Online Geziler

(28) adet gezi bulundu

’Online Seyahat’’ ile arzuladığınız rotaları ekranları başınızdan adımlamaya ve keşfetmeye sizleri çağırıyoruz.
Yaşadığımız yeni dönemde yeni yeni alışkanlıklar ve deneyimlere kucak açıyor, farklılaşıyoruz. Merak ettiğiniz rotalar hakkında derin bilgi sahibi olmak, rehberin gözünden tanıklık etmek, gitmeden deneyimlemek ve tüm sorularınıza yanıt almak için bu fırsatı beğeninize sunuyoruz.
  • Tarihler
  • 8  Ocak 2021
  • 9  Şubat 2021
  • 10  Mart 2021
  • 1  Nisan 2021
  • Ülkeler

Yiğit Tahtalıoğlu ile Sokaktan Canlı Yayın'da Hanlar ve Çarşılar

Şehrimizin tadını her mevsimde çıkarabileceğimiz, İstanbul’da ticaretin kalbine doğru derin bir yolculuk… Çemberlitaş (Forum Konstantin), Kapalıçarşı: Evliya Çelebi’nin gördüğü eski (Cevahir) ve yeni (Sandal) bedestenlerinden bahisle, Mahmut Paşa Camisi, Büyük Valide Han, Büyük Yeni Han, Yeni Çarşı, Mahmutpaşa Hamamı, Rüstempaşa hanları, Balkapanı Hanı ve Mısır Çarşısı. (Tüm yapılar dışarıdan görülecektir.)


Selçuk Yiğitsoy ile Sokaktan Canlı Yayın'da Saraççhane - Süleymaniye - Vefa

Eski İstanbul’un izlerini sürüyoruz; Aziz Polyeuktos Kilisesi, Şehzade Camisi ve Külliyesi, Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Direklerarası, Kalenderhane Kilise Camisi (Theotokos Kyriotissa Manastır Kilisesi / Akataleptos Kilisesi), Süleymaniye Camisi ve Külliyesi, Vefa Kilise Camisi, ve Zeyrek Kilise Camisi (Pantokrator Manastırı). (Tüm yapılar dışarıdan görülecektir.)


Selçuk Yıldız ile Sokaktan Canlı Yayın'da Cibali - Fener - Balat

Kadir Has Üniversitesi, Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi), Balat, Yanbol ve Ahrida Sinagogları, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu. (Tüm yapılar dışarıdan görülecektir.)


Yıldırım Büktel ile Sokaktan Canlı Yayın'da Dünyanın En Büyük Açıkhava Müzesi: Tarihi Yarımada

Hipodromun en güney ucundan başlayıp, Örme Sütun, Yılanlı Sütun, Dikilitaş, Sultanahmet Camii, Alman Çeşmesi, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya, Soğukçeşme Sokağı, 3.Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Hümayun... (Tüm yapılar dışarıdan görülecektir.) Rehberimizi canlı canlı dinleyerek dünyanın en büyük açıkhava müzesi olan Tarihi Yarımada'da evlerinizden çıkmadan harika bir kültür gezisi sizleri bekliyor.


Online - Yıldırım Büktel ile Kuzey Işıkları ile Bir Kış Masalı: Lapland

Kuzey Işıkları ile Bir Kış Masalı Lapland: Doğa olaylarının en özellerinden olan, Kuzey Işıkları ile Bir Kış Masalı Lapland'tayız... Yılın belli dönemlerinde bu coğrafyada gözlemlenen Kuzey Işıkları ile Finlandiya Lapland’ında rengeyiklerinin, haskilerin çektiği kızaklarla bembeyaz karın üzerinde gezinirken, özel giysilerle buzkırandan donmuş denize girme heyecanını yaşayacağız...


