OMO VADİSİ VE TİMKAT FESTİVALİ GEZİSİ

OMO VADİSİ VE TİMKAT FESTİVALİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 19 yıldır gerçekleştiriyoruz...

LALİBELA’NIN ÜNLÜ KAYA OYMA KİLİSELERİ

Eski adıyla Habeşistan, yeni adıyla Etiyopya’da bir macera… Geniş bir kültür, gelenek ve dil yelpazesi / Zengin fosil koleksiyonuna ve dünyaca bilinen ilk hominid (insanımsı), 3,2 milyon yaşındaki “Lucy”ye ev sahipliği yapan Ulusal Müze / UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Omo Vadisi, Lalibela Kaya Oyma Kiliseleri ve Tiya Stelleri / Yaklaşık 6000 kilometre uzunluğu ile dünyanın en büyük fay kırığı olan Büyük Rift Vadisi üzerinde yolculuk / Omo Vadisi’nin farklı etnik kökene sahip halkları / Etiyopya’ya özgü enset bitkisinden ilginç şekilli kulübeler yapan Dorzeler, kadınları dudak büyüten gizemli kabile Mursiler, vücutlarını rengarenk boyayan Karolar, Hamerlar ve birçok farklı etnik grup / Her kasabada farklı günlerde kurulan renkli pazarlar / Ekvator kuşağına özgü bitki örtüsü ve Etiyopya’ya özgü hayvan türleri…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Addis Ababa - Lalibela - Addis Ababa ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri,
 • Tüm transferler,
 • Addis Ababa’da yerel 5 yıldızlı otelde 3 gece oda - kahvaltı konaklama,
 • Omo Vadisi’nde bölge şartlarına göre en iyi otel ve kamplarda konaklama,
 • 10 akşam yemeği,
 • 10 öğle yemeği,
 • 1 kumanya şeklinde öğle yemeği,
 • Addis Ababa ve Lalibela’da özel araç ile ulaşım,
 • Omo Vadisi’nde 4x4 araçlar ile ulaşım,
 • Çamo Gölü’nde tekne gezisi,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
 • Etiyopya vize ücreti (70 USD),
 • FEST Travel özel “Omo Vadisi ve Timkat Festivali” gezi kitabı,
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Addis Ababa - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Fiyata dahil olan öğle ve akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
 • 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

FEST ile 3. Uzak destinasyonum oldu. Gezimizin her günü etkileyiciydi, acentenizi yakınlarıma tavsiye ediyorum. Ciddiyetiniz ve program yapma profesyonelliğinizden dolayı beğeniyorum.

Vize işlemlerimiz ile yakından ilgilenildi, yerel rehberimiz ve FEST rehberimiz çok pratik, saygılı, çözüm odaklı ve bölgeye hakimdiler. 3 şoförümüz de kurallara uyan efendi araç süren emniyetli davranan kişilerdi. Timkat festivali, kabileler ve Lalibela kaya kiliseleri çok etkileyiciydi. Güvenli bir acentesiniz kötü sürpriz olmuyor.

Gezi beklentimin üzerinde oldu. Her bölümü çok güzeldi.
Bu seyahat beklentilerimin çok üzerindeydi. Çok değişik deneyimler yaşadık. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Etiyopya seyahati beklentimin de çok üzerindeydi. Çok memnun kaldım. Etkileyici ve ilginç bir geziydi. Rehberimiz de canayakın, bilgili, ilgili bir rehberdi.
Beklentimin ötesindeydi. Zor bir coğrafyada rehberimile keyifli bir geziye dönüştü. Alternatifinizin olmadığını düşünüyoruz. Kabile ziyaretleri çok güzeldi.
Geldiğime memnunum. Kültür gezileri denince akla gelen isimlerden bir numarası. Kabile ziyaretleri çok güzeldi.
Arkadaşlarımın önerisiyle beklentisiz geldiğim Etiyopya'yı muhteşem buldum. Beklentilerimin çok üzerinde renkli, sürprizli bir seyahat deneyimi oldu. Gördüğüm yerler içinde ilk sıraya koyabilirim ve tavsiye ederim. Birçok seyahat yaptım, bilhassa uzaklar için tek tercihim FEST. Sürprizle karşılaşmadığım, konforumu bulabildiğim, en iyisinin olacağından emin olduğum acente.
Sürekli yürüyen insanların diyarı Etiyopya!!! Etiyopya gezimizin dönüş günü, Aksum havaalanındayız. Tekrardan, 2 sene aradan sonra, FEST penceresinden bakma cesaretini gösterdim, yıllardan beri hayal ettiğim Etiyopya ile. Kuzey Afrika, ki şimdi hissederek diyebilirim gerçek Afrika değil, dışında ilk adımım Afrika’ya ve eminim ki sıkı bir başlangıç, tekrarları için. Zorlu, bir o kadar da önemli bir geziydi; hayatta perspektiften uzaklaşanlar için iyi bir araç. Düşünüyorum da buna ihtiyacı olduğunun farkında olan herkesin hayatında bir kez olsun bu kıtaya ayak basması, görmesi, algılaması iyi olur, öncelikleri yerli yerine geri koymak için. Hayatı fazlasıyla ciddiye alan biri olan bana çoğunlukla ezici ağırlıkta geldi, özellikle çocuk, bebe ve kadınların salt bu kıtada doğmuş olmaktan dolayı maruz kaldıkları şartları içime aldım, mideme oturdu, daha eşit bir dünyada insanca yaşamayı engelleyen ne ise kalksın ortadan diledim seyahat boyunca, özellikle bebek ve çocukların hepsini yıkamak, parıl parıl gözlerinin sağlıklı bedende parlamasını görmeyi hayal ettim. Kadınların meme için ağlayan bebelerine içinde süt alan meme vermelerini hayal ettim, gözlerini sadece basit hijyen şartlardan yoksun olmaktan dolayı kaybedenler için ne yapabilirim kişi olarak diye düşündüm, suya erimsek için uzuuuun yollar yürüyüp sari bidonlara konulacak suyu umursamadan musluktan ne kadar kolay akıtıp sarf ettiğimizi hatırladım. Hayatta pek fazla bir şeyleri olmadığı için dine, inanca bu kadar sığınmayı onlarla festivalde hissettim. Üzüldüm ama gördüğüm ve yaşadığım için mutluyum; munferid olarak daha güç yapılabilecek bu gezi için Hocam’a teşekkürler.

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

KÜBA

3.700

( 35.628 )

MYANMAR’IN SIRLARI

3.950

( 32.184 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.