ÜRDÜN VE PETRA VADİSİ GEZİSİ

ÜRDÜN VE PETRA VADİSİ


Gezi Ücreti

2.595
( 22.469 )

Tek kişilik oda farkı

595
( 5.152 )
Tarih
24 - 30 Ekim 2021
(6 gece 7 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 21 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki dört yer: Emevi Halifeleri’nin duvarlarına erotik resimler yaptırdıkları Kasr Amra, ünlü kilise taban mozaikleri şehri Um er Rassas, kayaya işlenmiş masal kenti Petra ve Rum Vadisi / Dört ülkenin sadece 40 km uzunluğundaki sahil şeridinde buluştukları Akabe Körfezi / Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Ceraş / Dünyanın en çukur yeri Lût Gölü / Musa Peygamber’in kavmine Kutsal Topraklar’ı gösterdiği, 40 yıl süren yolculuğun son noktası Nebo Dağı / Rum Vadisi’nde 4x4’lerle safari / İpek ve Baharat yollarının kesiştiği, uğruna tarihin her döneminde savaşlar verilen topraklar / Nabatilerin, Musevilerin, Bedevilerin, Romalıların, Perslerin, Türklerin, Almanların, İngilizlerin ve Fransızların izleri...

Fiyata Dahil Olanlar

 • 5 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 1 gece lüks çadırda çöl deneyimi,
 • Tüm transferler,
 • 5 öğle yemeği,
 • 5 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • 4x4 ciplerle çöl gezisi,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Amman - İstanbul arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Bagaj ücreti,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 45 USD, 76 ve üzeri 65 USD),
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir.
 • Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Harita

Gezi Programı

Saat 16.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 20.25’te TK 812 sefer sayılı uçuşla Amman’a hareket. Yerel saatle 22.40’ta Amman’a varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde konaklama.
Amman şehir gezisi: Tarihi Amman Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Roma Tiyatrosu ve Ürdün Müzesi. Ceraş’a hareket. Roma dünyasının en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan, tiyatroları, oval forumu, tapınakları ve hâlâ ayakta duran yüzlerce sütuna sahip ana caddesiyle Ceraş’ın gezilmesi. Yerel lokantada öğle yemeği. Amman’a dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah Çöl kaleleri bölgesine hareket. Varlığı ve önemi Nabatiler ve Romalılar döneminden beri bilinen, Emeviler döneminden kalma Haraneh Kervansarayı ve erotik duvar resimleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş olan Kasr Amra gezileri. Madaba’ya hareket. Tabanında, mozaikle dünyanın en eski Ortadoğu haritalarından birinin oluşturulduğu Aya Yorgi Kilisesi ve Arkeoloji Parkı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Um er Rassas’a (Kastrom Mefa’a) hareket. Bu antik kentte çıkarılan mozaiklerin görülmesi. Petra’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tüm gün boyunca kırmızı kayalara oyulmuş, olağanüstü güzelliğiyle antik Petra’nın gezilmesi: Hazine, anıt mezarlar, Bizans Kilisesi, Kasr El-Bint ve Ed-Deir anıt yapılarının görülmesi. Ören yerinde öğle yemeği. Rum Vadisi’ne hareket. Tarihi Hicaz Demiryolu üzerindeki Osmanlı treni ziyareti. Özel tasarlanmış çöl çadırlarına transfer. Akşam yemeğinin ardından çadırlar çevresinde çölde gecenin tadını çıkarma ve gökyüzünün seyri, kampta konaklama.
Kampta sabah kahvaltısı ardından ender görülen bir erozyon tipi sonucu oluşan Rum Vadisi’nde 4x4 araçlarla safari. Öğle yemeği. Akabe’ye hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
İncil’de adı geçen Beytanya’yı ziyaret. Nebo Dağı’na hareket. Hz. Musa’nın Mısır’dan Kutsal Topraklar’a yaptığı yolculuğun son durağında kısa bir mola. Otelde öğle yemeği. Ölü Deniz’e hareket. Otele varış ve yerleşmenin ardından dünyanın en çukur noktası olan Ölüdeniz’de suya girmek için serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah çok erken saatte Amman Havalimanı’na transfer. Saat 05.25’te TK 813 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Saat 08.45’te İstanbul’a varış.

Sizden Gelenler

Her zamanki başarılı ve kaliteli bir FEST Travel gezisi. Rehberimizin  de kusursuz liderliği eşliğinde çok memnun kaldık. 
Şu ana kadar gezdiğim, gördüğüm yerleri başka bir yer ile gerçekleştiremem. FEST'e güveniyorum. Gidilen yerleri en iyi şartlarda gezdiriyorlar, hepsi de zor ve farklı bölgeler.
Güzel bir geziydi. Çok zevk aldım. Düzeyinizi hiçbir zaman düşürmüyorsunuz. 
Petra çok güzeldi. Gerçek bir kültür gezisi. 
Yıllardan beri takip ettiğim bir bölgeydi, isteğimi fazlasıyla karşılayan bir gezi oldu. Zaten 15 yıldan beri FEST ile seyahat ediyoruz. Ailemiz gibiler.
Çok yorucu olmadan, görülmesi gerekenleri gördüğümüz, güzel programlanmış bir gezi. Sizinle her gezimizden mutlu döndük. 
Çok yorucu olmadan ve görülmesi gereken her yeri keyifle gezdik. Çok güzel ve rahat bir gezi. Sizinle seyahat etmeye alıştık. 

Merhaba Mustafa Bey, öncelikle bu sabah Ürdün gezimiz dönüşünde size veda edemediğimiz için özür dileriz. Gezi boyunca sayenizde hep en üst düzeyde seyreden gezme ve öğrenme heyecanımız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz. Yeni gezilerde, yeni keşiflerde yine birlikte olabilmek dileğiyle. Sevgiler,

Petra ve Rum Vadisi çok güzeldi. Her zamanki gibi çok güzel bir gezi... Güzel anılarla döndük. 
Gezi muhteşemdi. Rehberimizle ilk seyahtimizdi. İyi ki tanıdık. Bilgisi, donanımı ve insan ilişkileri, grubu yönetişi muhteşem... Tekrar bir başka destinasyonda karşılaşmak isterim. FEST Travel her seyahatimde tercihimdir. 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com