TUNCELİ GEZİSİ

TUNCELİ MUNZUR VADİSİ


Gezi Ücreti

2.990

Tek kişilik oda farkı

250
Tarih
28 - 30 Ağustos 2021
(2 gece 3 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

227 çeşidi Türkiye’ye, 43 çeşidi Munzur Dağları’na endemik yaklaşık 1550 bitki türünü barındıran Türkiye’nin en önemli milli parklarından Munzur Vadisi Milli Parkı / Cemevleri, ziyaretler ve ocaklarla Dersim Aleviliğinin kalbi konumundaki Tunceli / Yüzyıllarca birlikte yaşayan Sünni, Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusun tarihi mirası / Buz gibi gözeleri, olağanüstü doğası ve efsaneleriyle Ovacık / Türkiye’nin eğitim seviyesi en yüksek illerinden Tunceli ve farklı bir yerel yönetim deneyimi / Şaşırtıcı doğal güzellikleri ve bilinmeyen kültürüyle Dersim’de bir başka Anadolu’ya yolculuk…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Tunceli’de 4 yıldızlı otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği,
 • Otelde 2, yerel lokantada 1 akşam yemeği,
 • Tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Elazığ ve Erzincan - İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 09.30’da Elazığ Havalimanı’nda buluşma. Muratcık’a (Avşan Köyü) hareket. Feribotla Muratçık’tan Çemişgezek’e geçiş ve Çemişgezek gezisi: Çemişgezek Köprüsü (Tahar Köprüsü), Uzun Hasan Türbesi, Yelmaniye Camisi, İn Mağaraları. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Önemli Alevi ocaklarından Ağuçan Ocağı’nı ziyaret. Sağman Köyü’nde yol koşullarının uygun olması halinde Sağman Camisi, tarihi köy çeşmesi ve kale (Derun-ı Hisar) yapılarının görülmesi. Tunceli’ye hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tunceli kent merkezinde kısa bir gezi sonrası Munzur Vadisi’ne hareket. Çok sayıda endemik bitkiye ve zengin floraya sahip Munzur Vadisi Milli Parkı’nın gezilmesi. Alevi-Kızılbaş inancının önemli şahsiyetlerinden Ana Fatma Ziyaretgâhı’nda ve Halvori Gözeleri sapağında fotoğraf molası. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Munzur Gözeleri gezisi. Tunceli’ye dönüş. Tunceli Cemevi ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Otelde kahvaltıdan sonra Hozat’a hareket. Tunceli çıkışında ve Çılga Köyü’nde koçbaşlı mezar taşlarının görülmesi. Hozat’ta öğle yemeği. Geçimli Köyü’ne hareket. Ergen Kilisesi’nin gezilmesi. Doğal güzellikleri ve plajlarıyla ünlü Kutu Deresi’ne hareket ve Kutu Deresi’nde çay molası. Pülümür’ün biraz dışında Gelin Odaları Mağaraları’nın ve Hanım Köprüsü’nün görülmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Erzincan Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Sizden Gelenler

Tunceli ilçesi içerisinde bizim ulaşımımızı sağlayan kaptanımız çok saygılıydı ve ulaşım aracımızı hep temiz tuttu. Genel anlamda yemeklerden de memnun kaldım. Gezimizin yağmursuz günlere denk gelmesi iyi oldu üzerine rehberimizin anlatımları ile çok etkileyici bir gezi yaptık. FEST ile ilk kez seyahat ediyorum. Bu kadar güzel organize olan bir acente ile yeniden seyahat eder ve çevreme tavsiye ederim.

Munzur Vadisi yolu, Pir Sultan Abdal heykeli, Hozat ilçesi beni çok etkiledi. Her şey olması gerektiği gibiydi, yazılan programa harfiyen uyuldu, rehberimizin iletişimi başarılıydı.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com