OECONOMİCA VOODOO FESTİVALİ - AFRİKA'NIN GİZEMLİ ÜLKELERİ:

TOGO - BENİN VOODOO FESTİVALİGEZİ DETAYI

Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif / Afrika’nın en ilgi çekici etkinliklerinden Voodoo Festivali / Filmlere konu olan Voodoo büyüsünün doğum yeri Ouidah / Kutsal Piton Tapınağı / Göl üzerine kurulu üç bin evle Batı Afrika’nın Venedik’i sayılan Ganvie  / Kadim Dahomey Krallığı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan kraliyet sarayı / İlginç yaşamlarıyla Taneka ve Somba kabileleri / Togo’nun başkenti Lomé ve Afrika’nın en büyük Voodoo marketi ziyareti / Afrika modasını belirleyen Nana Benz kadınları…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Gidiş transferleri ve gezi programı içerisindeki transferler,
 • 3 gece 3 yıldızlı, 3 gece 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama,
 • 6 öğle yemeği, 6 akşam yemeği,
 • Programa dahil olan öğünlerde alınacak ½ şişe içme suyu,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Kotonou - İstanbul uçak bileti, vergi ve harçları,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Uçak bagaj ücreti,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (45 EUR),
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (80 EUR),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Togo tek girişli vize ücreti ve servis bedeli,
 • Benin çok girişli vize ücreti ve servis bedeli,
 • Dönüş transferi.Saat 13.00’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 15.50’de TK 557 sayılı uçuşla Akra’ya hareket. Yerel saatle 21.20’de Kotonou’ya varış. Havalimanında karşılanmanın ardından otele transfer. Otelde konaklama. 
Kahvaltının ardından her yıl düzenlenen Voodoo Festivali’ne katılmak için Porto Novo’ya hareket. Gün boyunca yerel din ve ona bağlı tüm geleneksel kültlerin onurlandırıldığı, birbirinden renkli kostümlerle yerel dans ve çeşitli aktivitelerin sergilendiği Voodoo Festivali. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Festivalin devamı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Nokve Gölü’ne hareket. Gölde ahşap direkler üzerine oturtulmuş üç bin kadar evin bulunduğu ve Afrika’nın Venedik’i sayılan Ganvie Köyü’ne tekneyle transfer. Yerel halk Tofinu’ların günlük yaşamanı yakından gözlemleme fırsatı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Abomey’e hareket. Duvarları Dahomey Krallığı sembolleriyle dekore edilmiş UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan kraliyet sarayı, müze ve tapınak ziyaretleri. Dassa Zume’ye hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Voodoo kültüründe önemli bir yere sahip olan Dankoli adak yerlerini ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kendine özgü ahşap evleriyle Taneka kabilesi ve köylerini ziyaret. Voodoo rahiplerini gözlemleme fırsatı. Natitingu’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama. 
Kahvaltının ardından Atakora’ya hareket. Kuzeyli Müslüman köle tacirlerinden korunmak amacıyla kale şeklindeki evlerini ulaşılması zor yerlere inşa ederek izole bir hayat seçen Somba (Tamberma) kabilelerini ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Togo’ya hareket. Sınırda pasaport ve vize kontrollerinin ardından Sokode’ye hareket. Otelde akşam yemeği. Yakın bir köy ziyareti ve ateş etrafında yerel halkın dans gösterisi. Otelde konaklama.
Kahvaltının ardından Güney Atlas Okyanusu kıyısına kurulmuş olan Togo’nun başkenti Lomé’ye hareket. Panoramik şehir gezisi, sömürge dönemi mimari örnekleri. Özel kumaşlarıyla Afrika modasını belirleyen tüccar Nana Benz kadınlarını ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Voodoo büyüsünde kullanılan birbirinden ilginç ürünlerin satıldığı Afrika’nın en büyük Voodoo marketini ziyaret. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltının ardından Benin’e hareket. Sınırda pasaport ve vize kontrollerinin ardından Benin’in köle ticaretinin ve Voodoo büyülerinin doğum yeri olan Quidah’a hareket. Ouidah şehir gezisi: Kutsal Piton Tapınağı ve Portekiz Kalesi ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Şehrin merkezinden köle tacirlerinin gemilerinin demirli olduğu plaja inen “köle yolu” yürüyüşü. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Dönüş uçuşu için havalimanına transfer ve acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 22.00’de TK 561 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket.
Saat 09.30’da İstanbul’a varış.


Yerel rehberimiz süperdi herkes ile tek tek ilgilendi yeri geldi yemek servisi bile yaptı her şeye çözüm üretmeye çalıştı. Gezi boyunca özel aşçımızın olması çok iyi bir fikirdi.
Hotel Central Sokode   veya benzeri
Togo
Sokode
Hotel Jeko Benin   veya benzeri
Benin
DASSA ZUME
Hotel Maison Rouge Cotonou   veya benzeri
Benin
KOTONOU
Hôtel Sarakawa   veya benzeri
Togo
LOMÉ


Gezi Ücreti

2.675
( 24.035 )

Tek kişilik oda farkı

495
( 4.448 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
09 - 16 Ocak 2021
(7 gece 8 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

BARKA İLE İRLANDA

4.350

( 39.084 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.