HİNDİSTAN GEZİSİ

FEST ÖZEL TRENİYLE HİNDİSTANGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 8 yer: Çatrapati Şivacı Tren İstasyonu, Çampaner Pavagad Arkeoloji Parkı, Cantar Mantar Tarihi Gözlemevi, Caypur Amber Kalesi, Rantambor Kalesi, Agra Kalesi, Tac Mahal ve Kutub Minar / Zaman tünelindeki şehirler ve binlerce yıllık öyküleri / Racastan / Maharaca (Mihrace) kaleleri, sarayları ve yaşamı / Doğu’nun Venedik’i Udaypur / Mavi şehir Codpur / Kaplanlarıyla ünlü, kuş gözlemcileri için bir cennet Rantambor Ulusal Parkı / Efsane kent Caypur / Hindistan’ın kalbini ve ruhunu keşfetme / Hinduizm, Budizm, Caynacılık / Her istasyonda renkli karşılamalar / Trenle Rüya gibi bir gezi…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Trende ‘Deluxe’ sınıfı kompartımanlarda (tuvalet ve duş kompartıman içinde) konaklama,
 • İlk gün hariç tüm öğle yemekleri,
 • Tüm akşam yemekleri,
 • Trendeki yemekler esnasında alınacak tüm alkolsüz ve yerel alkollü içecekler,
 • İlk gün ve son gece otel konaklaması,
 • Tüm transferler,
 • Özel otobüslerle ulaşım,
 • Rantambor Ulusal Parkı’nda safari,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze ve ören yerlerine giriş ücretleri,
 • Fotoğraf makinesi ile çekim ücretleri,
 • Trenin kendi internet sayfasındaki fiyata dahil olmayan vergiler, ek geziler, transferler,
 • FEST Travel özel “Trenle Hindistan” gezi kitabı,
 • Özel yemekler, gösteriler ve saat 5 çayları,
 • 24 saat sağlık hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi, yerel rehberler, tren görevlileri, otel görevlileri ve gezi şoförlerine bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 15),
 • Evden havalimanına özel araçla transfer,
 • KDV,
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Mumbay / Delhi - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergisi,
 • Bilet işlem bedeli,
 • İlk gün öğle yemeği,
 • Trendeki yemekler esnasında alınacak yabancı alkollü içecekler,
 • 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 • Vize ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

 

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • Yaklaşık 9 m²’lik alan, duş, tuvalet, ranza tipi olmayan iki ayrı (ya da bitişik) yatak, LCD televizyon, kasa, telefon, saç kurutma makinası, bornoz, adaptör, küçük bir yazı masası, oda servisi.
 • Trende iki adet restoran, bir adet bar - oturma vagonu, bir adet spa ve konferans vagonu vardır.
 • Trende sağlık için gerekli tıbbi malzeme bulunmaktadır.

Gezi kitapçığımızda gayet rafine bilgiler ve akla gelebilecek her türlü sorunun cevabı vardı neredeyse. Tren hizmeti de beklentimin çok üzerindeydi tren yolu boyunca yapılacak ne varsa yaptığımızı hissettim dolu dolu bir programdı kısacası. FEST çok disiplinli, dakik, verdiği sözleri tutan bu nedenle de güven veren bir acente.

Bir hafta boyunca bize kendimizi özel hissettiren, değerli bilgilerle beraber unutulmaz bir tren seyahati yaptıran ve yeni yerler keşfetmemizi sağlayan Sn Faruk Pekin ve Fest Travel ailesine çok teşekkür ediyoruz. Sn Faruk Pekin ile beraber sevgili rehberimiz Sn Arzu Uysal bize yeni ufuklar açtılar. Bu seyahat bize ayrıca yeni tanışlar da getirdi, ileride birlikte yol arkadaşlığımızın devamını diliyor, sevgilerimizi iletiyoruz. 
