İSTİKLAL YOLU GEZİSİ

İSTİKLAL YOLU İNEBOLU’DAN ÇANKIRI’YAGEZİ DETAYI

İnebolu’dan Ankara’ya uzanan milli mücadele yolu, İstiklâl Madalyalı kahraman mavnacıların kayıklarla Anadolu’ya kaçırdıkları cephanenin kağnılarla ve kadınların sırtında cepheye ulaştığı destansı yol, Yakup Kadri’den Halide Edip’e “Karınca Ordusu”nun izinde milli mücadele ruhunun algılanması, Atatürk ve şapka devrimi, Mehmet Akif’in İstiklâl Marşı’nı ilk defa okuduğu Nasrullah Camisi,  Candaroğulları’ndan günümüze 700 yıllık bir başyapıt: Muhteşem ahşap işçiliğiyle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Mahmut Bey Camisi, eşsiz doğası, türbeleri, camileri ve köşkleriyle Kastamonu…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Kastamonu’da tarihi konakta 2 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği ve otelde 2 yöresel akşam yemeği,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “İstiklâl Yolu / İnebolu’dan Çankırı’ya” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Kastamonu / Ankara - İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.Güzel, duygu dolu ve seçilen tarihle çok güzel bir geziydi. Rehberimiz, aracımız, sürücümüz süperdi. 
Güzel bir yürüyüş parkuru ile birlikte yakın tarihimizin önemli bir bölümüne şahit olduk, teşekkürler.
Harikulade bir geziydi. Çok mutlu oldum. Rehberimiz mükemmle. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Eşsiz, enfes, bilgi dolu bir gezi deneyimledik. 
Devam etmesini isterim, topluma tanıtımı daha fazla yapılmalı. Tarihi içeriği çok önemliydi.
Bu geziye katılarak yurdumun kurtuluşu ve kuruluşunu sağlayanlara vefa borcumu ödemeye çalışıyorum. 7 kişi olmamıza rağmen geziyi düzenlediniz. Çok teşekkürler.
Biz bir ilki gerçekleştirdik. Böyle bir rehberle ve böyle bir grupla harika bir gezi oldu. Bu vatan için emeği geçen herkesi saygıyla andık. Gezilen her yer mükemmeldi. 
Geziyi çok olumlu değerlendiriyorum Katettiğimiz parkur "İstikal Yolu" temelı çok özel bir güzergah. Çanakkale (Gelibolu) muharebe alanları ve Kurtuluş Savaşı Coğrafyası gibi ülkenin kuruluş iskeletinin belirleyen coğrafyaya ait zincirin vezgeçilmez bir halkası. Bu gezinin bir çok diğer destinasyonda olduğu gibi tasarım açısından yine bir ilk gezi olması çok güzeldi. Birlikte olduğumuz FEST gezginleri de çok güzeldi. 
Gezi gerek İstiklal savaşımızın cephe gerisi gerek doğal güzellikler gerek Kastamonu ve İnebolu açısından çok bilgilendiriciydi. Konaklama müthiş. Yemekleri de çok güzeldi. Gezinin her anından keyif aldım. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

OECONOMICA: ENDÜLÜS

1.875

( 12.407 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.