JAPONYA TURU

SAKURA - KİRAZ ÇİÇEKLERİ ZAMANI JAPONYA


Gezi Ücreti

945.000
( 207.239 )

Tek kişilik oda farkı

190.000
( 41.667 )
Tarih
26 Mart - 06 Nisan 2024
(11 gece 12 gün)

SATIŞI TAMAMLANDI

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 19 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 5 yer: Kyoto, Hiroşima, Miyajima Adasındaki Itsukuşima Şinto Tapınağı, Fuji Dağı, Nara / Asya’nın doğusunda yay görünümlü takımadalar ülkesi Japonya / Binlerce yıllık gelenekleri, yüksek teknolojisi ve gündelik hayatına yansıyan tam bir karşıtlıklar diyarı / Geleneksel Riyokan otelinde bir gecelik deneyim / Baş döndürecek kadar hızlı kurşun tren “Şinkansen” ile yolculuk / Kutsal kabul edilen aktif yanardağ Fuji’nin eteklerinde, volkan gölü Aşi’de gezinti / Japonların yokluktan yarattığı mutfak sanatı ve içecek kültürü / Çay sanatı seremonisi, origami, ahşap oyma sanatı, Japon heykeltıraşlığı / Sayısız Şinto ve Budist tapınağıyla, Vabi-Sabi felsefesinin yeşerdiği Zen Bahçeleri…

Fiyata Dahil Olanlar

• 8 gece yerel 5 veya 4 yıldızlı otellerde oda - kahvaltı konaklama,
• 1 gece geleneksel Ryokan otelinde oda - kahvaltı konaklama,
• 4 akşam yemeği,
• 1 akşam yemeği özel salonda FEST Travel misafirleri için hazırlanan geleneksel “Maiko & Geiko” gösterisi eşliğinde,
• 7 öğle yemeği,
• Tüm transferler,
• Tokyo-Hiroşima / Hiroşima-Şinnosake / Kyoto-Atami arasında üç ayrı kurşun tren bilet ücreti,
• Özel otobüs ile ulaşım,
• Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 150),
• 70 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Tokyo (Haneda) - İstanbul uçak bileti,
• 5 akşam ve 2 öğle yemeği,
• Dahil olan öğle ve akşam yemekleri esnasında alınan içecekler,
• 70 yaş ve üzeri iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (20.000 JPY)
• Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

• Japonya’da TEK KİŞİLİK odalar genellikle çok küçük olmaktadır ve bölgenin geleneklerine göre konaklama yapılmaktadır.
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• 29 Mart 2024, Cuma gecesi misafirlerimiz Miyajima’da geleneksel Japon kaplıca oteli olan Riyokan’da, tipik Japon banyosunu kullanıp yer yatağında uyuyarak bir gece geçirecek.
• Japonya’nın kültür değerlerince çiftlerin konaklamasında tek büyük yatak kullanılmamaktadır. Eşler evlerinde veya otellerde iki ayrı yataklı odalarda konaklamaktadır. Bu nedenle otellerde çift kişilik odalarda iki ayrı yatak bulunmaktadır.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Profesyonel bir program ile sorunsuz seyahat.
TUr gezileri konusunda kesinlikle birinci. Her zaman Fest gezilerine devam inşallah! Zaten tiryakilik yapıyor.
Geziniz tümü ile beni çok mutlu etti. Gezilen yerler ve rehberler anlamında çok başarılı idi. 

Merhabalar,

Dün akşam Japonya'dan döndüm. Hatırlayacağınız üzere bu benim Fest Travel ile yaptığım ilk gezi idi. Unutulmazdı, muhteşemdi, beklentimin çok çok üzerindeydi. Bundan sonra başka bir firma ile gezmeyi düşünemiyorum bile. Bütün Fest Travel ailesine hem hazırladıkları program, hem her şeyin kusursuz akışı ve hem de bize Hülya Akal gibi olağanüstü ve tüm grubun hayranlığını kazanan bir tur lideri ile gezme fırsatı verdikleri için teşekkür ederim.

Başka gezilerde görüşmek üzere, sevgilerimle...

Muhteşem sakura ağaçlarını görmek, bunun için Japonya'yı bir baştan bir başa katetmek. Gezi boyunca gösterilen özen... Kendimi özel hissettim.
Japonya'ya ilk seyahatimdi. Bu kadar kısa bir zamanda her konuda bilgilendirilip, Japonların yaşayışları, tarihleri ve gelenekleri hakkında gezerek bilgi sahibi olmak harikaydı.