 
Engin Ailsi olarak bize bu güzellikleri yaşatan başta Faruk Pekin ve Arzu Uysal olmak üzere tüm katılan misafirlere teşekkür eder sağlık mutluluk dolu bir ömür dileriz. Fest Travel'ın gizli kahramanlarına da sonsuz teşekkürler şahane bir organizasyondu.
Faruk bey’e ve Arzu Hanım’a bu harika Hindistan gezisi için çok teşekkür ediyoruz.
Hızlan ailesi olarak bu güzel geziyi bize yaşatan başta Faruk Bey olmak üzere Arzu Hanım ve bütün Fest ailesine teşekkür eder, sevgilerimizi sunarız. Güzel gezilerde buluşmak dileğiyle bütün gezginlere iyi yolculuklar dileriz.
Sayın Faruk Beyefendi ve Sayın Arzu Hanımefendi;
Fest travel ile ilk gezimiz.
Torunlarımla düzeyli güzel bir gezi , güzel bir anı oldu bizim için.
En büyük kazanımımız ise; işini büyük titizlikle , özenle , kusursuz ödünsüz planlıyan ve uygulayan , büyük bilgi birikimine sahip siz müstesna değerdeki insanları tanımamız, görevlerini yaparlarken zevkle izlememiz oldu.
Şunu da belirteyimki; üstün kalitedeki, değerli kadim katılımcılarınızın da gezinin nezaketi ve nezahetinde payı büyük olmuştur. Özellikle torunlarıma gösterdikleri, gösterdiğiniz, engin hoş görü ve şefkat bizi fazlası ile mutlu etmiştir.
Ayrıca bana gösterilen nazik jest , davranış ve yardımlardan dolayı çok müteşekkirim.
Bu vesile ile size ve bütün saygıdeğer dostlarımıza şükrankarımızı, sevgilerimizi sunuyor sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyoruz.
Çok mutlu olduğumuz, bizi yine gezi tutkunu yapan sayın Faruk Bey'e, Arzu Hanım'a muhteşem organizasyon için tüm Fest ekibini binlerce teşekkür... Selçuk Bey'e o güzel fotoğraflarıyla renk kattığı için de çok teşekkürler.. Aile sıcaklığıyla gezimizi güzelleştiren tüm katılımcılara da çok teşekkürler..Yeni gezilerle yola devam.
Gezinin başından sonuna yaptığınız her türlü organizasyona, gösterdiğiniz ilgiye sonsuz teşekkürler . Hayatımızı kolaylaştırdınız.
Faruk Bey ve Arzu Hanım ile kusursuz bir organizasyon ve Fest Travel kalitesi ile sayenizde unutulmaz deneyimler yaşadık. Seyahat esnasında birlikte olduğumuz degerli katilimcilara sevgi, saygi ve selamlarımızla.
Seyahatimizde başta Faruk Bey ve sevgili Arzu Hanım'a bizlere tecrübeleri bilgi ve deneyimleriyle unutulmaz bir seyahat yaşattıkları için çok teşekkür ediyoruz.
Muhteşem bir Hindistan deneyimi yaşattığınız için , Faruk Bey ve Arzu Hanım'a içten teşekkürlerimizle. FEST ekibi size de ilginiz ve uğraşınız icin ayrıca teşekkürlerimizle. Bir daha ki rotalarda buluşmak üzere.
Sevgili Fest travel Ailesine, bizlere yaşatmış oldukları doyumsuz tren seyahatindeki tüm emekleriniz ve öğretileriniz için başta Faruk Bey'e , sevgili Arzu Hanım'a ve ayrıca yoğun emekleri için Fest çalışanlarına de teşekkür eder başka seyahatlerde tekrar buluşmayı ümit ederiz.
Çok keyifli, kıymetli ve eşi olmayacak bir seyahati Fest Travel ekibi ile mükemmel yaşadık. Sevgili Faruk Beye ve Kıymetli Arzu’ya ve bu seyahati tarifsiz kılan tüm ekibe binlerce teşekkür. Başka güzelliklerde buluşabilmek dileğiyle.
