RUSYA GEZİSİ

BEYAZ GECELER ST. PETERSBURG - MOSKOVAGEZİ DETAYI

Bu geziyi 22 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 4 yer: Moskova’da Kremlin ile Kızıl Meydan, Meryem’in Göğe Yükselişi Katedrali, tarihi St. Petersburg merkezi ve Novodeviçiy Manastırı / Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi / Dünyanın en büyük ve en ünlü kültür hazinelerinden Ermitaj Müzesi’nde empresyonizm ve kübizmin ustaları Rembrandt, Rubens, Picasso ve daha nice sanatçının eserleri / Rus Müzesi, Aziz İzak Katedrali, Peterhof Kraliyet Yazlık Sarayı, Pavlosk Sarayı ve Katerina Sarayı / Moskova Nehri ve St. Petersburg Neva Nehri tekne gezileri / Rimski-Korsakov, Borodin, Çaykovski, Şostakoviç, Puşkin, Gogol, Dostoyevski, Rublev, İlya Repin, Tolstoy, Çehov ve Mayakovski’nin anayurduna keyifli bir yolculuk...

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • 5 yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama, 
 • 2 akşam yemeği, 
 • Özel araç ile tüm ulaşım ve tüm transferler, 
 • Programda belirtilen tüm geziler, 
 • Moskova - St. Petersburg arası tren bileti, 
 • Tüm giriş ücretleri, 
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti, 
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor), 
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50), 
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, 
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz), 
 • FEST Travel Hijyen Kiti, 
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış, 
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • THY ile İstanbul - St. Petersburg ve Moskova - İstanbul arası uçak biletleri, vergiler ve bilet kesim bedeli,
 • Bagaj ücreti,
 • Vize ücreti ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız),
 • 8 öğle yemeği ve 5 akşam yemeği,
 • Fiyata dahil olan akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 25 EURO, 76 ve üzeri 35 EURO),
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmekteSaat 08.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 11.00’da TK 401 sefer sayılı uçakla St. Petersburg’a hareket. Yerel saatle 14.20’de varış. Havalimanında karşılanma. Çeşme Kilisesi ve Faberge Müzesi gezileri. Otelde konaklama.
Rus donanması tarafından 1904 Rus – Japon Savaşı ve Dünya savaşlarında kullanılmış olan Aurora Kruvazörü ziyareti. Yaklaşık 3 milyon değerli sanat eserinin sergilendiği Ermitaj Müzesi (Ana Salonlar) gezisi. Serbest zaman. Ermitaj Müze gezisi devamı. Otelde konaklama.
Rus ressamların eserlerini barındıran Rus Müzesi. Serbest zaman. Yusupov Sarayı gezisi. Tekneyle Neva Nehri gezisi. Saçılmış Kan Kilisesi gezisi. Otelde konaklama.
Peterhof Sarayı, parkları ve çeşmeleri gezileri. Öğlen serbest zamanın ardından Katerina Sarayı ve Dostoyevski Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Vasilievski adası, Petros ve Pavlos Kalesi, Aleksandr Nevski Manastırı ve Tikvin Mezarlığı gezileri. Serbest zaman. Hızlı trenle Moskova’ya hareket. Tren istasyonunda karşılama ve otele transfer. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Dünyanın en zengin ve en önemli Rus sanatı koleksiyonunu barındıran Tretyakov Galerisi, Yeni Tretyakov Müzesi gezileri. Serbest zaman. Arbat Caddesi ve Moskova Metrosu gezileri. Otelde konaklama.
Kızıl Meydan, Lenin’in Anıtmezarı, Kremlin’de Katedral Meydanı gezileri. Moskova Nehri’nde tekne gezisi. Otelde konaklama.
Anton Çehov Müzesi, Novodeviçiy Mezarlığı, Puşkin Müzesi gezileri. Serbest zaman. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 20.00’da TK 416 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 23.05’te varış.


Kaldığımız otellerin konumları ve tarihi kimlikleri benim için en etkileyici kısmıydı. Tarihin içinde gibiydik ve aynı zamanda son derece konforluydu.Tüm önemli yerlere kolayca ulaşabildik. Zaman iklim açısından en uygun zaman gibi duruyordu. Bayrama denk gelmesi güzeldi. Bu kadar kısa sürede yapılması gereken bir çok şeyi yaptık. Dolu dolu bir programdı. Gezileriniz tam bir bilgi bombardımanı oluyor, çok şey öğreniyoruz.

Vizelerimiz ile ilgilenen kişi özverili ve candan birisiydi. Tur sırasında da rehberimizin bizi gezdirdiği yerlerde gösterdiği ilgi ve aktardığı bilgiler oldukça mükemmeldi. Gezi zamanlaması çok isabetli bir mevsimde kurgulanmış. Sıkıntısız bir gezi oldu, fırsat buldukça gezilerinize katılmak isterim, özellikle rehberimizin liderlik ettiği turları takip edeceğim.
SATIN ALGezi Ücreti

2.555
( 22.510 )

Tek kişilik oda farkı

465
( 4.097 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
08 - 15 Mayıs 2021
(7 gece 8 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.