ÇİN GEZİSİ

OECONOMICA: ÇİN / KÜLTÜRLERİN SÜREKLİLİĞİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 19 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Efsanelerle yoğrulmuş tarihi değerlere ev sahipliği yapan başkent Beycing, Doğu’nun incisi Şanghay, kırmızı renkli çatılarıyla tarihe tanıklık eden tapınaklar, uçsuz bucaksız çay bahçeleri, dünyanın yeni finans merkezlerinden Hong Kong, dünyanın en kalabalık ülkesinde Ming ve Çing hanedanlarının eşsiz eserlerinden modern dünyanın sembolleri gökdelenlere uzanan bir yolculuk…

17 Kasım Cuma: İSTANBUL

Saat 22.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.

18 Kasım Cumartesi: İSTANBUL - BEYCİNG

Saat 02.20’de TK 20 sefer sayılı uçuşla Beycing’e hareket. Yerel saatle 16.25’te varış. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

19 Kasım Pazar: BEYCİNG

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, Dünyanın Yeni 7 Harikası’ndan biri seçilen, Çin Seddiyle Kutsal Yol ve Ming Mezarları gezisi. Beycing’e dönüş. Yol üzerinde yerel bir lokantada öğle yemeği. “Kuş Yuvası” adı verilen ve 2008’de Olimpiyatlar’a ev sahipliği yapan Ulusal Stadyum’da fotoğraf molası. Beycing’e varış. Davul Kulesi ve Hutong gezisi. Yerel bir lokantada Pekin ördeği ziyafeti. Otelde konaklama.

20 Kasım Pazartesi: BEYCİNG

Beycing şehir gezisi: Yasak Şehir, saat ve mücevher müzeleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra şehir gezisinin devamı: Halkın Kahramanları Anıtı, Mao’nun Mezarı, Tiyen’anmın Meydanı ve Göksel Barış Kapısı görüldükten sonra otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

21 Kasım Salı: BEYCİNG - ŞİYAN

Lama Tapınağı ve Yazlık Saray gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Beycing Tren Garı’na transfer. Çin Demiryolları’na ait G87 sefer sayılı trenle 14.30’da Şiyan’a hareket. Saat 18.20’de varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

22 Kasım Çarşamba: ŞİYAN

Seramik Askerler Müzesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Şiyan’a dönüş. Yol üzerinde Banpo neolitik köy ve Yaban Kazı Pagodası gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

23 Kasım Perşembe: ŞİYAN - ŞANGHAY - SUCOU - TONGLİ - ŞANGHAY

Çin Hava Yolları’na ait MU 521 sefer sayılı uçuşla saat 08.00’da Şanghay’a hareket. Yerel saatle 10.15’te varış. Tongli’ye hareket. Tusi Bahçeleri gezisi. Sucou’ya hareket ve İpek Fabrikası gezisi. Şanghay’a dönüş. Akrobasi gösterisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

24 Kasım Cuma: ŞANGHAY - GUYLİN

Yeşim Buda Tapınağı ve Eski Şanghay gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. Havalimanına transfer. Çin Havayolları’nın FM9369 sefer sayılı uçuşuyla Guylin’e hareket. Yerel saatle 18.35’te varış. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

25 Kasım Cumartesi: GUYLİN - YANGŞUO - GUANĞCOV

Lijianğ Nehri’nde tekneyle gezi ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Yangşuo kaya ve tepe oluşumlarının görülmesi. Teknede öğle yemeği. Guylin tren istasyonuna hareket. Hızlı trenle Guanğcov’a geçiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

26 Kasım PAZAR: GUANĞCOV - HONG KONG

Panoramik Guanğcov gezisi. Tren istasyonuna transfer. Hong Kong’a hareket. Varışın ardından Hong Kong Limanı, Viktorya Tepesi ve Po Lin Manastırı gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

27 Kasım Pazartesi: HONG KONG - İSTANBUL

Tam gün Lantau adası gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre Türk Hava Yolları’na ait TK 71 sefer sayılı uçuşla saat 23.15’te İstanbul’a hareket. Uçakta gece yolculuğu.

