Arzu Uysal


1973 Ankara doğumluyum. Babamın görevi nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında yaşadık. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra University of London'da Havayolu İşletmeciliğii bölümünü tamamladım. Yurda dönünce bir süre British Airways'in Atatürk Havalimanı Operasyonunda çalıştım. Deulcom International'da Kadıköy şube yöneticiliği ve eğitmenlik yaptım. Boğaziçi Üniversitesinde part time sertifika programlarında eğitmen olarak çalıştım. Sonrasında 2 farklı seyahat firmasında yurtdışı operasyon yaptım. Amerika, Orta Avrupa, İngiltere ve Yunanistan operasyonlarını yürüttüm. 2002'den bu yana İngilizce dilinde profesyonel rehber olarak çalışıyorum. 10 yıldan fazla bir süredir serbest olarak ağırlıklı Amerikalı ve Kanadalı misafirlerimle ülkemi geziyorum, bir kadın gözüyle Türkiye'yi anlamalarını sağlamaya çalışıyorum. Arkeoloji, özellikle Yunan ve Roma arkeolojisi ilgi alanım.

Yurtdışı operasyon deneyimim esnasında gezdiğim pek çok ülkeye ilk defa Ceylan Pirinçcioğlu'nun teşviği ile tur lideri olarak gitmeye başladım. Gazete gruplarının yanında pek çok devlet erkanına ve basın mensuplarına da yurtdışında rehber ve mihmandar olarak eşlik ettim. Afrika'da Kenya, Tanzanya, Güney Afrika en yoğun çalıştığım destinasyonlar.

Yaklaşık 2,5 yıl Doğu Amerika ve Batı Amerika turları yaptım. Meksika yakın dönemde daha sık gitmeye başladığım bir destinasyon. Ayrıca Peru ve Şili'de yapmaktan büyük keyif aldığım bir başka tur. Son iki senedir en yoğun çalıştığım destinasyon ise Hindistan ve Nepal. Uzaklardan fırsat buldukça gittiğim yakın destinasyonlar da Beyrut, Barselona, Roma. Evliyim ve iki oğlum var.

 


Makaleleri
Uzun Beyaz Bulut YENİ ZELANDA
Müzik, Dans, Puro, Rom ve Elbette Devrimin Ülkesi KÜBA
Latin Amerika’nın tılsımlı toprakları BOLLUK ÜLKESİ PERU
HİTİTLER
BENİM KENYAM
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.