PERU BOLİVYA GEZİSİ

OECONOMICA: PERU - BOLİVYAGEZİ DETAYI

Cuzco ve Lima tarihi şehir merkezleri; hâlâ çözülememiş gizemiyle Machu Picchu; efsanevi İnka İmparatorluğu; Nazca Çizgileri ve İnka öncesi dönemlere ait kalıntılarıyla Tiwanaku; dünyanın en yüksek başkenti La Paz; Kutsal Vadi’de Şaman ayini…

15 Ekim Pazartesi: İSTANBUL - PARİS - LİMA

Saat 01.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Air France Havayolları kontuarı önünde buluşma. (14 Ekim’i 15 Ekim’e bağlayan gece) AF 1391 sefer sayılı uçuşla saat 04.05’te Paris’e hareket. Yerel 06.50’de varış. AF 480 sefer sayılı uçuşla saat 10.35’te Lima’ya hareket. Yerel saatle 16.00’da varış. Otele transfer. Otelde konaklama.

16 Ekim Salı: LİMA 

Lima şehir gezisi:  Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzarasına sahip Miraflores Âşıklar Parkı, Katedral, Aziz Francisco Manastırı, Kolomb öncesi sanatın 4000 yıllık örneklerini sergileyen ünlü Larco Müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otele transfer. Otelde konaklama.

17 Ekim Çarşamba: LİMA - CUZCO (yükseklik 3400 m.)

Havalimanına transfer. 2I 1117 sefer sayılı uçuşla Cuzco’ya hareket (09.00-10.10).  Varışın ardından Güneş Tapınağı olarak bilinen  Korikancha Tapınağı, Sacsayhuaman,  ve Cuzco Katedrali gezileri.  Otelde konaklama.

18 Ekim Perşembe: CUZCO - KUTSAL VADİ 

Kutsal Vadi’ye hareket. Kenko, Puka Pukara ve Tambomachay İnka ören yerlerinin gezilmesi. Yerel pazarıyla ünlü Pisac kasabasına varış. Pazarda kısa bir mola. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Chincheros ve Maras Moray Tarım Laboratuvarları gezisi. Akşam saatlerinde Kutsal Vadi’ye varış. Otelde konaklama.

19 Ekim Cuma: KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU - KUTSAL VADİ - CUZCO

Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer. Trenle saat 07.05’te UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya hareket. Tüm gün Machu Picchu gezisi. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş. Otele transfer. Otelde konaklama.

20 Ekim Cumartesi: CUZCO - PUNO (Yol yaklaşık 9 saat)

Puno’ya hareket. Yol üzerinde Adhuaylillas kasabası şapeli ve Raqchi kasabasında Tanrı Wiracocha Tapınağı ziyareti. Cusco ve Puno arasında doğal bir sınır olan La Raya’da kısa bir mola. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akşam saatlerinde Puno’ya varış. Otelde konaklama.

21 Ekim Pazar: PUNO - UROS ADALARI - COPACABANA - LA PAZ (Yol yaklaşık 6 saat)

Uros Adaları gezisi ve Copacabana’da kilise ziyareti. Hidrofilli teknelerle dünyanın en yüksek rakımlı göllerinden Titicaca Gölü’nde (3800 m) bulunan ve İnkalar için kutsal olan Güneş Adası gezisi. “Inak Uyu” Güneş Bakiresi Tapınağı’nın bulunduğu Ay Adası’nın tekneden görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akşam saatlerinde La Paz’a varış. Otelde konaklama.

22 Ekim Pazartesi: LA PAZ (Havalimanı ve Al Alto bölgesi yükseklik: 4100 m. La Paz kent merkezi: 3640 m.)

La Paz’da teleferik istasyonuna transfer. Killi Killi tepesinde fotoğraf molasının ardından Ay Vadisi’nde gezi. La Paz’a dönüş ve kent gezisi: Etnografya Müzesi, Aziz Francisco Kilisesi ve Murillo Meydanı. Akşam saatlerinde Cadılar Pazarı’nda serbest zaman. Otelde konaklama.

