BATUM'DAN TİFLİS'E GÜRCİSTAN

BATUM'DAN TİFLİS'E GÜRCİSTAN


Gezi Ücreti

1.995
( 33.349 )

Tek kişilik oda farkı

395
( 6.603 )
Tarih
26 - 31 Ağustos 2022
(5 gece 6 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kafkaslardaki Uşguli Köyü, Mtskheta’daki Jvari Manastırı ve Svetitskhoveli Katedrali, Kutaisi’deki büyüleyici 12. yüzyıl fresklerine ev sahipliği yapan Gelati Manastır Kompleksi / Orta Çağ’dan kalma kuleleri ile bilinen, Kafkasya’nın yüksek zirvelerindeki Svaneti Bölgesi / Yirminci Yüzyıla damgasını vuran liderlerden Stalin’in doğum yeri Gori / Efsanevi Kazbegi Dağı yakınında 2170 metre yükseklikte bulunan Gergeti Kutsal Teslis Kilisesi / Gürcistan’ın antik başkent ve dini merkezi olan Mtskheta / Kura nehrinin iki kıyısında ahşap balkonlu evleri, kiliseleri, sinagogu, camisi ve hamamları ile Kafkasya’nın güzeller güzeli kenti Tiflis / Geleneksel Gürcü dansları ve müzikleri…

Fiyata Dahil Olanlar

• Yerel şartlara göre en iyi 3 ve 4 yıldızlı otellerde 4 gece kahvaltı dahil konaklama,
• 5 öğle yemeği
• 5 akşam yemeği,
• İçecek tadımı,
• Tüm transferler,
• Özel araç ile ulaşım,
• Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
• 70 yaşa kadar iptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Türk Hava Yolları ile İstanbul-Batum / Tiflis-İstanbul arası uçak bileti, vergi, harçlar ve bilet kesim bedeli,
• 70 yaş ve üzeri İptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (95 USD),
• 1 öğle yemeği,
• Fiyata dahil olan öğle ve akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
• Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Saat 03.15’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 06.45’te TK 390 sefer sayılı uçuşla Batum’a hareket. Yerel saatle 09.35’te Batum’a varış. Havalimanında karşılama ve şehir gezisi: Gonio Kalesi, Era Meydanı, Tiyatro Meydanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi ve Orta Cami. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Büyük Kafkasya'nın en yüksek zirvelerinin, sonsuza dek karla kaplı buzulların, göllerin, şelalelerin ve Orta Çağ'dan kalma kulelerin bulunduğu gizemli Svaneti Bölgesi’ndeki Mestia’ya gidiş. Yolda Dadiani Sarayı’nda fotoğraf molası. Mestia’ya varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Svaneti Müzesi ve bölgeye has mimari özellikleri taşıyan tarihi evlerin ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
4x4 araçlarla Avrupa’nın en yüksek rakımlı yerleşim yeri olan Uşguli Köyü’ne gidiş. Gözetleme kuleleri ile ünlü köy gezisi. Mestia’ya dönüş. Kutaisi’ye gidiş. Yol üzerinde yerel bir lokantada öğle yemeği. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Sabah Bagrati Katedrali ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde ki Gelati Manastırı'nı ziyaret ve Kutaisi şehir gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Gori’ye hareket. Stalin Müzesi ziyareti. Tiflis’e gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Gürcistan'ın antik başkenti ve dini merkezi olan Mtsheta'ya hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde ki Jvari kilisesi ve Svetitskhoveli Katedrali ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kafkasyanın ulaşım ağının temelini oluşturan Gürcistan Askeri Karayolu’nun üzerindeki Ananuri Kalesi’ni ziyaret ve 4x4 araçlarla Kazbegi Dağı’nda 2170 metre yükseklikte bulunan Gergeti Kutsal Teslis Kilisesi’ne çıkış. Tiflis’e dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Tiflis şehir gezisi: Metekhi Kilisesi, Sinagog, Sioni Katedrali, Ançiskati Kilisesi, kentin sembolü Kartlis Deda Anıtı, Narikala Hisarı, Tiflis Camisi ve şehrin adına kaynaklık eden ünlü Sülfür Hamamları. Gürcü şaraplarının tadımı sonrasında Tiflis Havalimanı’na hareket. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 17.25’te TK 383 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18.55’de İstanbul’a varış.

Foto Galeri

Satın Al


Önerdiklerimiz

YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
SÜLEYMANİYE - VEFA - ZEYREK
FENER - BALAT TURU
KADIKÖY GECE TURU
FENER - BALAT TURU
BOĞAZİÇİ YALILARI
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com