JAPONYA GEZİSİ

JAPONYA: GELENEKLER VE MODERNİTE (Sakura - Kiraz Çiçekleri Zamanı)GEZİ DETAYI

Bu geziyi 16 yıldır gerçekleştiriyoruz...

JAPONYA ANCAK JAPONCA KONUŞAN, JAPONCA OKUYAN REHBERLE GEZİLİR…

JAPONYA: GELENEKLER VE MODERNİTE 
 
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki dört yer: Kyoto, Hiroşima, Miyajima Adasındaki Itsukuşima Şinto Tapınağı, Fuji Dağı / Asya’nın doğusunda yay görünümlü takımadalar ülkesi Japonya / Binlerce yıllık gelenekleri, yüksek teknolojisiyle tam bir karşıtlıklar diyarı / Geleneksel Riyokan otelinde bir gecelik deneyim / Baş döndürecek kadar hızlı kurşun tren “Şinkansen” ile yolculuk / Kutsal kabul edilen aktif yanardağ Fuji’nin eteklerinde, volkan gölü Aşi’de gezinti / Japonların yoktan var ettiği mutfak sanatı ve içecek kültürü / Çay sanatı seremonisi, origami, ahşap oyma sanatı, Japon heykeltıraşlığı / Sayısız Şinto ve Budist tapınağıyla, Vabi-Sabi felsefesinin yeşerdiği Zen Bahçeleri…

FİYATA DAHİL OLANLAR

• Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Tokyo (Haneda) - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (Şu an 39.050 ¥’dir, kesin vergi tutarı bilet kesim aşamasında belirlenecektir ve vergide artış olması halinde yansıtılacaktır),
• Bilet kesim bedeli,
• Tüm transferler,
• Yerel 4 yıldızlı otellerde 8 gece oda - kahvaltı konaklama,
• 1 gece geleneksel tarzda Riyokan konaklaması,
• 4 akşam yemeği,
• 7 öğle yemeği,
• Üç ayrı kurşun tren bileti,
• Özel otobüs ile ulaşım,
• Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

• 6 akşam ve 2 öğle yemeği,
• Dahil olan yemekleri esnasında alınan içecekler,
• 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (11.000 JPY),
• Fazla bagaj ücreti,
• Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

• Japonya’da TEK KİŞİLİK odalar genellikle çok küçük olmaktadır ve bölgenin geleneklerine göre konaklama yapılmaktadır.
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• 16 Nisan 2021, Perşembe gecesi misafirlerimiz geleneksel Japon kaplıca oteli olan Riyokan’da, tipik Japon banyosunu kullanıp yer yatağında uyuyarak bir gece geçirecek.
• Japonya’nın kültür değerlerince çiftlerin konaklamasında tek büyük yatak kullanılmamaktadır. Eşler evlerinde veya otellerde iki ayrı yataklı odalarda konaklamaktadır. Bu nedenle otellerde çift kişilik odalarda iki ayrı yatak bulunmaktadır.
• Otellerde genellikle üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.
Saat 01.55’de TK 198 sefer sayılı uçuşla Tokyo’ya hareket. Uçakta geceleme. Yerel saatle 19.45’te Tokyo’ya varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Tokyo’da konaklama.
Kurşun trenle Osaka’ya hareket. Şitennoji Tapınağı ve Osaka Kalesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kyoto’ya hareket. Kyoto’nun en güzel yiyecek alanı Nişiki Pazarı gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kyoto şehir gezisi: Nijo Kalesi ve Kyoto El Sanatları Merkezi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kinkakuji (Altın Tapınak) Tapınağı, Sanjusangendo Tapınağı, Kiyomizu-dera Tapınağı ve gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Fuşimi Inari Tapınağı ziyareti ve çay seremonisi. Japonya’nın ilk başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Nara’ya hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kasuga Taişa Tapınağı, Todai-ji Tapınağı ve Nara Park gezileri. Kyoto’ya dönüş. Otelde konaklama.
Atami Tren İstasyonu’na transfer. Kurşun trenle Hakone’ye hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Fuji Dağı’nın eteklerindeki Aşi Gölü’nde tekne ile gezi. Komagatake teleferiğine binerek çevrenin gezilmesi. Tokyo’ya hareket. Otelde konaklama.
Japonya’nın en önemli tarihi şehirlerinden şogun başkenti Kamakura’ya hareket. Japonya’nın en büyük ikinci Buda’sı olan “Büyük Buda”nın görülmesi ve savaş ilahı Tsurugaoka Haçimangu Tapınağı ziyaretlerinin ardından Tokyo’ya dönüş. Tokyo’da serbest zaman. Otelde konaklama
Kurşun trenle Hirosaki’ye hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Hirosaki Kalesi gezisi. Geleneksel Japon Riyokan otelinde akşam yemeği ve konaklama.
Kuzey Japonya’nın en önemli festivali Nebuta Fenerleri’nin sergilendiği müze ve el sanatları merkezi gezisi. Elma ve mamulleri pazarında tadım. Kurşun trenle Tokyo’ya hareket. Otelde konaklama.
Tokyo şehir gezisi: Asakusa Tapınağı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tokyo Ulusal Müzesi, Akihabara ve Skytree Kulesi. Otelde konaklama.
Meiji Jingu Tapınağı ve İmparatorluk Sarayı Bahçesi, Omoresando gezileri ve havalimanına transfer. Saat 22.50’de Türk Hava Yolları’nın TK 199 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme.
Yerel saatle 05.20’de İstanbul’a varış.


