SUDAN GEZİSİ

SİYAH FİRAVUNLAR ÜLKESİ SUDANGEZİ DETAYI

Nübye ve Bayuda Çöllerinde Safari

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan iki yer: Cebel Barkal ve Meroe Arkeolojik Sit Alanı / UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Eski Dongola / Nil’in güney kıyılarında siyah firavunlarının ülkesi Sudan / Mısır’daki piramitlerinden sayıca fazla olan Sudan Piramitleri / Kutsal Cebel Barkal eteklerinde Amon’un eşi tanrıça Mut’a adanmış tapınağın kalıntıları ve sayısız rölyefleriyle Apedemak Tapınağı / Nübye güreşçileri / Kendilerine özgü renkli kıyafetleriyle zikreden Sudan dervişleri…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Hartum’da yerel koşullarda 5 yıldızlı otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama ve 1 gece dönüş uçuşu transfer saatine kadar oda kullanımı,
 • Meroe’de 2 gece kampta konaklama,
 • Karima’da yerel koşullarda misafir evinde 2 gece tam pansiyon konaklama,
 • 6 öğle yemeği (3 öğle yemeği kumanya şeklinde),
 • 6 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Güreş Festivali biletleri,
 • Tüm transferler,
 • Özel otobüs ve 4x4 araçlar ile ulaşım (her 4x4 araçta 3 veya 4 kişi seyahat edecektir ve herkes cam kenarında oturacaktır),
 • Tüm bahşişler (yerel rehberlere, gezi şoförüne ve gezi rehberine bahşiş toplanmıyor),
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Vize ücreti ve servis bedeli,
 • Vize için davetiye masrafı,
 • 65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Siyah Firavunlar Ülkesi Sudan” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Hartum - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Yemekler sırasında alınan içecekler,
 • 65 üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 35 €, 76 ve üzeri 45 €),
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

 

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip de bir kişi olarak rezervasyon yaptıran misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerin tek kişi farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 17.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 20.10’da TK 680 sefer sayılı uçuşla Hartum’a hareket. Yerel saatle 23.35’te Hartum’a varış. Otele transfer ve konaklama.
Sabah kahvaltısının ardından Hartum kent gezisi: Mehdi’nin Mezarı, Başkanlık Sarayı, Mescid-i Kebir, Hartum Üniversitesi ve Halife Evi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ulusal Müze gezisi. Omdurman bölgesinde bulunan yerel pazarın görülmesi. Otele dönüş. Sudan’a özgü derviş törenlerinin seyredilmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kuzey yönünde ilerleyerek Nil’in kıyısında bulunan Eski Dongola bölgesine hareket. Ed Debba’dan geçiş. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Öğleden sonra Eski Dongolo’ya varış. Hıristiyan Kıpti Kilisesi kalıntılarının ve nekropol bölgesinin gezilmesi. Karima’ya hareket. Nübye Çölü’nü geçerek Karima’ya varış. Kutsal Cebel Barkal yakınlarındaki konukevine yerleşme. Konukevinde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cebel Barkal’a hareket. Firavunlar döneminde Tanrı Amon’un Nübye ülkesindeki evi olduğuna inanılmış kutsal Cebel Barkal eteklerindeki Amon Tapınağı’nın gezilmesi. Konukevinde öğle yemeği. El Kurru Kraliyet Nekropolü ve Piramitleri’nin gezilmesi. Çöldeki fosilleşmiş ağaç ormanı gezisi. Konukevinde akşam yemeği ve konaklama.
Sudan’ın önemli arkeolojik bölgelerinden El Nuri Nekropolü gezisi. Bayuda Çölü’ne giriş. Volkanik kaya olumşumlarının gözlemlenmesi. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Nil’i geçerek Meroe Piramitleri’ne hareket. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Nil Nehri’nden sadece 3 km uzaklıkta bulunan Meroe Kraliyet Nekropolü’ne hareket. Firavunlar dönemi Sudan’ının en güzel piramitlerinin yer aldığı Kuzey ve Güney Kraliyet Nekropolleri gezileri. Çeşitli büyüklükteki birçok piramidin yan yana dizildiği, çöl kumları içindeki büyülü mekânın gezilmesi. Mezar duvarlarında yer alan yontu resimlerin görülmesi. Kampta öğle yemeği. Öğleden sonra Doğu Nekropolü ve Kraliyet Kenti kalıntılarının gezilmesi. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Güney yönünde ilerleyerek Musavvarat’a hareket. Bir vadiye kurulmuş olan eski tapınak kalıntılarının ve bir zamanlar bu tapınağı çevreleyen duvarların görülmesi. Vadinin sonundaki tanrı Apedemak’a adanmış ve Alman arkeologlar tarafından restore edilen tapınağın gezilmesi. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Nil’e 30 km uzaklıkta kurulmuş ve Meroitik Dönem’de (MÖ 400 yılları) gelişme göstermiş Naga’nın gezilmesi. Duvarlarında sayısız rölyefin bulunduğu Apedemak Tapınağı’nın (MS 1. yüzyıl), Mısır, Roma ve Yunan stillerinin bir arada görülebildiği kioskun ve Amon’a adanmış tapınağın görülmesi. Gezi sonunda Hartum’un kuzeyinde Nübye güreşçilerinin yarıştığı etkinliğe katılım. Hartum’a varış. Otelde akşam yemeği ve havalimanı transferine kadar dinlenme.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 00.30’da Türk Hava Yolları’nın TK 681 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 05.55’te İstanbul Havalimanı’na varış.


Hiç bilmediğim Sudan’ı yakından tanıdım. Nübye kültürü çok etkileyiciydi. Değişik çöl manzaralarının bizlere eşlik ettiği bir gezi oldu. 1 gün ekstradan Hartum’da kalınabilirmiş. FEST ile gezerken kendimi evimde hissediyorum.


Gezi Ücreti

3.295
( 29.605 )

Tek kişilik oda farkı

775
( 6.963 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
26 Kasım - 03 Aralık 2020
(7 gece 8 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

GÜNEY HİNDİSTAN

2.750

( 21.038 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.