MARDİN MİDYAT HASANKEYF GEZİSİ

TAŞIN BELLEĞİ: MARDİN-MİDYAT-HASANKEYFGEZİ DETAYI

Taşın dile geldiği kent Mardin / Ezan sesiyle kilise çanının birbirine karıştığı taş sokaklar / Hurrilerin güneş tapınağından Süryani Kadim Patrikliği’ne 4000 yıllık geçmişe tanıklık etmiş Deyrulzafaran Manastırı ve 1600 yıllık tarihiyle ayaktaki en eski Süryani Ortodoks Manastırı Deyrulumur / Son yıllardaki kazılarda heyecan verici bulgulara ulaşılan Orta Mezopotamya’nın en önemli antik kentlerinden Dara: Sarnıç, zindan, çarşı yapıları ve yeniden diriliş törenlerinin yapıldığı 3 katlı mezarlık alanı / Olağanüstü taş işçiliğiyle bezenmiş hanları, camileri, medreseleri, manastırları, köşkleri, abbaralarıyla Mardin, Midyat ve Süryani köyleri / Sular altında kalmaya başlayan eski Artuklu başkenti Hasankeyf’e son bir bakış / Namlı ustaların ellerinden irok, dobo, aluciye, sembusek gibi eşsiz yöresel lezzetler ve enfes kebaplar / Yöre üzümlerinden damıtılan binlerce yıllık gelenek Süryani şarabı / Taşın belleğinde masalsı bir tarih, kültür ve lezzet yolculuğu…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Mardin eski şehir merkezinde butik otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği,
 • Yerel lokantada yöresel akşam yemeği,
 • Cerciş Murat Konağı’nda yöresel akşam yemeği,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Hijyen Kiti,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Mardin -  Diyarbakır - İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi programı, otel ve yemek alanları, rehberimizin ilgi ve bilgisi samimiyeti sorunsuz keyifli bir gezi yapılmasını sağladı. Program yeterince iyi yapılmıştı.

Gezimiz 3 günlük süre içinde yeteri kadar dolu idi. Hah köyündeki kiliseden çok etkilendim. Her şey dahil sisteminiz grup içi dengesizlikleri ve oluşabilecek gereksiz gerginlikleri engelliyor çok iyi bir unsur.

Eski Mardin, Mor Gabriel Manastırı ve Dara Antik kenti çok güzel, gezi çok etkileyici bir gezi sadece Savur’un da programa dahil edilmesi iyi olabilir önerimi değerlendirmenizi isterim.

Tarihi kültürü mimarisi ve zengin mutfağıyla çok yönlü bir turizm destinasyonu olduğunu düşünüyorum. Çok büyük potansiyele sahip bir gezi bölgesi. Bu beni çok etkiledi. Normalde turlara katılmam ve kendim planlarım ama bu turu daha iyi planlamak oldukça zor olurdu benim için. Teşekkürler FEST.

Bu tura kadar adını bile duymadığım firmaydınız, sizinle tanıştığıma çok memnunum. Diğer acentelere olan üstünlüğünüz, ücreti başta almanız, çoğu yemek müze ve benzeri giderin fiyata dahil olması ve ödeme sonrasında hesap kitap yapmak zorunda kalmamamız harika. Rehberimizin çok bilgili, zeki ve dolu bir insan olması, bize hitap etmesi çok iyi. Seçimler isabetli ve seçilen bölgenin en iyi yerleri olması güzel.

Zamanlama ve seçilen programa uyulması, rehberin bölge hakimiyeti, tüm programların eksiksiz yapılması nerede ne yiyeceğim diye düşünmemek benim için çok önemli. Diğer geziler gibi alışverişe değil kültürel turizmine odaklı olmanız.
 
