OECONOMİCA VOODOO FESTİVALİ

UNUTULMAZ BİR KEŞİF: BENİN VE VUDU FESTİVALİ


Gezi Ücreti

3.295
( 44.950 )

Tek kişilik oda farkı

355
( 4.843 )
Tarih
09 - 18 Ocak 2022
(9 gece 10 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

 Gine Körfezi kıyısında küçük ve büyüleyici bir ülke / Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif / Filmlere konu olan Vudu büyüsünün doğum yeri Ouidah / Güçlü kültürel geleneklerle iç içe yaşama biçimleri / UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki  Abomey'nin kraliyet sarayları / Kutsal Piton Tapınağı /  Göl üzerine kurulu üç bin evle Batı Afrika’nın Venedik’i sayılan Ganvie  / İnşa ettikleri muhteşem kerpiç kalelerde yaşayan Tamberma ve Somba kabilelerini keşfetme imkanı / Taneka kabilesi ve katı sosyokültürel yaşamları / Benin maske dünyası / Afrika’nın henüz tanışılmamış yüzleri / Başka bir dünyanın kültürel Vudu festivali…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Tüm transferler,
 • Türkçe uzman rehberlik hizmeti,
 • 9 gece bölge şartlarına göre pansiyon, 3 ve 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama,
 • Son gece günlük kullanım için otel (geceleme uçakta olacaktır),
 • 9 öğle yemeği,
 • 9 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze, ören yeri ve ulusal park giriş ücretleri,
 • Kabile bahşişleri,
 • Vudu Festivali Giriş Bileti,
 • Mikro ve Makro otobüsler ile ulaşım,
 • İngilizce konuşan yerel rehberlik hizmeti.
 • Tüm bahşişler,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Cotonou - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Bagaj ücreti,
 • Vize bedeli,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
 • Dönüş transferi,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • Kalınacak oteller bölgenin mümkün olan en iyi otelleri olmakla birlikte, Afrika’nın en fakir ülkelerinden birine gittiğimizi ve bu sebeple çok lüks standartlar beklememenizi öneririz.
 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ödeme ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablosunu inceleyiniz.

Gezi Programı

Saat 15.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 18.30’da Türk Hava Yolları’nın TK557 sefer sayılı uçuşuyla Benin’in başkenti Cotonou’ya hareket. Saat 23.35’te Cotonou’ya varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde konaklama.
Her 10 Ocak, Benin'de geleneksel, dini ve onunla ilişkili tüm kültleri onurlandıran ulusal bir kutlama günüdür olan Vudu Festivalini deneyimlemek için Benin’in köle ticaretinin ve Vudu büyülerinin doğum yeri olan Quidah’a hareket. Ouidah şehir gezisi: Vudu Müzesi, Kutsal Orman, Quidah Katedrali ve yaklaşık elli tane pitonun bulunduğu Kutsal Piton Tapınağı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ouidah Mezarlığı, Kayıtsızlık Ağacı Heykeli ve Dönüşü Olmayan Kapı gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Benin Körfezi kıyısında, altın rengi kumlarıyla Atlantik kıyı şeridi üzerinde yer alan Grand Popo'ya doğru sahil boyunca hareket. Geleneksel tuz çıkarma yöntemlerinin hala uygulandığı küçük köyleri keşfetmek için Mono nehri boyunca küçük bir motorlu tekne gezisi. Zangbeto törenine katılım. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Göl üzerinde sütunlar üzerine sabitlenmiş ortalama üç bin evden oluşan ve Afrika’nın Venedik’i sayılan Ganvie Göl Köyü’nü ziyaret. Sömürge mimarisi örnekleri ve büyük bir geleneksel bitki pazarı da dahil olmak üzere renkli pazarlarıyla meşhur eski bir kasaba olan Porto Novo'ya hareket. Şehir gezisi: etnografya müzesi, Da Silva Müzesi, barok tarzıyla ünlü Ulu Cami ve Kral Toffa'nın eski sarayı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah saatlerinde Songhai Merkezi projesini ziyaret. Benin ve Nijerya arasındaki bir sınır bölgesine hala egemen olan, eski ve prestijli bir Yoruba Krallığı’nın başkenti olan Ketou'ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
1385'te Olofin tarafından kurulan eski bir krallığın merkezi olan Dassa’ya hareket. Öğleden sonra ise Egun maskeleri gösterisini izleme. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah erken saatlerde kuzey yönüne hareket. Animist hacılar için önemli bir yer olan Savalou tapınağını ziyaret. Daha sonra aynı adı taşıyan bir dağda bulunan uzak Taneka köylerini keşfetmek için kısa ve kolay bir yürüyüş. Yerel halk ile kaynaşma. Natitingou'ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Togo sınırına doğru hareket ve Atakora Dağları'nın doğal ortamında yaşayan Betammaribe (takma adı Somba) kabilesi ile tanışma. Natitingou'ya geri dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Abomey'e uzun bir yolcuk. Yolda bir Fulani kampı ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 00.30’da Türk Hava Yolları’nın TK559 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme. Yerel saatle 11.55’te İstanbul’a varış.

Foto Galeri

Oteller

Hotel Azalai
veya benzeri
Benin
Cotonou
Yerel
Hotel Casa del Papa
veya benzeri
Benin
Ouidah
Yerel
Hotel Centre Songhai
veya benzeri
Benin
Porto Novo
Yerel
Hotel Jeko Benin
veya benzeri
Benin
DASSA ZUME
Yerel
Hotel Sun City

Benin
Abomey
Yerel
HOTEL TATA SOMBA
veya benzeri
Benin
Natitingou
Yerel

Sizden Gelenler

Yerel rehberimiz süperdi herkes ile tek tek ilgilendi yeri geldi yemek servisi bile yaptı her şeye çözüm üretmeye çalıştı. Gezi boyunca özel aşçımızın olması çok iyi bir fikirdi.

Satın Al


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL
SİYAH FİRAVUNLAR ÜLKESİ SUDAN
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com