Tüm ekibe binlerce teşekkürler. Hersey mükemmeldi, bizi bizden cok düşündünüz, şımarttınız. 
Harika bir seyahatti. Sevgi ile taçlandırılan bir profesyonellik örneği idi. Katılımcılarda aynı seviyede olgun kibardılar ve sakinlikleri ile seyahate değer kattılar. Herkese teşekkürler. 
Sevgili Faruk Bey ve Arzu Hanım,
Bizlere çok renkli bir coğrafyada çok keyifli bir gezi sunarak çok renkli anlar yaşattınız, çok renkli anılar biriktirmemizi sağladınız. Binlerce teşekkür.
l
Sevgili Faruk Bey ve Arzu Hanım,
Bize unutulmaz anılar ve bilgilerle dolu muhteşem bir hafta yaşattınız, kendimizi özel hissettirdiniz. Size ne kadar teşekkür etsek yetmez. Ayrıca Fest ailesindeki ekibiniz ve yerel ekibin desteğine de teşekkür ediyoruz.
Sevgilerimizle.
Sevgili yol arkadaşlarımız hep birlikte az gittik uz gittik dere tepe bayağı yol gittik. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz.
Trenle Hindistan seyahati bu ülkeye benim için ancak tek seyahat şekli olursa olur düşüncesiyle bu tura katıldım. Ve de, tabii ki, Sayın Faruk Pekin ve Fest tecrübesine güvenerek. Seyahat şekli konusunda hiç yanılmadığımı gördüm.  Bizi büyük bir ihtimamla gezdirdiniz, bilgilendirdiniz ve ufkumu açtınız. Zarif jestlerle şımartıldığım(ız) çok hoş bir seyahat geçirdim. İnşallah trenle Güney Hindistan yolculuğuna da katılacağım.  Faruk Bey, Arzu Hanım ve tüm Fest ekibi; iyi ki varsınız.  Çok teşekkür ederim.
Faruk Bey ve sevgili Arzu Hanım, her yönüyle çok keyifli bir hafta yaşadık. Bol renkli bir ülke, güzel insanlar tanıdık. Şimdiden sonsuz teşekkürler. Dönenlere iyi yolculuklar.
Fest ailesi ile yaptığımız bir geziyi daha mutlu ve yeni bilgiler edinerek bitirdik. Başta Faruk Bey ve Arzu Hanım'a ve emeği geçen tüm fest çalışanlarına teşekkür ederiz. Ayrıca tüm Fest gezginleriyle yeni gezilerde bulusmak dileğiyle.
Fevkalade inanılmaz bir servis, güleryüz ve yakınlık gördük. En ince detayına kadar her şey düşünülmüş. Tüm isteklerimiz anında halledildi. Tüm organizasyon, rehberlerimizin bilgilendirmeleri ve tüm personelin güleryüzlü oluşu çok güzel. 
FEST çalışanlarının yakın, sıcak ve problem çözücü yaklaşımları. Bilgi yüklü ve ilginç rotalar seçiliyor. 
Mavi Şehir Racastan'da muhteşem kale manzarası eşliğinde şovlar ve güneşin batışı çok güzeldi. Düşünülmüş ayrıntılar şahane ötesi.
Agra Kalesi ve Delhi içinde tuktuklarla olan çarşı içindeki gezi çok güzeldi. Çok güzel, iyi düşünülmüş harika bir geziydi. Güvenilir ve bilgili rehberler olduğu için tavsiye ediyorum. 
Genel gezi programı çok güzeldi. Yemek kalitesi, verilen bilgiler de çok güzeldi. Harika bir zamanlama idi. 
FEST ile gezmek beni başlı başına memnun ediyor. Bu gezide tren değişik bir tecrübe oldu. Çok güzel programlanmış. 
