RACASTAN VE CAYSALMER ÇÖL FESTİVALİ GEZİSİ

MAHARACALAR DİYARI RACASTAN VE CAYSALMER ÇÖL FESTİVALİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 19 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gölleriyle ünlü rüya kent Udaypur / Racputana’nın saltanat kentleri / Şekavati’nin akıl almaz duvar resimleri / Tar Çölü’nün büyüleyici kumulları arasında süslü develer ve Caysalmer Çöl Festivali / Karni Mata Tapınağı’nda leğenlerden süt içen kutsal fareler / Bir kez bile işgale uğramayan Mehrangarh Kalesi / Orta Asya’yı Güney Hindistan’a bağlayan ticaret merkezi Bikaner / Zamanla masmavi bir kente dönüşen Codpur’un hikayesi / Kutsal Abu Dağı ve Caynacı tapınaklarının mermere işlenmiş şiirselliği / Udaypur’un gölleri / “Slumdog Millionaire” filminin çekildiği Dharavi gecekondu mahallesi / Rengârenk pazarlar, dar sokaklar, göz kamaştıran yapılar…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Yerel havayoluyla Udaypur - Mumbay arası ekonomi sınıfı uçak biletleri, havalimanı vergileri ve harçları,
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde 10 gece konaklama,
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri,
 • Özel otobüs ile ulaşım,
 • Tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (yerel rehberlere, gezi şoförüne ve gezi rehberine bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 15),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Maharacalar Diyarı Racastan” gezi kitabı,
 • KDV.

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul-Delhi / Mumbay-İstanbul arası ulaşım,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Hindistan vize ücreti (103 USD),
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip de bir kişi olarak rezervasyon yaptıran misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerin tek kişi farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Kale ve tapınaklar ayrıca Udaypur’da kaldığımız 18.yy. su sarayı Taj Lake Palace harikaydı. FEST’i tabii ki tercih ediyorum hala en iyisi sizsiniz çünkü.

Güzeldi. İnsan manzaraları vurucuydu. Her gün ayrı bir renk buldum. Güven verici ve rehberlerinizin özel olması nedeniyle sizi tavsiye ediyorum.
Her açıdan memnun kaldım. Deve Festivali çok güzeldi. Udaypur harika idi.
Hindistan'ın Racastan bölgesini karış karış gezdik. Oldukça doyurucu bir turdu. Oteller çok güzeldi. Katılan kişiler belirli bir kültür seviyesinde oluyor. Rehberler işinin ehli olduğu için tavsiye ediyorum.
Bu geziye giderken otobüsle gidilecek mesafelerin çokluğu nedeniyle tereddüt geçirdik. Ancak Hindistan'in bu bölgesi kültür yönünden çok zenginmiş. Çok memnun kaldık. Fetihpur Bikaner Jaysalmer Codpur Mount Abu ve Udaipur da gördüğümüz eserler muhteşemdi. Bütün otellerimiz çok iyiydi Jaysalmer ve Udaipurdaki oteller bence 5+ yıldızı hak etmişler. Rehberimiz Arzu Hanım geniş bilgisiyle hem gezdiğimiz yerleri hemde Hindistandaki dinleri ve yaşamı çok güzel anlattı. Sonuçta bu geziyi güzel izlenimlerle bitirdik.
Genel olarak memnu oldum. Küçük ve uyumlu bir gruptuk. Rehberimiz donanımlı ve bilgiliydi. Otobüsle fazla seyahat olması yorucuydu.
Gezi rehberinin tur programına hakim olması, hava limanlarında ve aktarmalarda planlı programlı hareket edilmesi, Hindistan hakkında çok donanımlı ve her konuda bilgi sahibi olmadı tüm grubu çok memnun etti. 
Zor ve yorucuydu ancak son derece keyifli, değişik bir kültür, yaşam ve dünyayı tanıma imkanıa sahip olduğumuz için son derece mutluyuz. Rehberimiz son derece bilgili ve donanlımlıydı. 
Son derece profesyonel, ne yaptığını ve neden yağtığını bilen bir anlayış. Bu arada uzun yıllar boyunca kalite motivasyonundan hiçbir kayıp vermeksizin hizmet vermek takdire şayan.
Uzun yıllardır büyük bir istekle Hindistan gezisini yapmak istiyordum. Ancak zorlu bir gezi olacağını düşünerek erteliyorduk. Rehberimiz sayesinde kendimi bambaşka bir boyutta, bambaşka duygular içinde buldum. Bu seyahat sonrası FEST Turizm benim vazgeçilmezim oldu diyebilirim. Verilen hizmet ve rehberin mükemmel olluşu bu düşüncemi pekiştirdi. 

Gezi Ücreti

3.900
( 22.916 )

Tek kişilik oda farkı

1.395
( 8.197 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
03 - 14 Şubat 2020
(11 gece 12 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

SHAKTI: KUMAON - II

6.000

( 35.255 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.