23 Ekim Salı: LA PAZ - TIWANAKU - JULIACA - LİMA (Yol yaklaşık 8 saat)

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Tiwanaku’ya (Tiahuanaco) hareket. İnkalardan önceki dönemlere ait mimari ve taş örneklerinin bulunduğu eski şehir gezisi: Güneş Kapısı ve Kalasasaya Tapınağı’nın görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Juliaca Havalimanı’na transfer. AV802 sefer sayılı uçuşla Lima’ya hareket (21.30-23.10).  Otelde konaklama.

24 Ekim Çarşamba: LİMA - PİSCO - PARACAS

Pisco Havalimanı’na transfer. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki sırrı hâlâ çözülememiş olan Nazca Çizgileri üzerinde küçük uçaklarla uçuş. Paracas’a hareket. Varışın ardından otele transfer. Otelde konaklama.

25 Ekim Perşembe: PARACAS - LİMA

Ballestas Adaları etrafında gerçek bir kuş cenneti  gezisi: Yalnızca denizden görülebilen ve Pasifik Okyanusu’na bakan tek jeoglif olan Şamdan Jeoglifi ile adalarda yaşayan Humbolt penguenlerini, pelikanları, deniz ayılarını ve deniz kuşlarını yakından gözlemleme imkânı. Ardından Lima Havalimanı’na transfer. Air France Havayolları’na ait AF 483 sefer sayılı uçuşla saat 18.10’da Paris’e hareket. Uçakta gece yolculuğu.  

26 Ekim Cuma: PARİS - İSTANBUL

Yerel saatle 13.35’te Paris’e varış. AF 5088 sefer sayılı uçuşla saat 15.252te İstanbul’a hareket. Yerel saatle

