HATTUŞAŞ GEZİSİ

HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ: ÇORUM - AMASYA - MERZİFON - ANKARA


Gezi Ücreti

3.725

Tek kişilik oda farkı

395
Tarih
28 - 31 Ekim 2021
(3 gece 4 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bin tanrılı kent Hattuşaş / Hititlerin izinde Çorum, Alacahöyük, Şapinuva, Yazılıkaya ve meşhur Boğazköy Sfenksi’yle Boğazköy Müzesi / Sfenksli Kapı’daki binlerce yıllık çift başlı kartal kabartmasının öyküsü / Yazılıkaya kabartmalarındaki “Tanrılar Üçlüsü” sahnesinin anlamı / Hattuşaş ve Alacahöyük buluntularıyla dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi / Yeşilırmak boyunca dizilmiş kral mezarları, konakları, camileri ve medreseleriyle şehzadeler şehri Amasya / Kara Mustafa Paşa’yla özdeşleşmiş kent Merzifon / Olağanüstü kalem işi bezemeleriyle Abide Hatun Camisi / Kubbesindeki İsa ve dört havari freskiyle hoşgörü örneği olmuş Maden Kilise Camisi / Dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alanAnadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki Hattuşaş ve Alacahöyük izleri…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Amasya’da yerel otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Çorum’da 5 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon ve 1 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Yerel lokantalarda 4 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Samsun ve Ankara - İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen 1 akşam yemeği,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 10.00’da Samsun Havalimanı’nda buluşma. Strabon’un “Bin Köy” olarak adlandırdığı Merzifon’a hareket. Kara Mustafa Paşa Camisi gezisi. Saat Kulesi, Taşhan, bedesten ve hamam yapılarının panoramik olarak görülmesi. Kara Mustafa Paşa köyündeki ender rastlanan ahşap nakış işçiliği ve bezemeleriyle Abide Hatun Camisi’ni ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Roma, Pontus, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde ticaret merkezi konumunu korumuş Gümüşhacıköy’e hareket. Köprülü Mehmet Paşa Camisi, Maden Camisi, bedesten ve hamam yapılarının görülmesi. Amasya’ya hareket. Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarları ve Amasya Kalesi gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Adım adım Amasya gezisi: II. Bayezid Külliyesi (restorasyon nedeniyle kısmen görülebiliyor), Burmalı Minare, Saat Kulesi, Gümüşlü Cami, Çakallar Tepesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Amasya Arkeoloji Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp Müzesi gezileri. Ortaköy - Şapinuva gezisi. Çorum’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Hitit tanrı ve tanrıçalarına adanmış Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Hititlerin başkenti Hattuşaş (Boğazköy) gezisi: Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Boğazköy Sfenksi, Yer Kapı ve hâlâ içinden geçilebilen 71 metre uzunluğundaki tünelin öyküsü. Çorum kent merkezinde Çorum Belediye Binası, Çorum Kalesi, Saat Kulesi ve Ulu Cami’nin görülmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Çorum Müzesi ve Alacahöyük Gezisi: Anadolu’da sembollerin ve çift başlı kartalın öyküsü. Eski Tunç Çağı hanedan mezarlarının görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ankara’ya hareket. Alacahöyük ve Hattuşaş buluntularıyla birlikte Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezisi. Ankara Esenboğa Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

I enjoyed all the tour. Tours are well organized.
İyi düzenlenmiş, aydınlatıcı bir geziydi. Mevsim çok uygundu.
Gittiğimiz yerlerden Gümüş Köyü Camisi ve Çorum Müzesi gibi yerler çok bilinmiyor, bu tur olmasa biz de göremezdik. Sizinle yeni bir gezi yapmayı düşünüyorum. 
Gezi gayet iyi gerçekleşti. Tur programı olduğu gibi hayata geçirildi. Programlanan ile gerçekleşen aynı ve problem yaşanmıyor. 
İyi ve dolu dolu bir geziydi. FEST'le kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Grülmesi gereken her yeri gösterme çabası çok iyi. Bütün güzergahlar çok iyi ayarlanmıştı. Kitap da gayet güzel ve bilgilendirici. 
Çok eğitici ve keyifli bir geziydi. Bu sizinle 3. gezimiz ve her zamanki gibi çok memnun kaldık.
Çok başarılı ve çok güzel bir geziydi. Çok iyi planlanmıştı. 
Çok merak ettiğim bir uygarlıktı. Onu gördüğüme memnunum. Çok seviyeli bir firma, tavsiye ediyorum.
Rehberimize sonsuz teşekkürler. Yine benim için "keyifli, zevkli, yorgunluğun ertesi günün heyecanıyla kaybolmasıyla doyurucu bir geziydi. FEST Travel ailesine sonsuz sevgiler, saygılar. 
Güzergâh, seçilen mekanlar ve rehberlik hüzmetleri mükemmel. Rehberin ören yerleri ve seçilen güzergahlar ile ilgili yaptığı değerlendirme, sseçilen yerler, rotalar çok uygun. 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com