Gezinin bütünü beni çok etkiledi, iyi ki gelmişim dedim. Tarih, doğa, teknoloji, tuvaletlerin temizliğinden tutun boş tren vagonlarını selamlayan istasyon görevlilerine kadar ilginç bir ülke. Gezinin zamanı gayet iyi seçilmiş zaten Sakura dönemimin tam zamanında gittik.Güzergahımız başarılı programımız dolu doluydu. FEST ile ilk deneyimim oldu çok memnun kaldım unutmadan rehberimiz de konusuna oldukça hakim birisiydi.

Japon kültüründen çok etkilendim, rehberin genel kültürü ile çizdiği genel tablo oldukça aydınlatıcı. Sürü psikolojisi yaratmadan az kişi ile arkadaş grubuymuş gibi ahenkli gezdik. Ulaşım başarılı bir şekilde organize edilmiş,  FEST Travel gidilen yerdeki kültürü çok iyi yansıtıyor.

Katıldığım için çok mutluyum. Güzel anılarla dönüyorum. Japonya ve Japon halkı gönlümde farklı bir yer edindi. Gezilerinizin rehberleri ve programları çok güzel. Sürpriz yok, konforlu gezinizi tamamlıyorsunuz. 
Her yere doydum ama keşke biraz daha kalabilseydim. Her şey gayet iyi ayarlanmıştı, etkinlikler de gayet dozundaydı. Tüm ayarlanan yemekler farklı lezzetler tatmamız için uygundu. Kaliteniz tartışılmaz. Rehberimiz muhteşemdi. İlgili ve bilgiliydi. 
Her şey mükemmeldi. Rehberimiz gerçekten muhteşemdi, programlar hiç şaşmadı, her şey çok güzel ayarlanmış, tebrik ederim. Bir dolu seyahate gitim, FEST'in farkı ortada. 
Özellikle herm yerel rehberimiz hem gezi rehberimiz mükemmeldi. Tek kelimeyle bize süper bir gezi yaşattılar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Hem katılımcı olarak hem de organizasyon olarak olumsuz sürprizlerle karşılaşma ihtimali yok ve standartlarımıza cevap veriyor FEST Travel. 
Böyle bir rehberlikle gezmek benim için büyük bir şanstı. Her şey mükemmeldi, çok teşekkür ederiz. Tecrübeli rehberler, güzel gezi rotaları, oteller, her şey çok iyi. 
Çok güzel bir geziydi. Özellikle rehberimize çok teşekkür ederiz. Bize Japonya'yı yaşattı adeta. Bir yere bir kere gidilecekse FEST Travel'ı tercih etmek gerek. 
Her şey çok güzeldi. Bu geziyi herkese tavsiye ederim. 
Beklentilerimin üzerinde bir gezi oldu. Özellikle gezi rehberimizin bilgisi ve ilgisi çok çok iyiydi. 
Hayallerimin gerçeğe dönüştüğü bir gezi oldu. İnsanlar mutluluklarını dostlarıyla paylaşmalı bu yüzden FEST'in iyi bir seçim olduğunu herkesle paylaşıyorum. 
Tek cümleyle ifade etmem gerekirse FEST Travel beni Japonya'da Japon gibi hissettirdi. Yeniden seyahat edeceğim, seçilen lokasyonlar ve yemekler ve rehberin bilgi birikimi ve deneyimi çok başarılı. 
Olumuz hiçbir şey yaşamadım, çok memnun kaldım. Her şey çok iyi planlanmış. Oteller çok güzeldi. Özellikle rehberimizden çok memnun kaldık. 
Rehberimiz gerçekten çok iyi bir rehberdi. Gezi boyunca bizi renkli anlatımıyla bilgilendirdi. Çok keyifli bir gezi oldu. Uzun zamandır hayalini kurduğum, yapmayı düşündüğüm Japonya gezisini böyle geçirmek büyük bir şans oldu. Yeni bir gezi yapmayı düşündüğüm zaman da FEST ile sayahat ederim. Kültürel açıdan zengin ve rehberleri çok başarılı. 
Her konuda bilgili, ilgili bir rehberle gezmek büyük şans. Ben kültür turlarındaki ciddiyeti sebebiyle 2000 yılından beri FEST ile seyahat ediyorum.
Gezi çok başarılıydı. FEST Travel ile daha önce de seyahat ettim. Rehberleri, seçtiği otelleri, disiplini, ciddiyeti ile seyahati mükemmel hale getiriyor. 
Organizasyon kalitesi, baştan sona çok iyiydi, her şey saat gibi işledi. Rehberimiz çok bilgili, enerjik, seviyeli gruba hakimiyeti olan bir insandı.
FEST Travel ile katıldığım ilk gezi. Çok memnun kaldım. Bu kadar ayrıntının düşünüldüğü ve böyle iyi bir rehberlik hizmeti alınan bir turu ilk defa yaptım. Her dakikası dol dolu, keyifli, doyurucu bir geziydi. 

