Kadim ve Mistik PAKİSTAN GEZİSİ

PAKİSTAN TURU İndus Vadisi Uygarlığının İzleri


Gezi Ücreti

2.795
( 94.433 )

Tek kişilik oda farkı

425
( 14.359 )
Tarih
21 Kasım - 01 Aralık 2024
(10 gece 11 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
UNESCO Dünya Mirası Listesi
Satın Al

Gezi Bilgileri

İndus Vadisi Uygarlığının İzleri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 3 yer: Lahor Kalesi ve Şalimar Bahçeleri, Mohenco Daro Antik Kenti, Makli Tarihi Anıtları / UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki 10 yer: Harappa Antik Kenti, Çavkandi Mezarları, Lahor Badşahi Camisi, Deraver Kalesi, Tatta Şah Cihan Camisi, Bibi Cavindi, Celaleddin Buhari ve Şah Rükniâlem türbeleri, Vezir Han Camisi ve Şah Cihan’ın Türbesi / Lahor, Karaçi, Tatta / “Pirler ve türbeler şehri” Multan / “İndus kıyısındaki İskenderiye” Uç Şerif / Babürlü mimarisinin şaheserleri, görkemli camiler, zarif türbeler, önemli tapınaklar / Vagah sınır kapısındaki ilginç bayrak töreni / Pencap, Sind, Belûcistan bölgeleri, müthiş doğal manzaralar, rengârenk kamyonlar, renkli pazarlar, Pakistan mutfağı ve sufi müzik / İndus Vadisi’nin kalbindeki Pakistan’da bir keşif gezisi...

Fiyata Dahil Olanlar

 • Yerel 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde 9 gece kahvaltı dahil konaklama,

 • Tüm transferler,

 • 9 öğle yemeği,

 • 9 akşam yemeği,

 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Yerel rehberlik hizmeti,

 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,

 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

 • Yurtdışı çıkış harcı (₺150),

 • 70 yaşa kadar iptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,

 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,

 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Lahor / Karaçi - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti, vergileri, harçları ve işlem bedelleri,

 • Vize ücreti ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız),

 • 70 yaş ve üzeri İptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (160 USD),

 • Programa dahil olan öğle ve akşam yemekleri sırasında alınacak içecekler,

 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İlgili otellerde lüks aranmamalıdır. Kalınacak oteller bölgenin koşulları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.

 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Çok güzel düzenlenmiş bir geziydi. Pakistan halkı beni çok şaşırttı. 

Rehberlerimizin sorun çözümü konusunda yetkinlikleri ve herkes ile tek tek ve dikkatle ilgilenmeleri muhteşem bir şey. Kaptanımız çok güler yüzlü ve harika süren bir şofördü.Lok Vlesa etnografya müzesi, Cihangir türbesi, Şalimar bahçeleri, Harappa, Şah Cihan camisi, Karaçi’de gün batımı unutulmazdı. Güven içinde seçilen harika güzergahları gezdik çok kıymetli bilgiler edindik.

Gezi tamamıyla detaylı, ince ince düşünülmüştü ve dopdolu geçti. Pakistan bundan iyi gezilemezdi dedirtti. Şimdi sıra başka rotalarda, emeği geçen herkese teşekkürler.

Böyle bir coğrafyada zor şartlarda yaşayan insanların çabaları, çok uzun tarihi geçmişleri, çini sanatı ve renkleri yapıları her devirdeki güzelliği beni çok etkiledi. Özellikle arkeolojik bölgelerdeki şehir planlaması kanalizasyon sistemleri günümüzde bile ders olarak okutulmalı.

Gezi tümüyle olağanüstüydü. Beklentimin çok çok üstünde gerçekleşti.
15 günde Pakistan'ın ne olduğu ne olmadığı hakkında bilgi sahibi olduk. Başta Faruk Bey olmak üzere, Yıldırım Bey'e ve bu geziyle ilgilenen Fest çalışanlarına çok teşekkürler. 

Pakistan gibi bilinmeyen bir ülkeye güvenli ve kaliteli bir kültür turu oldu. Pakistanlılar da bizlere çok yakın davrandılar.

Gördüğüm herşeyden etkilendim. Dera Ravel kalesi, camisi, türbesi çok etkileyiciydi. Yıldırım Bey'e, özellikle çok teşekkür ediyorum. Gezi öncesi bizi bilgilendirmesi, gezdi esnasındaki bilgilendirmesi mükemmeldi. 
Dergahlar beni çok etkiledi. Gezinin zamanlaması ve güzergahları çok iyiydi. Yapılan etkinliklerde fazlasıyla doyurucuydu.  
Hiç tanımadığım bir ülkeyi ilginç özellikleriyle keşfetmek güzeldi. 

Satın Al


Önerdiklerimiz

BURGAZADA - KINALIADA
Explore Ortaklığı ile Puglia
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
Özel İzlanda Gezisi

Özel İzlanda Gezisi

Ücret sorunuz
258 gece 259 gün
BAKSI MÜZESİ TURU
YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
FENER - BALAT TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]