Sayın FEST Turizm Yetkilisi, 31 Mart - 11 Nisan 2013 Japonya gezisinde tur rehberimiz Hülya Akalın’ın ilgi, alaka, bilgi, tecrübe ve gayretleriyle, otel seçimi, planlama ve turizmin tüm unsurlarıyla mükemmel bir gezi geçirdik. Turizmin kültür gezisine örnek verilmesi gerekirse, bu Hülya Hanım’ın rehberliğindeki Japonya Kültür Turu’dur. Gezinin planlanmasından icrasına katkı ve emeği geçenlere teşekkürler. Başka bir gezide buluşmak üzere…

 

Sait Faik gibi "yazmasam deli olacaktım" dercesine Japonya ile ilgili yazmak istedim.

Yine yollardaydım. Benim güzel Hindistan'ım ile açılan Asya gönül gözüm beni yine, yeni, yeniden Asya'ya götürdü. Bu sefer yolum doğu Asya'ya, doğan güneşin ülkesine, nazik ve hünerli insanların yaşadığı Japonya'ya oldu. Duyduğum merak, keşfetme isteğim, seyyah olma hissim bana sadece yepyeni bir kültür tanımayı değil, yolculukta kendimi daha da tanıma fırsatı yarattı.

Nisan başı, kiraz çiçeklerinin açtığı Sakura dönemi, belki de birçoğu için yılın en güzel zamanı... 372 farklı kiraz çiçeği türünün açtığı bu dönemde gelenekler ülkesi Japonya'nın tadına ve farkına varmaya çalıştım. İçimde bir çiçek daha deneyimlerle büyüdü; bu benzersiz ve çok renkliydi; adi da kiraz çiçeğiydi.

Japonya'yı tek bir kelimeyle anlatmak gerekse bunun adi "saygı" olurdu. Rafine estetik anlayışları Japon halkını gerçekten çok farklı boyutlara taşıyor. Gördüğüm uyum, ölçülülük, güzellikler ruhumda ve zihnimde kalıcı izler bırakacak.

Japonya'dan ayrılmak zor oldu. Eve dönüş uçağında bir yanımda AblaSan, bir yanımda tatlı bir Japon. Onlarla sohbet ederken aklımdan birçok soru da ışık hızıyla geçmekteydi.

Neydi Hiroşima'yı bu kadar değerli kılan? Nazım sevgisi, çocuk sevgisi, insan sevgisi, canlı sevgisi? Öyle bir bomba patlamıştı ki tüm dünyada çığlıkları duyulmuştu. Nazım Hikmet'in ölümsüz "Kız Çocuğu" şiirinde yazdığı gibi "yedi yaşında bir kızım, büyümez ölü çocuklar". Küçük kız çocuğu Sadako'nun minik turna kuşları yüreğimde artık daha da bir anlam kazandı.

Japonların hayatlarına gösterdikleri özen attığım her adımda kendini belli ediyordu.
Yapıların sağlamlığı, doğa ile uyumlu yaşamanın sırları,
Goller, nilüferler, kutsal lotus çiçekleri, zen bahçeleri, pastoral hayatlar,
Tapınaklar ve tüm bunların oluşturduğu sükûnet duygusu,
Dünyanın en hızlı, en müthiş kurşun trenleri,
Yeşil ve nezih Kyoto'nun tüm dünyada üstlendiği misyon,
Miyajima Adasında med-cezir ile yaşanan ruhanilik,
Yüksek binalı, bakımlı, tasarım binaların cenneti Tokyo,
Budizmin ilk girdiği ticaret şehri Osaka,
Şinto Tapınakları ve yepyeni bir kutsal alemle tanışma,
Her biri sanki birer sanatçı olan aşçıları,
Japon usulüyle kutsal sularla arınma,
Para ve şans sembolü tilki, uzun ömür sembolü turna kuşu.

Kültürel ve tarihsel açıdan önemli olan yerlere vakit ayırarak Japonya'yı keşfettim. Duyguyu, görgüyü, bilgiyi, rengi, dokuyu tüm duyularımla hissetmeye ve anlamaya gayret ettim. Bakıp görme değil; algılama niyetiyle gerçekleştirdiğim bu kültür gezisiyle dünya algım biraz daha değişti, biraz daha gelişti. Üstün bilgi ve tecrübesiyle bizlerin bu güzel ülkeyi derinlemesine algılamasını sağlayan tur liderimiz Sayın Hülya Akal'a ve organizasyonda emeği gecen tüm Fest Travel çalışanlarına teşekkür ederim.

 

Güzel planlanmış, dolu dolu ama yorucu olmayan bir geziydi.
Böyle oldukça zor bir geziyi hiçbir problem yaşamadan çok keyifli geçirdik. Mesafeler uzun olduğu için otobüs yolculukları bira yorucuydu. 


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]