Barka İle Seyahat


Bir turizmci her zaman yeniliklere açık olmalı. Var olanı değil ama farklı olanı araştırmalı, her zaman derim gün doğmadan neler doğar.

Turizmde farklı eğilimler her zaman heyecan verir ve öncülük eder. Barka* ile seyahatte bunun yeni bir açılımı. Aslında uzun yıllardan beri var olan bir seyahat türü ama daha yavaş yavaş sahnede kendine yer ediniyor.

BARKA İLE SEYAHAT

 

Cruise (gemi) seyahatlerinin çokluğu, fazlasıyla tüketilmesi, yıpranması ve turizmi sorumsuzca sömürmesi biraz olsun gezginlerin burun kıvırmasına neden oldu. Raylar üzerinde seyahat yani tren ile geziler böylece daha bir cazip hale gelmeye ve yönelimin biraz olsun eğilimini göğüslemeye başladı. Barka ile seyahatte bu yeni yönelmelerin bir uzantısı. Devasa gemi ve nehir firmaları arasından Barka ile seyahat özel niş ve butik havasıyla sıyrılıyor. Belki ilk başta dar cüsseli tekneler veya kömür tombazları olarak görünen Barka ifadesi insanların burun kıvırmasına neden olsa bile aslında bu tanım gerçeğe en yakın ve samimi olanı.

BARKA

Piyasada var olan barkaların çoğu kariyerlerine kargo taşıyıcıları olarak başladı. Ama artık titizlikle lüks seyahat sağlamak üzere butik sandallara devşiriliyorlar. En fazla yirmi kişi taşıyan bu barkalar nehir gezilerine benzemekle birlikte bambaşka özel bir tecrübe sunuyor. Yavaş seyahati destekliyor, aheste aheste daracık nehir ve ırmaklarda yüzen bu barkalar, doyasıya bir tecrübeyi tüm doğallığıyla gezginlere sunuyor. Saatte en fazla 80 km hızla ilerleyen bu barkalar kırsal kanallarda altı günlük tamamıyla eşsiz bir tecrübe sunuyor. Koşuşturmadan, zamana karşı yarışmadan, bir yerde olma dayatmasından uzak, doya doya, sindire sindire, yavaş seyahat.

Barka nüfusu bisiklete binebilir, yürüyebilir ve hala sandallarına yetişebilirler. Lüks yüzen otelleri arkalarından yavaş yavaş seyir halinde gelirken doğayı, insanı ve kültürü yaşayabilirler.  Amaç tüm gezginleri, Burgundy, Midi, Alsace veya İtalya Veneto’su gibi Avrupa’nın nispeten bakir bölgelerinde yatan kültüre, yemeğe ve tarihe bandırmak.

BARKA

Her gün seyir mi var, hayır. Seyir halinde olunmayan günler barka mürettebatından uzman rehber olan birisi tüm grubu bölgenin zenginliklerini keşfetmek üzere gezi düzenler. Belki o gün bir bağ evine, mağaraya gidilir veya bir manastıra veya yerel bir pazara. Pazardan taze malzeme birlikte satın alınıp akşam yemeği menüsü oluşturulur. Normalde otobüs seyahatlerinde uğrayamayacağınız ender güzergahlarda hakkıyla geçirilen koşuşturma öksüzü süreler.

Böylesi zengin içerik ve planlanmamış içerik sunan ve yavaş seyahati destekleyen bir ürün, seyahat etmekten keyif alanların göz ardı edemeyecekleri bir olanak. Bu servisi sunan öyle çok fazla da firma yok. Bir elin parmağını geçmez. Aralarında bunu fazlasıyla lüks yapanlardan, orta halli yapanlara kadar uzanan bir yelpaze var. Her bütçeye uygun bir barka seyahati söz konusu. İşin güzel tarafı söz konusu barkalar çok büyük olmadıklarından dolayı aynı mavi turdaki guletler gibi özel olarak kapatılabilir. Eş, dost ve aile ile geçirilebilecek özel mi özel seyahatler. Veya tek bir kabin kiralayıp diğer gezginler ile samimi etkileşime girebileceğiniz özel bir tecrübe.

Son dönemlerin en deneysel ve aynı zamanda keyif verici turizm ürünlerinden biri.

  • (ba’rka) İtalyanca barca / Büyük sandal
http://www.festtravel.com/barka-ile-venedik
 
http://www.festtravel.com/barka-ile-irlanda-gezisi

Makaleleri
Milyonlarca Hintliyi Tepindiren Adam
Turizm Sektörünün Köşe Taşı
Othmar Pferschy: Türkiye’nin ilk turizm fotoğrafçısı
2017’nin Lüks Seyahat Eğilimleri
Teotokostis Pammakaristu Manastır Kilisesi
Müzik, Seyahat İsimli Eşsiz Filmin Film Müziğidir…
Dünyanın En Garip Müzeleri
Turizm ile Şekillenen Gelecek
2018 Avrupa Kültür Başkenti: Valletta
Sanatın ve Mimarinin Beşiği: Floransa
Dokunulmamış: Ürdün ve Petra
Turizm Hakkında
Güzergah; Film Sahnemiz
Tonlarca Tel ve Sürdürülebilirlik
Kaburga Kıran
Dünyanın 10 Yerinden 10 Görkemli Kanal
Arkeolojik Kazılar, Türk Kaleleri ve THY
Birinci Konstantin
Barka İle Seyahat
Osaka
Modern Tanıma Göre Turizm’in Keşfi
Nasıl?
Seyahat Teknolojisi
Zekeriya Şen’in Hindistan İzlenimleri Serisi-2
Zekeriya Şen’in Hindistan İzlenimleri Serisi-1
Nam-ı Diğer: Zamanla İsmi Değişen Ülkeler
1900’lerde Paris'te Bir Fuar ve Yürüyen Kaldırım Hikayesi
Mars’ta Tatil Yapmak Mümkün mü?
Rock’n Roll ve Otel Sektörü
Nepal Denince Akla…
2016’nın Favori Destinasyonu: İzlanda
Gelişen Teknoloji Işığında Geleceği Öngörmek
Bavulunun Sesini Dinle : BagSentry
Düşük Sınıf Negatifliği Burada Yok: Narita Havalimanı
Kültürel Varlıklarımız: Ayasofya

Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com