Rehberimizden çok memnunum. Faydalı bilgiler, detaylı açıklamalar, çok yönlü anlatımlar sağladı. Genel planlama iyiydi. 
Gezi bana Türkiye'nin hiç bilmediğim bir tarafını tanıttı. Organizasyon gayet iyiydi. 
Bu gezi beklentilerimin üzerinde bir gezi oldu. FEST'e ve rehberimize teşekkürler. 
Dolu dolu 3 gün geçirdik. Her zaman gitmeyi düşündüğüm, çekindiğim için gidemediğim yerlerdi. He şey çok güzeldi. Söyleyecek bir şey yok.
Tarihi doku, yerel halk ve kültürü ve tarihi eserleri hakkında çok yararlı bilgiler edindim. Yöre hakkında geniş bilgilere sahip oldum. 
Hasankeyf ve Mor Gabriel çok güzeldi. Çok memnun kaldım. FEST belirli bir seviyeyi koruyor. Güveniyorum. Detaylı planlıyor ve uyguluyor.
Dara kazısı ve sunumu çok güzeldi. Gezi mükemmeldi. FEST işini ciddiye aldığı için tavsiye ederim.
Kıllıt Köyü, Mor Gabriel Manastırı ve Dara Antik Kenti çok güzeldi. İlk defa geldiğim bu coğrafyadan çok olumlu izlenimlerle dönüyorum. Rehberimizin engin bilgisi ve güzel anlatımı sayesinde çok bilgilenmiş ve zenginleşmiş hissediyorum. Kendisine ve tüm FEST ekibine çok teşekkürler. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Daha önce de FEST'le seyahat ettim. Hiç olumsuz bir durumla karşılaşmadım.
Hemen hemen her bölüm, özellikle Dara beklentilerimin üzerine çıktı. Son derece programlı, verimli, doyurucu idi. Daha önceki tecrübelerimiz sayesinde her zaman FEST'i seçiyoruz.
Program çok dolu dolu ve rehberimizin bilgisi ve ilgisi çok güzel. Geziden çok memnun kaldım. Düşüncelerimin çok ötesindeydi. Program ve rehberimizin bilgi düzeyi birleşince dolu dolu 3 gün geçirdik.
Gezinini süresi, seçilen yerler, anlatımlar çok güzel. Otelin merkezde olması da çok güzeldi. Geziye katılmadan önce verilen bilgiler mükemmeldi. Lokantalar yerel ve otantikti. Zamanlama, gezi katılımcıları, rehberin anlatımları çok güzeldi.
Genelde memnun kaldım. Otel ve geziler çok iyiydi. Yerel rehberler de öyle. 
Çok memnun kaldım. FEST ile tanışmamız açısından çok doğru bir gezi oldu. Rehber ve gezi tasarımı çok güzel. Dara ziyareti çok güzeldi. 
Görmek istediğim bir yerdi, elbette çok keyif aldım. Teşekkürler. Akşam yemekleri ve müzikli, eğlenceli oluşu güzeldi. Otel güzeldi ve merkeze yakın oluşu da güzeldi. 
Gezinin organziasyonu iyi. Bilgiler, anlatımlar harika. Her gezginin isteyebileceği bir hafta sonu geçirdim. Dara antik kenti çok güzeldi. 
İyi programlanmış, keyifli bir geziydi. Güleryüzlü, nazik, zarif rehberimizle de çok huzurluyduk. Yemekler ve mekanlar çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye ederim.
Çok memnun kaldım ayrıca bölge hakkında çok değerli ve faydalı fikirlere sahip oldum. Mardin ve bütün Süryani manastırları çok güzel. FEST the Best. 
Rehberimizin bazı yazarlardan okuma yaptığı bölüm çok güzeldi. FEST ile 2. gezim ve her zaman tavsiye ederim. Hizmet anlayışı ve rehberlik hizmetleri güven veriyor. Genel anlamda memnuniyet söz konusu. 
Dara antik kenti güzeldi. Mor Gabriel manastırı ilginçti. Güzeldi, beklentilerimi karşıladı. Organizasyon iyiydi. Çok yormadan hedefe varıldı. FEST başarılı, güven veriyor. Tur programı ve misafir talebinin ne olduğunu biliyorsunuz.
Kesinlikle bundan sonra da gezilecek yerler için bir araştırma yapıp yeni yerler için FEST'le gitmeyi düşünüyorum. Dara'yı çok beğendim. Gidilen yerler çok farklı ve alıştığımız düzenin dışındaydı. 
Rehberler iyi, konuya hakim ve ilgililer. Mardin, Mor Gabriel ve Hasankeyf çok güzeldi. 
Bu coğrafyaya FEST ile gitmekten çok memnun kaldım. Hem heyecanlı, hem ürkek çıktık bu yolculuğa ama eve dönerkenn iyi ki yapmışız dedik. Güvenilir, sıfır hayal kırıklığı ve beklentiyi fazlasıyla karşıladığı için diğer firmalar birkaç tık geride kalıyor. Diğerlerini yetersiz buluyorsunuz haliyle. 

Sayin Yetkili,

Cuma akşamüstü Mardin gezisinden döndük ve hala tadı damağımızda.

İlk konuşmamızda size her şey tam benim size yolladığım programdaki gibi olmalı demiştim, tabii bu tamamen sizi tanımamamdan kaynaklanıyordu, siz benim istediklerimi de taçlandırarak bize sundunuz.

Ebru hanımı tanımak başlı  başına bir olaydı hepimizi duygulandırdı ve kadınlıgımız ve türklüğümüz ile kıvanç duyduk.

Otobüs, şoför muavin özenle seçilmişti, rehberimiz keza öyle.

Ben bu geziye katılan tüm arkadaşlarımız adına size ve sizin şahsınızda FEST'e teşekkür ederim.

Başka gezilerinizde buluşmak ümidi ile,

Sevgiler,

Sayın Yetkili

Ben de burada birşey demeden edemeyeceğim. Mardin'e gitmek benim hayalimdi ama böylesi güzel geçmesi, kültür mozaiğine bu kadar yaklaşabileceğimizi hayal bile edemezdim. Tekrar çok çok teşekkürler. Ebru hanımı da yanaklarından ne kadar öpsek azdır kendisi bize sadece restoranı değil kalbini açtı.

Sevgilerimle
SATIN AL
İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.