Selamlar,

Gezi her bakımdan muhteşemdi. Otel seçimi, etkinlikler ve japonya hakkında aktarılan bilgiler son derecede yerindeydi. Özellkle rehperimiz Hülya hanım Japonya hakkında derin bilgisizle geziye anlam kazandırdı. Japonya ve halkı hakkında aktardığı bilgilerle bizleri aydınlattı. Grubumuzun üyeleri sanki özel olarak seçilmişlerdi. Bu yüzden de gezimiz çok dinlendirici ve huzurlu geçti. Bu arada FEST Travel'ın rehber seçiminde çok özenli olduğunu ve güvenirliğinin çok yüksek olduğunu eklemeden geçemeyeceğim.

İyi günler olsun.

Gülten UYER

Geziniz tümü ile beni çok mutlu etti. Gezilen yerler ve rehberler anlamında çok başarılı idi. 
Muhteşem sakura ağaçlarını görmek, bunun için Japonya'yı bir baştan bir başa katetmek. Gezi boyunca gösterilen özen... Kendimi özel hissettim.
TUr gezileri konusunda kesinlikle birinci. Her zaman Fest gezilerine devam inşallah! Zaten tiryakilik yapıyor.
Güzel planlanmış, dolu dolu ama yorucu olmayan bir geziydi.
Japonya'ya ilk seyahatimdi. Bu kadar kısa bir zamanda her konuda bilgilendirilip, Japonların yaşayışları, tarihleri ve gelenekleri hakkında gezerek bilgi sahibi olmak harikaydı.
Profesyonel bir program ile sorunsuz seyahat.
Böyle oldukça zor bir geziyi hiçbir problem yaşamadan çok keyifli geçirdik. Mesafeler uzun olduğu için otobüs yolculukları bira yorucuydu. 

Sayın FEST Turizm Yetkilisi, 31 Mart - 11 Nisan 2013 Japonya gezisinde tur rehberimiz Hülya Akalın’ın ilgi, alaka, bilgi, tecrübe ve gayretleriyle, otel seçimi, planlama ve turizmin tüm unsurlarıyla mükemmel bir gezi geçirdik. Turizmin kültür gezisine örnek verilmesi gerekirse, bu Hülya Hanım’ın rehberliğindeki Japonya Kültür Turu’dur. Gezinin planlanmasından icrasına katkı ve emeği geçenlere teşekkürler. Başka bir gezide buluşmak üzere…

 

Sait Faik gibi "yazmasam deli olacaktım" dercesine Japonya ile ilgili yazmak istedim.

