FEST Travel Ayrıcalığıyla UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’ne Eklenen 14 Yeni Gelenek


Bu yıl 31 gelenek UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Mirası Listesi’ne girmeye hak kazandı. Bunlardan FEST Travel güzergâhları arasında yer alan 14 geleneği keşfetmeye tüm gezginlerimizi davet ediyoruz.

Her yılsonunda UNESCO Kültür Komitesi tarafından listeye eklenecek olan geleneklere karar veriliyor. Bu sene de listeye 31 adet yeni gelenek girmesine karar verildi. Listeye eklenen gelenekler, UNESCO bünyesinde Somut Olmayan Miras olarak kabul edilip, listeleniyor ve sahip çıkılıyor. Bu miras zanaat, sanat, yemek, müzik, festival veya performans olabiliyor. Belli bir kitle tarafından benimsenip, yaşatılan her gelenek, sürdürülebilir ve kalıcı olması bakımından önemli olarak kabul ediliyor.

Biz de FEST Travel olarak gittiğimiz rotalarda UNESCO Dünya Mirası Listesi ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası gibi dünya çapında kültürel olarak kabul edilmiş yerleri rotalarımıza eklemeye önem veriyoruz. Bu sene belirlenen 31 yeni gelenekten 14 tanesine rotalarımızda yer veriyoruz.

İster özel ister grup gezilerimizle bu gelenekleri keşfetmek, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Miraslarından FEST Travel rotalarında bulunanları görmek için: https://goo.gl/VNUUUc16 Ocak 2019-

Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]