Gezi bütünüyle mükemmeldi. Gezi kitabını da çok faydalı buldum. Rehberlerimiz çok katkı sağladı. Verilen hediyeler çok hoştu. Tabii ki FEST THE BEST. 
Her katılımcınızı çok özel hissettiriyorsunuz. Çok olumlu ve güzel düşüncelerle dönüyorum. İlk defa bir FEST gezisine katıldım ama ayrıntılara bile çok dikkat edilmiş olması çok hoşuma gitti. Codpur kale sarayı, günbatımı ve kaleye yansımaları çok güzeldi. Büyük bir emekle hazırlanmış bir organizasyon. 
Bundan iyisi olamazdı. Katıldığım için çok mutluyum. Çok memnun kaldım. Benim böyle bir turla katıldığım ilk geziydi. Her şey çok iyi planlanmıştı. Her detay hazır olarak önümüze geldi. Sabah karşılamaları, akşam odamızda bulduğumuz hediyeler çok güzeldi. Hindistan'ın tarihini, kültürünü çok kısa bir zamanda yaşayarak öğrendim. Çok eğitici ve eğlenceli idi. Gezi ktiabı da çok güzel hazırlanmış. Menüler çok iyi seçilmiş ve hazırlanmıştı. Bütün çevreme de tavsiye edeceğim. Herkes FEST farkını ve kalitesini yaşasın.
Çok kez Hindistan gezisine gitmiş bir gezgin olarak hayal ettiğim tren yolculuğunu fazlasıyla iyi bir şekilde tamamladım. Tahminimin ötesinde bir tatmin ile bitirdim. Yemekler muhteşemdi. jodpur'da kalede alınan yemek çok güzeldi. Odalarımız da konforuyla beni rahat ettirdi. FEST ailem ile her yere giderim. Programı yapan, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Zamanla her şey eskiyor ama FEST hariç. Dinamik, hevesli, işini sverek yapan bir grup var orada. Her zaman tavsiye diyorum. 
Her günümüz mükemmeldi. Tren seyahati son derece keyifli ve rahattı. Yemekler, çalışanlar, seminerler çok güzeldi. Gerek zamanlama gerekse seçilen güzergahlar çok güzeldi. Detaylara çok önem verilmiş, her şey eksiksiz düşünülmüş. Rehberlerimize de sonsuz teşekkürler. FEST Travel ile uzun yıllardır seyahat ediyorum. Her seferinde çok memnun olarak bir diğerini planlıyorum. Gösterilen alaka ve konforu dieğr acentalarad bulamıyorum. 
Tek kelime ile harika. Buı benim ilk FEST gezim. "Her şey mi güzel olur" dedirttiniz. Kendimi özel hissettim. Beklentimin çok üzerindeydi her şey. Tren yolculuğu çok heyecan vericiydi. Benim için bu ilkti. Çok güzel anılar biriktirdim. Yemekler de çok güzeldi. Öncelikle güleryüze ve samimiyete teşekkürler. Başka bir tur şirketi düşünemem.
Duygularımı ifade edecek kelime bulamıyorum. FEST is the BEST! Kesinlikle tavsiye edeceğim çünkü her şey 10 numara. 
Gezi umduğumdan daha güzel ve doyurucu oldu. Tren gezisi yapılmaya değerdi. Rehberlerin bilgisi de Hindistan'ı çok daha iyi tanımama neden oldu. Her zaman her şeyi bu kadar iyi düşünen ve gerçekten bunu yapabilen bir şirket yoktur. 
Bilgilendirme, ilgilenme, gezme yani her bakımdan çok güzeldi, tavsiye ederim. Bütün bölümleri beğendim. 
Gezinin kalite düzeyi çok yüksek. Hindistan hakkında bütün duyduklarımızı değiştirdi. FEST rehberlerinin daha çok anlatmak, daha çok gezdirmek için gösterdikleri gayret ve incelikler için çok teşekkür ederim. Gezimiz çok güzeldi. Bugüne kadar FEST Travel ile seyahat etmediğim için üzgünüm. Yakınlarıma ve arkadaşlarıma tavsiye ederim. Çünkü fevkalade idi. 