Yine yollardaydım. Benim güzel Hindistan'ım ile açılan Asya gönül gözüm beni yine, yeni, yeniden Asya'ya götürdü. Bu sefer yolum doğu Asya'ya, doğan güneşin ülkesine, nazik ve hünerli insanların yaşadığı Japonya'ya oldu. Duyduğum merak, keşfetme isteğim, seyyah olma hissim bana sadece yepyeni bir kültür tanımayı değil, yolculukta kendimi daha da tanıma fırsatı yarattı.

Nisan başı, kiraz çiçeklerinin açtığı Sakura dönemi, belki de birçoğu için yılın en güzel zamanı... 372 farklı kiraz çiçeği türünün açtığı bu dönemde gelenekler ülkesi Japonya'nın tadına ve farkına varmaya çalıştım. İçimde bir çiçek daha deneyimlerle büyüdü; bu benzersiz ve çok renkliydi; adi da kiraz çiçeğiydi.

Japonya'yı tek bir kelimeyle anlatmak gerekse bunun adi "saygı" olurdu. Rafine estetik anlayışları Japon halkını gerçekten çok farklı boyutlara taşıyor. Gördüğüm uyum, ölçülülük, güzellikler ruhumda ve zihnimde kalıcı izler bırakacak.

Japonya'dan ayrılmak zor oldu. Eve dönüş uçağında bir yanımda AblaSan, bir yanımda tatlı bir Japon. Onlarla sohbet ederken aklımdan birçok soru da ışık hızıyla geçmekteydi.

Neydi Hiroşima'yı bu kadar değerli kılan? Nazım sevgisi, çocuk sevgisi, insan sevgisi, canlı sevgisi? Öyle bir bomba patlamıştı ki tüm dünyada çığlıkları duyulmuştu. Nazım Hikmet'in ölümsüz "Kız Çocuğu" şiirinde yazdığı gibi "yedi yaşında bir kızım, büyümez ölü çocuklar". Küçük kız çocuğu Sadako'nun minik turna kuşları yüreğimde artık daha da bir anlam kazandı.

Japonların hayatlarına gösterdikleri özen attığım her adımda kendini belli ediyordu.
Yapıların sağlamlığı, doğa ile uyumlu yaşamanın sırları,
Goller, nilüferler, kutsal lotus çiçekleri, zen bahçeleri, pastoral hayatlar,
Tapınaklar ve tüm bunların oluşturduğu sükûnet duygusu,
Dünyanın en hızlı, en müthiş kurşun trenleri,
Yeşil ve nezih Kyoto'nun tüm dünyada üstlendiği misyon,
Miyajima Adasında med-cezir ile yaşanan ruhanilik,
Yüksek binalı, bakımlı, tasarım binaların cenneti Tokyo,
Budizmin ilk girdiği ticaret şehri Osaka,
Şinto Tapınakları ve yepyeni bir kutsal alemle tanışma,
Her biri sanki birer sanatçı olan aşçıları,
Japon usulüyle kutsal sularla arınma,
Para ve şans sembolü tilki, uzun ömür sembolü turna kuşu.

Kültürel ve tarihsel açıdan önemli olan yerlere vakit ayırarak Japonya'yı keşfettim. Duyguyu, görgüyü, bilgiyi, rengi, dokuyu tüm duyularımla hissetmeye ve anlamaya gayret ettim. Bakıp görme değil; algılama niyetiyle gerçekleştirdiğim bu kültür gezisiyle dünya algım biraz daha değişti, biraz daha gelişti. Üstün bilgi ve tecrübesiyle bizlerin bu güzel ülkeyi derinlemesine algılamasını sağlayan tur liderimiz Sayın Hülya Akal'a ve organizasyonda emeği gecen tüm Fest Travel çalışanlarına teşekkür ederim.

 

Merhabalar,

Dün akşam Japonya'dan döndüm. Hatırlayacağınız üzere bu benim Fest Travel ile yaptığım ilk gezi idi. Unutulmazdı, muhteşemdi, beklentimin çok çok üzerindeydi. Bundan sonra başka bir firma ile gezmeyi düşünemiyorum bile. Bütün Fest Travel ailesine hem hazırladıkları program, hem her şeyin kusursuz akışı ve hem de bize Hülya Akal gibi olağanüstü ve tüm grubun hayranlığını kazanan bir tur lideri ile gezme fırsatı verdikleri için teşekkür ederim.

Başka gezilerde görüşmek üzere, sevgilerimle...
SATIN ALGezi Ücreti

895.000
( 62.561 )

Tek kişilik oda farkı

125.000
( 8.738 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
09 - 20 Nisan 2021
(11 gece 12 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.