Sinan Özen


İlk ve orta öğrenimimi Çorlu’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. Ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldım.

Öğrenciliğim boyunca gazeteciliğe duyduğum ilgi ile birlikte basın sektöründe çalıştım. Sabah GazetesiForbesPlatinMaxim ve Stuff gibi popüler ulusal ve uluslararası yayınlarda muhabirlik, çevirmenlik ve köşe yazarlığı yaparken mezuniyet sonrası edineceğim bir çok değerli deneyimi de bu dönemde edinmiş oldum.

Tabii aynı zamanda ilgi duyduğum tarih, edebiyat, sanat tarihi ve modern sanatlar gibi konulara olan merakımı da gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında gerçekleştirdiğim birçok seyahat ile tatmin ettim öğrenciliğim boyunca.

İktisat Fakültesi’nden 2011’de mezun olduktan hemen sonra kendimi yurtdışına seyahat eden turist ve turist gruplarına eşlik ederken buldum. Edindiğim seyahat deneyimlerimi ve tavsiyelerimi de dönemin popüler internet kanalı Uzman TV’de paylaştım. 100’ün üzerinde soruyu yanıtladığım videolar 1 milyondan fazla kez izlenince 2014 yılında seyahat alanında “Yılın Uzmanı” ödülüne layık görüldüm.

2018’de Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü yüksek lisans programından “Türkiye’nin İç ve Dış Politikalarının Turizm Sektörüne Etkileri” tezi ile mezun oldum.

Halen başta turizm olmak üzere çeşitli alanlardaki çalışmalarıma devam ediyorum. Turist Rehberliği ile beraber, kaleme aldığım seyahat yazılarım aylık Cruise & Travel Dergisi’nde yayımlanmakta ve Yeditepe Üniversitesi’nde de Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler dalında Doktora yapmaktayım.Makaleleri
Alçıdan Altına: Buda Heykelinin İlginç Hikayesi
Barmenlikten İmparatorluğa: Harry’s Bar’ın Sıra Dışı Hikayesi
Tarihin Küllerinden Doğan Tanığı: Zeyrek Kilise Camii
HALİÇ’İN KIZIL TACI: FENER RUM LİSESİ

Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com