalmak daha iyi oldu.

Şapinuva gezisi benim açımdan gezinin highlight ı idi. Oradaki yerel kazılara katılan yöre insanı Seyfi Bey çok net ve güzel bilgiler aktardı bize. 2.gün Amasya’da çakallar tepesinde aldığımız öğle yemeği de beni çok etkiledi. Çorum’da daha fazla yerel yemek tercih edilebilir, zamanlama güzergah olarak gayet iyi bir gezi oldu. Gezi kitapçığınızın dili anlaşılır, alıntılar yerinde yapılmış ve redaksiyon hatası olmaması da çok pozitif.

Anadolu uygarlıkları, insanlarımız, Bedesten restoran, rehberimizin tebessümü ve işine tutkusunu beğendim. Geziye gelen diğer katılımcılar ile uyum ve klasik turistik yerlerin dışına çıkabilmek güzeldi, dileğim FEST Travel ile birlikte Anadolu’nun bilinmeyen birçok değerini keşfedebilmek.

İyi düzenlenmiş, aydınlatıcı bir geziydi. Mevsim çok uygundu.
İyi ve dolu dolu bir geziydi. FEST'le kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Grülmesi gereken her yeri gösterme çabası çok iyi. Bütün güzergahlar çok iyi ayarlanmıştı. Kitap da gayet güzel ve bilgilendirici. 
Tamamı güzeldi, çok profesyonelce düzenlenmiş. FEST kitabıyla da bir FEST geleneğini devam ettiriyor olmanız çok güzel. 
FEST'le ilk kez seyahat ediyorum. Ve gerçekten çok keyif aldım. Gerek rehber gerek katılımcılar tanımaya değer kişilerdi. Anladığım kadarıyla gezileriniz dünyanın her yerine hakim olmuş. Rehberimizin bilgisi ve seçilen yerler çok hoştu. Sorunsuz ve kaliteli bir geziydi. 
Çok merak ettiğim bir uygarlıktı. Onu gördüğüme memnunum. Çok seviyeli bir firma, tavsiye ediyorum.
Çok eğitici ve keyifli bir geziydi. Bu sizinle 3. gezimiz ve her zamanki gibi çok memnun kaldık.
Çok başarılı ve çok güzel bir geziydi. Çok iyi planlanmıştı. 
I enjoyed all the tour. Tours are well organized.
Rehberimize sonsuz teşekkürler. Yine benim için "keyifli, zevkli, yorgunluğun ertesi günün heyecanıyla kaybolmasıyla doyurucu bir geziydi. FEST Travel ailesine sonsuz sevgiler, saygılar. 
Gezi gayet iyi gerçekleşti. Tur programı olduğu gibi hayata geçirildi. Programlanan ile gerçekleşen aynı ve problem yaşanmıyor. 
Güzergâh, seçilen mekanlar ve rehberlik hüzmetleri mükemmel. Rehberin ören yerleri ve seçilen güzergahlar ile ilgili yaptığı değerlendirme, sseçilen yerler, rotalar çok uygun. 
Gittiğimiz yerlerden Gümüş Köyü Camisi ve Çorum Müzesi gibi yerler çok bilinmiyor, bu tur olmasa biz de göremezdik. Sizinle yeni bir gezi yapmayı düşünüyorum. SATIN ALGezi Ücreti

3.725

Tek kişilik oda farkı

395

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
08 - 11 Nisan 2021
(3 gece 4 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.