HATTUŞAŞ GEZİSİ

HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ: ÇORUM - AMASYA - MERZİFON - ANKARAGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Hitit başkenti Hattuşaş / Hititlerin izinde Çorum, Alacahöyük, Şapinuva, Yazılıkaya ve meşhur Boğazköy Sfenksi’yle Boğazköy Müzesi / Sfenksli Kapı’daki binlerce yıllık çift başlı kartal kabartmasının öyküsü / Yazılıkaya kabartmalarındaki “Tanrılar Üçlüsü” sahnesinin anlamı / Hattuşaş ve Alacahöyük buluntularıyla ve kendine özgü koleksiyonlarıyla dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi / Yeşilırmak boyunca dizilmiş kral mezarları, konakları, camileri ve medreseleriyle şehzadeler şehri Amasya / ‘Bin tanrılı kent’ Hattuşaş ve şehzadeler şehri Amasya’ya nefis bir yolculuk…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Çorum’da 5 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon ve 1 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Amasya’da yerel otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • 4 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Hitit Güneşi Hattuşaş” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Ankara - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Çorum müzesi gerçekten çok başarılı ve etkileyici, ören yerleri zaten her zaman ilgimi çekmiştir. Zamanlama mükemmel, güzergah için de Çorum’da iki gece kalmak daha iyi oldu.

Şapinuva gezisi benim açımdan gezinin highlight ı idi. Oradaki yerel kazılara katılan yöre insanı Seyfi Bey çok net ve güzel bilgiler aktardı bize. 2.gün Amasya’da çakallar tepesinde aldığımız öğle yemeği de beni çok etkiledi. Çorum’da daha fazla yerel yemek tercih edilebilir, zamanlama güzergah olarak gayet iyi bir gezi oldu. Gezi kitapçığınızın dili anlaşılır, alıntılar yerinde yapılmış ve redaksiyon hatası olmaması da çok pozitif.

Anadolu uygarlıkları, insanlarımız, Bedesten restoran, rehberimizin tebessümü ve işine tutkusunu beğendim. Geziye gelen diğer katılımcılar ile uyum ve klasik turistik yerlerin dışına çıkabilmek güzeldi, dileğim FEST Travel ile birlikte Anadolu’nun bilinmeyen birçok değerini keşfedebilmek.

İyi düzenlenmiş, aydınlatıcı bir geziydi. Mevsim çok uygundu.
İyi ve dolu dolu bir geziydi. FEST'le kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Grülmesi gereken her yeri gösterme çabası çok iyi. Bütün güzergahlar çok iyi ayarlanmıştı. Kitap da gayet güzel ve bilgilendirici. 
Tamamı güzeldi, çok profesyonelce düzenlenmiş. FEST kitabıyla da bir FEST geleneğini devam ettiriyor olmanız çok güzel. 
FEST'le ilk kez seyahat ediyorum. Ve gerçekten çok keyif aldım. Gerek rehber gerek katılımcılar tanımaya değer kişilerdi. Anladığım kadarıyla gezileriniz dünyanın her yerine hakim olmuş. Rehberimizin bilgisi ve seçilen yerler çok hoştu. Sorunsuz ve kaliteli bir geziydi. 
Çok merak ettiğim bir uygarlıktı. Onu gördüğüme memnunum. Çok seviyeli bir firma, tavsiye ediyorum.
Çok eğitici ve keyifli bir geziydi. Bu sizinle 3. gezimiz ve her zamanki gibi çok memnun kaldık.
Çok başarılı ve çok güzel bir geziydi. Çok iyi planlanmıştı. 
I enjoyed all the tour. Tours are well organized.
Rehberimize sonsuz teşekkürler. Yine benim için "keyifli, zevkli, yorgunluğun ertesi günün heyecanıyla kaybolmasıyla doyurucu bir geziydi. FEST Travel ailesine sonsuz sevgiler, saygılar. 
Gezi gayet iyi gerçekleşti. Tur programı olduğu gibi hayata geçirildi. Programlanan ile gerçekleşen aynı ve problem yaşanmıyor. 
Güzergâh, seçilen mekanlar ve rehberlik hüzmetleri mükemmel. Rehberin ören yerleri ve seçilen güzergahlar ile ilgili yaptığı değerlendirme, sseçilen yerler, rotalar çok uygun. 
Gittiğimiz yerlerden Gümüş Köyü Camisi ve Çorum Müzesi gibi yerler çok bilinmiyor, bu tur olmasa biz de göremezdik. Sizinle yeni bir gezi yapmayı düşünüyorum. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.