TRUVA VE ÇANAKKALE GEZİSİ

TARİHİN DÖNÜM NOKTALARI: TRUVA VE ÇANAKKALE SAVAŞ ALANLARI


Gezi Ücreti

2.115

Tek kişilik oda farkı

175
Tarih
18 - 19 Eylül 2021
(1 gece 2 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Otobüslü Gezi Detay
Satın Al

Gezi Bilgileri

Tarihte yer etmiş iki önemli savaş, iki kahramanlık destanı / Mitolojiden destana Troya ve Çanakkale / Dünya’nın en önemli çağdaş arkeoloji müzesi örneklerinden Troya Müzesi,  / Truvalı Helen’den Hektor’a, Seyit Onbaşı’dan Gazi Mustafa Kemal’e Çanakkale coğrafyasının olağanüstü hikâyesi / Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve Çanakkale savaş alanları: Anzak Koyu, 57. Alay Anıtı, Seddülbahir, “Cape Helles” Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Çanakkale’de 1 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Yerel lokantalarda 2 öğle yemeği,
 • Otelde 1 akşam yemeği,
 • Özel araç ile İstanbul - Çanakkale - İstanbul arası ulaşım,
 • Eceabat - Çanakkale - Eceabat feribot ücretleri,
 • Tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz)
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Programda belirtilmeyen 1 akşam yemeği,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı, Migros önünde saat 06.30’da; Barbaros Bulvarı, FEST Travel karşısındaki Shell Benzin İstasyonu önünde, saat 07.00’da; Bakırköy Ömür Plaza önünde saat 07.30’da buluşma ve Çanakkale'ye hareket. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Eceabat’a varış ve yerel bir lokantada öğle yemeği. Anzak gezileri: Lone Pine Anıtı, 57. Alay Anıtı, Conkbayırı, Arıburnu ve Anzak Koyu. Feribotla Çanakkale’ye transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Troya Ören Yeri ve Troya Müzesi gezisi. Çanakkale’ye geri dönüş. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Güney Cephesi gezileri: Seddülbahir, “Cape Helles” Anıtı, Yahya Çavuş Şehitliği, Morto Koyu, Çanakkale Şehitler Abidesi. İstanbul’a hareket. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış

Sizden Gelenler

Duygu yükü ağır bir geziydi. Çanakkale savaşlarının yapıldığı coğrafyayı çok detaylı bir şekilde gezmiş olmamızdan etkilendim. Rehberimiz gezi boyunca fazladan birkaç önemli noktaya daha uğrayarak hoşluklar yarattı. Rehberlik hizmeti kesinlikle çok profesyoneldi.

Yıllardan beri katılmak istediğim bu geziden bu kadar mutlu ayrılacağımı tahmin edemezdim. Truva'ya ve Çanakkale Savaşları'na bakış açım değişti.
Yurtdışı ve yurtiçi gezilerinize daha önce de katıldığım için her zaman tavsiye ettim. Gezimizin her anı son derece bilgilendirici, aydınlatıcı idi.

Rehberimizin Çanakkale’nin yerlisi olması ve bölgede çok deneyimli olması gezinin en güzel tarafıydı. Gezi içeriği ve ziyaret yerleri de anlamlı idi. Aklımda şurayı da gezemedim diye eksik kalan bir yer olmadı. Çok memnun ayrılıyorum geziden.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com