Sinan Özen


İlk ve orta öğrenimimi Çorlu’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum. Ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldım.

Öğrenciliğim boyunca gazeteciliğe duyduğum ilgi ile birlikte basın sektöründe çalıştım. Sabah GazetesiForbesPlatinMaxim ve Stuff gibi popüler ulusal ve uluslararası yayınlarda muhabirlik, çevirmenlik ve köşe yazarlığı yaparken mezuniyet sonrası edineceğim bir çok değerli deneyimi de bu dönemde edinmiş oldum.

Tabii aynı zamanda ilgi duyduğum tarih, edebiyat, sanat tarihi ve modern sanatlar gibi konulara olan merakımı da gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında gerçekleştirdiğim birçok seyahat ile tatmin ettim öğrenciliğim boyunca.

İktisat Fakültesi’nden 2011’de mezun olduktan hemen sonra kendimi yurtdışına seyahat eden turist ve turist gruplarına eşlik ederken buldum. Edindiğim seyahat deneyimlerimi ve tavsiyelerimi de dönemin popüler internet kanalı Uzman TV’de paylaştım. 100’ün üzerinde soruyu yanıtladığım videolar 1 milyondan fazla kez izlenince 2014 yılında seyahat alanında “Yılın Uzmanı” ödülüne layık görüldüm.

2018’de Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü yüksek lisans programından “Türkiye’nin İç ve Dış Politikalarının Turizm Sektörüne Etkileri” tezi ile mezun oldum.

Halen başta turizm olmak üzere çeşitli alanlardaki çalışmalarıma devam ediyorum. Turist Rehberliği ile beraber, kaleme aldığım seyahat yazılarım aylık Cruise & Travel Dergisi’nde yayımlanmakta ve Yeditepe Üniversitesi’nde de Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler dalında Doktora yapmaktayım.


Makaleleri
Alçıdan Altına: Buda Heykelinin İlginç Hikayesi
Barmenlikten İmparatorluğa: Harry’s Bar’ın Sıra Dışı Hikayesi
Tarihin Küllerinden Doğan Tanığı: Zeyrek Kilise Camii
HALİÇ’İN KIZIL TACI: FENER RUM LİSESİ
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.