FİYATA DAHİL OLANLAR

• Air France ile ekonomi sınıfı dış hat uçak biletleri,
• Lima/Cuzco ve Juliaca/Lima arası ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti,
• Havalimanı vergileri ve harçları (şu an 400 USD),
• Tüm transferler,
• 3 ve 4 yıldızlı otellerde 10 gece konaklama,
• 5 öğle yemeği,
• Profesyonel rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti,
• Tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Tüm bahşişler (gezi liderine ve
gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Özel “Peru - Bolivya” gezi kitabı,
• Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
• Kişisel harcamalar,
• Fazla bagaj ücreti,
• Yurtdışı çıkış harcı,
• Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
• Programda belirtilmeyen yemekler, yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
• Havalimanından eve dönüş transferi.Çok zevk aldım. Yemeklerden ve gezilen yerlerden bir bütün olarak haz duydum. Teşekkür ederim. Rehberimizin de ilgisi harikaydı. Müthiş bir deneyimdi benim için. Çok eğlendim. Harika yerler gördüm.
Machu Picchu, Nazca Çizgileri ve tren gezisi çok güzeldi. Az zamanda çok yer görmek çok güzeldi. Rehberimiz gidilen yerle ilgili bize tüm tarih ve güncel yaşam konuları konusunda bilgilendirdi. FEST profesyonel bir şirket ve güvenilir. 
Seçilen yerler ve doğa ve arkeoloji açısından gayet tatmin ediciydi. Oteller başarılı. Transferlerde hız ve kontrol çok başarılı. Kültür ağırlıklı gezi anlayışı da çok güzel. 
Machu Picchu çok etkileyiciydi ayrıca Titikaka Gölü üzerindeki sazdan yerleşim yeri, tren yolculuğu aklımda kalanlar... Peru'yu görmeyi çok istiyordum. Hiçbir bölgesini bu kadar kısa sürede gezmek mümkün değildi, bu açıdan zamanı iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. DAha öcne de İran ve Hindistan' gitmiştim FEST'le, çok da memnun kalmıştım. 
Machu Picchu ve Cusco çok güzeldi. Rehberimiz de çok iyiydi. Güzel ve tatmin edici bir gezi oldu. 
İnka şehir gezisi, Nazca çizgileri, gezdiğimiz her bölgede rehberimizin tarihsel ve güncel durumlar hakkında bilgi vermesi çok güzeldi. Bölge durumu düşünüldüğünde yemekler sağlıklı ve güzeldi. Rehberimizin yemek önerileri de çok başarılıydı. Rehberimizin çözüm odaklı yaklaşımları da bizi çok rahatlattı. 
Çok ilgilendiğim bir bölge ve konu değildi. Bu geziyle bu bölgeye bakışım değişti. Önüme yepyeni kapılar açıldı. Mevsimsel dönem nedeniyle de göremediğimiz hiçbir yer kalmadı. Güzergah ve etklnlik planlaması çok güzeldi. Rehberimiz inanılmazdı. Sizinle ilk kez gezi yaptım. Katılanların yaş / bedensel performansını bile düşündüğünüzü hissettim. En zor problemleri çözüyorsunuz. Hakimiyet muhteşem. 
Otobüslerin bizim gittiğimiz lokasyonda bizi takip etmesi, geç kalmaması çok güzeldi. Rehberimizin grupla iletişimi ve lokasyon bilgisi çok başarılıydı. Kültür seviyesi yüksek bir turdu. 
Machu Picchu, Nazca Çizgileri ve sazlıktan evleri görmek çok güzeldi. Daha uygun fiyatla birçok noktayı gezebiliyorum OECONOMICA gezileriyle. 
Oldukça keyifli ve bilgilendirici bir geziydi. Baştan sonra oldukça memnun kaldım. Bu kadar kısa sürede pek çok yeri görmek ancak böyle bir gezi ve organziasyonla mümkün olabilirdi. Planlama ve organizasyon sebebiyle tavsiye ederim. 
FEST acenta olarak organiz ve sunulan programı başarılı bir şekilde yerine getirdi. Her şey kusursuzdu. Program eksiksiz yerine getirildi. Yerel acente de çok iyiydi. Tüm araçlar, personel seçkin, yetenekli ve deneyimli. Zaman olarak dakik. Müşterinin memnuniyeti için her şey düşünülmüş. Geziye katılanların da sorunsuz ve kolektif davranışları, sorumluluk sahibi olmaları çok güzeldi. 
Seçilen yerler doğa ve arkeoloji açısından gayet tatmin ediciydi. Oteller başarılı. Transferde hız ve konfor, kültür ağırlıklı gezi anlayışı çok iyi. 
Machu Picchu ve Nazca çizgileri ve tren gezisi çok güzeldi. Az zamanda çok yer görmek güzeldi. Rehberimiz gidilen yerle ilgili bizi tüm tarih ve güncel yaşam koşulları konusunda bilgilendirdi. Profesyonel bir şirket ve güvenilir. 
Böyle bir gezi düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Dünyanın farklı bir coğrafyasına seyahat etmek, kültürlerini öğrenmek, yaşayışları hakkında bilgi edinmek benim önem verdiğim bir konu ve seyahatlerimi buna göre seçiyorum.
Uzak bir coğrafya, etkin bir program. İlk terih ettiğimiz acentasınız. 
Güzel bir geziydi. Her şey çok iyiydi. İletişim ve dostluk güzeldi. Rehberimiz de her durumda çok iyiydi. Unutamayacağım, dolu dolu bir gezi oldu. 
Gezi fevkalade güzeldi. İlk katılışım bu, rehberimiz beni çok memnun etti. 
Biraz yorucu ama çok güzle bir geziydi. Gezdiğimiz tüm yerler çok etkileyiciydi. Ben ilk defa Latin Amerika'ya gittim. Çok etkilendim. Machu Pichu ve tren gezisi çok güzeldi.
Gezi tüm olarak olumluydu. Pogram doluydu. Bolivya'nın görülmesi çok güzeldi. 
İlk kez sizinle seyahat ettik. Çok memnun kaldık. Casa Andina Standard Machu Picchu   (veya benzeri)
Peru
Machu Picchu
Jose Antonio Lima   (veya benzeri)
Peru
Lima
La Hacienda Bahia Paracas   (veya benzeri)
Peru
Paracas
Ritz Apart Hotel   (veya benzeri)
Bolivya
La Paz
San Agustin Plaza   (veya benzeri)
Peru
Cusco
Sonesta Posadas del Inca Puno   (veya benzeri)
Peru
Puno
Sonesta Posadas del Inca Yucay   (veya benzeri)
Peru
Kutsal Vadi


Gezi Ücreti

5.275
( 33.211 )

Tek kişilik oda farkı

700
( 4.407 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
15 - 26 Ekim 2018
(11 gece 12 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

KÜBA

3.950

( 29.239 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.