Pera'da Günümüze kadar Uzanan İtalyan İzleri


Divarese ve Fest Travel iş birliği ile Mayıs-Haziran aylarında Tarihçi ve Rehber Turgay Tuna eşliğinde Pera bölgesindeki İtalyan izlerini keşfe çıkıyoruz.

100 yılı aşkın geçmişe sahip İtalyan markası Divarese, Fest Travel iş birliği ile Divarese müdavimlerine Tarihçi ve Yazar Turgay Tuna eşliğinde İstanbul’a zenginlik katan İtalyan izlerini keşfetme fırsatı sunuyor.
 
Tarihi 300 bin yıl öncesine dayanan; dünya üzerinde etkili olmuş pek çok kültüre ev sahipliği yapan, Romalılar ve Bizanslılardan Osmanlılara kadar tüm ulusların gözbebeği olmuş, içinden deniz geçen şehir, İstanbul…
 
Barındırdığı çeşitlilik sayesinde pek çok mirası barındıran İstanbul’un bu renkli ruhunu en iyi yansıtan yerlerden biri ise her baktığımızda geçmişin izlerini görebileceğimiz Beyoğlu’ndaki Pera bölgesi…

Eski İstanbul sosyetesinin ikinci evi: Pera!
 
İstanbul Pera Bölgesi

Eski İstanbul sosyetesinin, diplomatların, yerli ve yabancı sanatçıların ikinci evi olan; konsolosluklara, sanat galerilerine, atölyelere, köklü ekol okullara ev sahipliği yapan bugünün Pera’sını şekillendiren izlerde pek çok İtalyan dokunuşu bulunuyor. 
 
İşte bu nedenle günümüze kadar uzanan bu etkileyici izleri görmek ve İstanbul’u anlayarak yaşamak için Divarese de köklerine bir saygı duruşunda bulunmuş ve Pera’daki İtalyan izlerini keşfe çıkmış. Bu keşfi daha da ilgi çekici hale getirmek için kendisine Tarihçi ve Yazar, aynı zamanda profesyonel İstanbul Rehberi Turgay Tuna’yı rehber seçmiş.
 
İtalyan markasının Fest Travel ile yaptığı iş birliği sonucunda, İstanbul’u açık havada doyasıya görebileceğimiz 2018’in Mayıs ve Haziran ayları boyunca ünlü rehber ve yazar Turgay Tuna eşliğinde İstanbul’un bir zamanların en gözde yaşam merkezi Pera’yı adım adım gezecek, İtalyan kültürünün ve en önemli mimari yapılarındaki dokunuşlar adım adım İstanbul kültür gezisi sayesinde bizim için yeniden canlanacak.

İtalyanların izleri, Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı ile başlıyor...
 
Beyoğlu denilince akla ilk gelen, buluşmaların ortak noktası Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı, İtalyan mimar Giulio Mongeri ve İtalyan heykeltraş Pietro Canonica’nın İstanbul’a bıraktığı en büyük izlerden. Bu anlamda onların izlerini daha Taksim'e adım atar atmaz görmeye başlıyoruz.
 
Taksim’in diğer simgelerinden biri olan Saint Antoine Kilisesi de İtalyan Mongeri’nin görkemli eserlerinden… İşte Divarese müşterilerine özel yapılan bu gezilerde de, Tarihçi ve Yazar Turgay Tuna’nın müthiş enerjisi ve bilgi birikimi ile belki onlarca kez önünden geçtiğimiz, köklü tarihini merak ettiğimiz mimari yapılar hakkında bilgi sahibi oluyor, panoramik anlatımlı yürüyüş gezisi sonucunda ne kadar şahane bir şehir içinde yaşadığımızı tekrar anlıyoruz.
 
Siz de böyle bir geziye katılmak istiyorsanız, İtalyan mirasını tasarımlarına taşıyan ve İtalyan kültüründen ilham alan Divarese ile 750 TL ve üzerindeki alışverişlerinizde Fest Travel iş birliği ve Turgay Tuna ile İtalyan izlerini Mayıs ve Haziran ayları boyunca keşfe çıkabilirsiniz.
 

http://www.pudra.com/yasam/gezi/pera-da-gunumuze-kadar-ulasan-italyan-izleri-27438.htm
08 Haziran 2018-

Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com