ŞRİ LANKA PERAHERA FESTİVALİ GEZİSİ

OECONOMICA: ŞRİ LANKA PERAHERA FESTİVALİ


Gezi Ücreti

1.895
( 16.007 )

Tek kişilik oda farkı

550
( 4.646 )
Tarih
14 - 23 Ağustos 2021
(9 gece 10 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki beş yer: Anuradhapura, Antik Polonnaruva ve Sigiriya kentleri, kutsal kent Kandi ve Dambulla Mağara Tapınakları Kompleksi / Rengârenk festival kostümleri giydirilerek Kutsal Diş Tapınağı’na doğru yürütülen fillere dört bir yandan eşlik eden ateş dansçıları / geleneksel Diyakepeema seremonisi / ülkenin sembolü haline gelmiş bu en büyük Budist festivali zamanında, kilometrelerce uzanan sahilleri ve her mevsim yeşil ormanlarıyla Marco Polo’ya göre dünyanın en güzel adası Şri Lanka …

Fiyata Dahil Olanlar

• 7 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama,
• 7 öğle yemeği,
• 7 akşam yemeği,
• Programda yazan tüm çevre gezileri,
• Perahera Festivali’ne katılım,
• Tüm transferler,
• Profesyonel rehberlik hizmeti,
• Tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Zorunlu Paket Tur Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Dış hat uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
• Fazla bagaj ücreti,
• Kişisel harcamalar,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
• Seyahatin İptali Teminatını da içeren yurtdışı seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar 50 USD, 66 yaş ve üzeri 88 USD),
• Vize ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız).

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerde ise genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.
FEST Travel tarafından önerilen TK 730 sefer sayılı uçuşla saat 01.45’te Şri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya uçuş. Yerel saatle 15.00’da varış. Doğal parkları ve lagünleri ile ünlü Negomba’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Anuradhapura’ya gidiş ve şehir gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Şri Lanka’da Budizm inancının başlangıç yeri olan Mihintale Tapınak ziyareti sonrasında Habarana’ya gidiş.
5. yüzyılda Kral Kassapa tarafından inşa edilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Polonnaruva ve Sigiriya’nın gezilmesi: Asılı Saray, Aslan Taş ve olağanüstü duvar resimleri. Habarana’ya dönüş. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Dambulla Mağara Tapınakları Kompleksi ve Matale Baharat Bahçesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki kutsal kent Kandi’ye varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kandi Kutsal Diş Tapınağı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akşam saatlerinde otele dönüş. Akşam Kandi Perahera Festivali’ne katılım. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Peradaniya’ya hareket. Botanik Bahçesi gezisi. “Küçük İngiltere” olarak bilinen, dünyanın başlıca çay üreticisi bölgelerinden Nuwara Eliya’ya hareket. Varışın ardından çay bahçelerinin görülmesi ve çay fabrikasının gezilmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kolombo’ya hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kolombo şehir gezisi: Hindu tapınağı, Kilise, Bağımsızlık Meydanı ve Gangaramaya Budist Tapınağı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kolombo eski şehir gezisi: Eski Alman Hastanesi, Kolombo Fort ve Pettah Çarşısı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen Türk Hava Yolları’nın TK 731 sefer sayılı uçuşuyla 20.20’de İstanbul’a hareket.
Yerel saatle 04.55’te İstanbul’a varış.

Oteller

Sizden Gelenler

Yerel rehberimiz çok ilgili, seviyeli ve gruba hakim bir rehberdi. Otellerdeki yemekler genel olarak bölge koşulları dikkate alındığında lezzetliydi. En etkileyici kısım tabii ki Perahera festivali oldu. Programa manastır ziyaretlerinin yanı sıra sanat müzesi eklenebilir. Yaşı büyük çevreme sizi tavsiye ederim, her şeyin tur bedeline dahil olması ekstra olmaması güzel.

Genel olarak çok güzel bir geziydi hem rehberimiz hem de onunla uyumlu yerel rehberimizden memnun kaldık üstelik konforlu araçlarla güvenli ulaşım sağlandı. Özellikle fil yetimhanesi ve Perahera Festivali çok etkileyiciydi, uygun fiyata güzel kaliteli geziler mevcut fiyat/performans gayet iyi.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com