TÜRKİYE

(57) adet gezi bulundu

Topraklarının büyük bölümü Anadolu'ya, küçük bir bölümü ise Balkanlar'ın uzantısı olan Trakya'ya yayılmış bir ülke. Kuzeybatıda Bulgaristan, batıda Yunanistan, kuzeydoğuda Gürcistan, doğuda Ermenistan, İran ve Azerbaycan'ın ekslav toprağı Nahçıvan, güneydoğuda ise Irak ve Suriye komşusudur. Güneyini Akdeniz, batısını Ege Denizi ve kuzeyini Karadeniz çevreler. Marmara Denizi ise İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı ile birlikte Anadolu'yu Trakya'dan yani Asya'yı Avrupa'dan ayırır.
 • Ülkeler
 • Tarihler
 • 9  Eylül 2017
 • 23  Ekim 2017
 • 13  Kasım 2017
 • 13  Aralık 2017
 • 5  Ocak 2018
 • 8  Şubat 2018
 • 4  Mart 2018
 • 3  Nisan 2018
 • 1  Mayıs 2018
 • 1  Temmuz 2018
 • 1  Ağustos 2018
BİLİNMEYEN BİR EGE TÜRKÜSÜ: AYDIN
Afrodisyas - Nysa - Alinda - Aydın Şatoları
Evliya Çelebi’nin “dağlarından yağ ovalarından bal akar” dediği AydınYERALTINDAKİ İSTANBUL
Yeraltında bir başka İstanbul
Botaneiates Sarayı Kalıntıları, Eresin Crown Hotel, Hipodrom Sarnıcı, Nakkaş Halıcılık, Başdoğan Halıcılık, Sultanahmet Büyük Saray kalıntıları, Yerebatan Sarnıcı, Binbirdirek Sarnıcı, Theodosius Sarnıcı, Soğanağa İş Merkezi, Antik Hotel, Çukurçeşme Hanı, Sultan Sarnıç, Aspar Açık Hava Sarnıcı ve Bonos Sarayı Kalıntıları.


ELAZIĞ’DA BAĞBOZUMU
Nefis bir bağbozumu, lezzet ve kültür yolculuğu…
Şarabın anavatanı Anadolu ve binlerce yıllık bağcılık geleneğiyle Elazığ; Öküzgözü ve Boğazkere üzümlerinin bağlardan kadehlere masalsı yolculuğu; yerel tatlar, yöresel lezzetler ve binlerce yıllık bir kent Harput; eski çağlardan beri Anadolu ve Ortadoğu'nun kavşak noktası olmuş eski Malatya Battalgazi ve MÖ 5 binli yıllara tarihlenen Aslantepe Höyüğü


HEYBELİADA

Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Evi, Aya Triada Kilisesi (Rum Lisesi), Krimnos Kilisesi (Aya Yorgi), Heybeliada Camisi, ilginç sokaklar, köşkler, sivil mimari örnekleri…


SABANCI MÜZESİ'NDE Aİ WEİWEİ SERGİSİ'NE ÖZEL GEZİ VE EMİRGAN
Bu gezinin detayları planlanma aşamasındadır.
Sanatçının Türkiye’deki ilk sergisine ev sahipliği yapılacak Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki özel gezimiz ile kendisinin bakış açısını kavramaya çalışacağız. Önceliğimiz; sanatçının porselen çalışmalarına odaklanılacak olan sergide Ai Weiwei’nin hayat hikâyesine, el sanatları geleneğine ve sanat tarihine yaklaşımının izlerini sürmek olacak. Ai Weiwei sergisi ardından müzede serbest zamanımız olacak ve günümüzün diğer bölümünde Boğaz’ın Avrupa Yakası kıyısında Emirgan semtini adımlayacağız…


DİVRİĞİ – KEMALİYE – SİVAS
Hitit prenslerinden Mengücekli şahlarla meliklere ve Selçuklu’ya uzanan bir öykü
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı, yeşilin binbir tonu arasındaki evleriyle Kemaliye, Meragalı Piruzoğlu Mimar Üstad Hasan ve Kale Camisi / Turan Melek, Ahmed Şah, Hürremşah


FENER BALAT AYVANSARAY
Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi...
Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi) (restorasyonda), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-u Sina Manastırı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ferruh Kethüda Camisi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu.


SAKİN ŞEHİR VİZE ve BAĞ YOLCULUĞU
Sakin şehir Vize gezisi ve bağ rotası
Istanbul’dan Vize'ye hareket. Sakin şehir Vize gezisi: Antik tiyatro, Küçük Ayasofya Kilisesi, Vize Kalesi. Öğle yemeği ve şarap tadımı için Vize’den Vino Dessera Bağları’na gidiş.


“Sakin Şehir”lere yolculuk: TARAKLI - GÖYNÜK
Sakin Şehir “cittaslow” ünvanı ile Taraklı ve Göynük
Taraklı; Yunus Paşa Camisi (Kurşunlu Camisi), Asırlık Çınar Ağacı, Taraklı evleri, Tarihi Han ve Hamam, arnavut kaldırımlı Taraklı sokakları, Göynük, nam-ı diğer “Koinon Gallicanon”, Tarihi Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camisi, Akşemsettin Türbesi, Ömer Sıkkinî (Bıçakçı Ömer Dede) Türbesi, Göynük; Göynük evleri ve sokak dokusu.
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.