Online - Yiğit Tahtalıoğlu ile İki Elçi Bir Gezgin

Timur’un Semerkant’taki sarayına 1404 senesinde elçi tayin edilen Ruy Gonzales de Clavijo’nun güzergahında yer alan Bizans başkentinden manzaralar. Fetih öncesinde şehrin panaromasını çizen Clavijo’nun izlenimleriyle eşsiz bir seyahatname sunuyor. Habsburg elçisi Ogier Ghislain de Busbecq 1550-1560 yılları arasında bir kaç kez gidip geldiği Osmanlı’nın başkentinde heyetinde yer alan Flaman ressam Melchior Lorichs’in çizdiği resimlerle 16. yüzyılın İstanbul’unu gözler önüne seriyor. Saray entrikalarından, sokak yaşamına Avrupalı elçinin mektupları Batı’nın Osmanlı‘ya bakışını şekillendirdi. Son olarak, genç bir mimar (sonradan Le Corbusier ismini alacak) İsviçreli Charles Edouard Jeanneret Gris’in 1911’de Viyana’dan İstanbul’a uzanan yolculuğunda ve mimarlık anlayışının oluşumunda önemli bir payı olan tecrübesini yazıp, ‘çizdiği’ şehri gezeceğiz. Camiler ve mezarlıklar ve şehrin belki de en önemli ‘kamusal alanı’ olan bir kahvehaneyi anlattığı ‘şark’ seyahatinden notları online gezimizde yer alacak.


Online - Selçuk Yıldız ile El Greco - İspanyol Resminin Üç Silahşörleri

Toledo’da Santo Tome adında bir kilise vardır. Kapısında sürekli uzun bir ziyaretçi kuyruğu olan bu küçük kilisenin tek özelliği içindeki 4.60 x 3.60 boyutlarındaki bir resimdir. Ressamı ise İspanya’yı fetheden Giritli ressam: Dominikos Theotokopulos ya da dünyanın kabul ettiği ismiyle El Greco’dur. Eserleriyle ikonaların ikonik ressamı, maniyerizmin en önemli temsilcilerinden biri, ekspresyonizmin habercisidir El Greco. İspanyol resim sanatının bu önemli sanatçısını hayatı ve eserleriyle tanıyacağız.


Online - Arzu Uysal Dükkancı ile Dünyanın En Büyük Aynası Uyuni Tuz Gölü İle Bolivya

Sanki gökyüzünde yürürmüş gibi bir deneyim yaşatır Uyuni Tuz Gölü ziyaretçilerine. Sadece yağışlı sezonda şahit olabileceğiniz bir doğa mucizesi sanki. Ayna etkisi yani “mirror effect” denilen bir doğa olayı ile sanki dev bir aynanın içinde hissi verir Uyuni. Neil Armstrong uzaydan gördüğü bu dev beyazlığın ne olduğunu o kadar merak etmiş ki; Uyuni Tuz Gölü’nü yakından görebilmek için kalkıp Bolivya’ya gitmiş, Uyuni sayesinde Bolivya’yı da mercek altına yatırma şansımız olacak ve de ardından dünyanın üzerinde navigasyon yapılabilen en yüksek gölü olan Titicaca gölüne uğrayacağız.


Online - Mustafa Kesim ile Troya Antik Kenti ve Müzesi

Bütün dünyanın bildiği İlyada Destanı’yla özdeşleşmiş, Güzel Helen’in, Hector’un, Paris’in, Priamos’un kenti… Doğu ile Batının paylaşamadığı, 1998 yılından bu yana Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan, Türkiye Arkeolojisi’nin “bilinmezse olmaz”ı “Wilusa (Troya)” antik abidesi… Kentin kalıntılarının keşfedilmesinin 150. yılında ve açılışından bu yana büyük ilgi uyandıran yeni Troya Müzesi’nin 360° sanal tur sunumu eşliğinde sizi Troya’yı gezmeye davet ediyoruz…


Online - Faruk Pekin ile Trenle Trans-Kanada / Tıngır Mıngır Dünya

Tıngır Mıngır Dünya serisinde Batı’dan Doğu’ya, Pasifik Okyanusu’ndan Atlantik Okyanusu’na trenle Kanada gezisi. Vancouver, Victoria Adası, muhteşem bahçeler, totemler, üstü cam, iki katlı Rocky Moutaineering Treni, ünlü Kanada Kayalıkları, Fraser Kanyonu, Cehennem Kapısı, Cascade Dağları, Kicking Horse Kanyonu, Spiral Tüneller, Peri Bacaları, Jasper, Banff, Yoho ulusal parkları, ormanlar, karlı dağlar, şelaler, göller, buzullar, buz otobüsü, Athabasca buzulu üzerinde yürüme, ilginç hayvanlar…Rail Canadian Treni ile Jasper’dan Toronto’ya yatılı yolculuk, Niagara Şelalesi, Toronto, Ottawa, Quebec, Montreal…


Online - Ali Çelik ile Lanetli Yalılar - Boğaziçi'nin Yalılarına Bambaşka Bir Bakış

“Yalın mı var, derdin var!” Lanetli olduğu düşünülen yalılar, olaylar ve insanlar. 19. yy.’dan itibaren Boğaz’da yaşam.
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.