28 Kasım Salı: İSTANBUL

Yerel saatle 06.10’da İstanbul’a varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • İstanbul - Beycing / Hong Kong - İstanbul  uçak biletleri, havalimanı vergi ve harçları,
 • Beycing - Şiyan arası hızlı tren bileti.
 • Guanğcov - Hong Kong tren bileti,
 • Şiyan - Şanghay arası uçak biletleri, havalimanı vergi ve harçları,
 • Tüm transferler,
 • Merkezi otellerde konaklama,
 • 8 öğle yemeği,
 • 9 akşam yemeği,
 • Yemeklerde 1 adet alkolsüz içecek yada bira,
 • FEST Travel özel “ Çin: Kültürlerin Sürekliliği” gezi kitabı,
 • FEST Travel profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize ve servis bedeli (150 USD) ,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahatin iptali teminatlı sigorta,
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve yemekler sırasında alınacak içecekler (programda belirtilen içecek limitleri dışında) ve ekstralar.Gezinin tümü çok iyiydi. Çok yoğun ama güzel. Yemekler de güzeldi. Hem ekonomik hem kaliteli bir gezi. 
Rehberimizin bilgi ve kültür birikimi ile memnuniyet vericiydi. Gezilerinizden memnunum, tavsiye ederim. 
Rehberimizin sakinliği ve ve katılımcılar ile diyaloğu süperdi. Bilgi ve paylaşımı çok iyiydi. Geziye katılan kişiler de çok iyiydi. Tavsiye ederim çünkü gayet ince detayları düşünülmüş bir program. Yemekler ve restoranlar da güzeldi. Program tam anlamıyla eksiksiz gerçekleşti. Nehir gezisi çok güzeldi. 
Seramik Askerler Müzesi, Çin Seddi, Yazlık Saray çok güzeldi. Tempo yüksekti, geziyi çok beğendim. Katıldığım için memnunum. Başından sonuna kadar yardımcı olmaya dönük üretken yaklaşım, grup sayısının az olması, programın üzerinde ciddi şekilde çalışılmış olduğunu hissettirmesi nedeniyle tavsiye ederim. 
Gezi kısa zamanda çok yer görülmesi açısından çok iyi. Çin'i görmüş olmak, Çin kültürü hakkında gezerek bilgi almak çok güzeldi. Güzergahlar etkileyiciydi. 
5 farklı şehir ve kültürü tanımak çok güzeldi. Ulaşım araçları dakik ve başarılı. Yemekler ve lokantalar güzeldi. 
I enjoyed the boat tripnear Guilin the most. We enjoyed this cultural tour very much. It opened our eyes to China in a new and different way. Left Us with with a very positive impressions. Our guide is superb. Very knowledgeable, very diplomatic, very versatile. Always trying to make the journey into the culture of other countries in interesting, stimulating and comfortable. The timing was balanced for me. We saw many highlights China and Hong Kong in a short time. Considering our many excursions, very good. Loved the local, ethnic foods. 
Rehberimizin güleryüzü ve bize karşı davranışları çok güzeldi. Genel olarak Çin'e güzel bir bakış açısı kazandırdı. Pekin konaklaması ve Tang Handenalığı gösterisi çok güzeldi. Bana bu gezi büyük bir macera gibi geldi. Program güzel hazırlanmış. Guilin Bravo Hotel   (veya benzeri)
Çin
Guylin
Hotel Equatorial Shanghai   (veya benzeri)
Çin
Şanghay
Hotel Jen Beijing by Shangri-la   (veya benzeri)
Çin
Beycing
Hotel Landmark Canton   (veya benzeri)
Çin
Guanğcov
METRO PARK KOWLOON   (veya benzeri)
Çin
Hong Kong
Titan Times Hotel   (veya benzeri)
Çin
Şian


Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.