Türk gezginler Kuzey Kutbu’na doğru yola çıktı


Türkiye’den ilk kez bir gezgin grubu, Kuzey Kutbu için yola çıktı. “Kuzey Kutbu 90 Derece” başlıklı gezi, yüzyıllardır kutup kâşiflerinin sonsuz beyazlığı aşmak için verdiği mücadeleyi ve boylamların birleşerek tek bir noktaya dönüşmesinin heyecanını bir kez daha yaşatacak.

Faruk Pekin liderliğindeki 7 kişilik FEST grubu; Arktik dünyayı tanımak, Kuzey Kutbu’na ayak basmak için yollara düştü. Gerçekte foklar, balinalar, morslar, kutup kuşları, ayılar, kısacası tüm canlılar, kısa yaz günlerinde yeni gıdalar için yollarda.

NÜKLEER BUZKIRAN GEMİSİ İLE KUZEYE DOĞRU İLERLİYORLAR

FEST gezginlerinin Moskova’dan başlayan yolculuğu, Rusya’nın kuzey limanlarından Murmansk’a uçarak devam etti. Murmansk Limanı’ndan “Zaferin 50. Yılı” adlı nükleer buzkıran gemisine binen ekip, Barents Denizi sularında kuzeye doğru ilerliyor. Ardından Franz Josef Toprakları, sonra ver elini Kuzey Kutbu. Adını SSCB’nin II. Dünya Savaşı’ndaki zaferinden alan “Zaferin 50. Yılı” (50 Let Pobedy), Arktika sınıfı nükleer bir buzkıran ve 2016’ya kadar da türünün en büyük örneğiydi. Uzunluğu 160, genişliği 30 etre olan gemi, 5 metre kalınlığa kadar olan buzları kırabiliyor ve saatte yaklaşık 40 km hız yapıyor.

DOĞA SERÜVENİ, ELEKTRONİK DETOKS ORTAMINDA DEVAM EDİYOR

14-27 Haziran tarihleri arasında kırılgan vahşi dünyanın son nazik yerlerine yapılacak bu doğa serüveni; jeologların, ornitologların, deniz biyologlarının ve buzul uzmanlarının verdikleri seminerlerle tam bir elektronik detoks ortamında devam ediyor.


http://www.tourmag.com.tr/turk-gezginler-kuzey-kutbu-na-dogru-yola-cikti
16 Haziran 2017-

Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com