Çok kapsamlı bir kültür gezisi. Donanımlı ve ilgili rehberler. Hararetle önereceğim. Tekrar seyahat etmeyi çok isterim. Gezdiğimiz her yerin kendine özgü bir özelliği ve bütünün içinde işlevsel bir yeri vardı. 
Bu geziye sadece Hindistan'ı görmek için geldim ve tarihte ne kadar önemli olduğunu sizlerin sayesinde öğrendim. Bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar zengin bir gezi trenle birleşince benim için rüya gibi bir gezi oldu. Herkese tavsiye ederim, çok profesyoneldi. Herkese ayrı detaylı bilgiler ve bizlere verilen önem muhteşemdi. Sayenizde dolu dolu bir 10 gün geçirdim. Kendimi çok farklı bir ülkede çok emin hissettim. Hindistan'a ve tarihine hayran olarak dönüyorum. 
Profesyonel organizasyon ve donanımlı rehberler geziyi unutulmaz kıldı. Tüm program harikaydı ama Jodpur kalesindeki yemek en güzeliydi. 
Her bölümü ayrı ayrı mükemmel. Özellikle her konuda çözüm ürettiğiniz için sizlerle gezmekten son derece mutluyuz. 
Fiyat/hizmet kalitesi karşılaştırıldığında fiyatın düşük kaldığını düşünüyorum. Dört dörtlük bir organizasyon ve uygulama. Teşekkürler. Her detay düşünülmüş. Ayrıca hem lokal hem de Türk yemeği seçeneği olması çok iyi düşünülmüş. 
Rüya gibi bir gezi oldu. Teşekkürler. Program özenilerek ve detayları düşünülerek yapılmış. Tüm FEST ekibine kucak dolusu sevgiler. Codpur'da kale sarayda akaşm yemeği muhteşemdi. Çok rahat ettiğim için tavsiye ediyorum FEST'i. 
Rehberlerimizin işlerini ne kadar severek yaptıklarını gördüm. Emeği geçen herkese teşekkürler. Kutub Minar gezisini çok beğendim. Tren organizasyonu çok iyiydi. Verilen emek ve çaba belli oluyor. Ekstra ödemelerin olmaması, yemek yenen yerlerin, gezilen yerlerin doğru seçilmiş olması önemli benim için.
Mükemmel organizasyon, insancıl yaklaşımlar, konulara hakim olmanız nedeniyle tavsiye ederim. Gezide rehberlerimizin bilgilerinden faydalanmak çok güzeldi. 
Her konudan memnun kaldım. Çok güzel planlanmış, saygı ve sevgi dolu, rahat bir geziydi. Seyahat için budnan böyle FEST Turizm'i tercih edip yakınlarıma da tavsiye edeceğim. Düzenli ve sorumluluk dolu yöneticilerle seyahat etmek güven veriyor. Aynı zamanda aradığım yeni şeyleri keşfediyorum. 
Çok olumlu bir geziydi. Bu kadar kalabalık bir grubun bu kadar sorunsuz yönetimi gerçekten büyük bir başarı. Kutlarım. Programın adım adım çalışılmış ve incelikle planlanmış olmasıçok güzeldi ve bize çok olumlu yansıdı.  Karşıalma törenleri, kısa seminerler, hediyeler, kısa gezintiler; hepsi çok güzeldi. 
Her türlü övgüye değer. Tecrübe ve iş titizliliğinin çok güzel bir örneği. Daha çok geziye katılmak isterim. 
Gezinin tümünden son derece memnun kaldım ama Codpur'daki kale - saraydaki akşam yemeği unutulmazdı. Her türlü etkinlik en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Yapılan ufak dokunuşlar da deneyimimzie ayrı bir ambiyans kattı. Her şey için teşekkürler. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.