Online Geziler

(25) adet gezi bulundu

’Online Seyahat’’ ile arzuladığınız rotaları ekranları başınızdan adımlamaya ve keşfetmeye sizleri çağırıyoruz.
Yaşadığımız yeni dönemde yeni yeni alışkanlıklar ve deneyimlere kucak açıyor, farklılaşıyoruz. Merak ettiğiniz rotalar hakkında derin bilgi sahibi olmak, rehberin gözünden tanıklık etmek, gitmeden deneyimlemek ve tüm sorularınıza yanıt almak için bu fırsatı beğeninize sunuyoruz.
  • Tarihler
  • 5  Ocak 2021
  • 9  Şubat 2021
  • 10  Mart 2021
  • 1  Nisan 2021
  • Ülkeler
Online - Mustafa Kesim ile Anadolu Medeniyetleri Müzesi 100 Yaşında

Yıl 1921…Cumhuriyet’in ilanından önce, İnönü’de, Sakarya’da özgürlük ve bağımsızlık savaşı yapıldığı günlerde kurulan bir müze. Cumhuriyetimizi kuranların tarih ve kültüre ne denli önem verdiklerini kanıtlayan, anıtsallaştıran bir müzecilik başyapıtı. Anadolu geçmişinin bilinen en eski dönemlerinden Hitit, Urartu, Frigya uygarlıklarının son yıllarına kadar eşsiz bir kronolojik kurgu. 19 Nisan 1997’de Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’nü kazanan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni 360° sanal tur kapsamında ve nesnelerin detaylı anlatımı için hazırlanmış fotoğraflar eşliğinde gezeceğiz.Online - Yıldırım Büktel ile Kuzey Işıkları ile Bir Kış Masalı: Lapland

Kuzey Işıkları ile Bir Kış Masalı Lapland: Doğa olaylarının en özellerinden olan, Kuzey Işıkları ile Bir Kış Masalı Lapland'tayız... Yılın belli dönemlerinde bu coğrafyada gözlemlenen Kuzey Işıkları ile Finlandiya Lapland’ında rengeyiklerinin, haskilerin çektiği kızaklarla bembeyaz karın üzerinde gezinirken, özel giysilerle buzkırandan donmuş denize girme heyecanını yaşayacağız...


Online - Yiğit Tahtalıoğlu ile İki Elçi Bir Gezgin

Timur’un Semerkant’taki sarayına 1404 senesinde elçi tayin edilen Ruy Gonzales de Clavijo’nun güzergahında yer alan Bizans başkentinden manzaralar. Fetih öncesinde şehrin panaromasını çizen Clavijo’nun izlenimleriyle eşsiz bir seyahatname sunuyor. Habsburg elçisi Ogier Ghislain de Busbecq 1550-1560 yılları arasında bir kaç kez gidip geldiği Osmanlı’nın başkentinde heyetinde yer alan Flaman ressam Melchior Lorichs’in çizdiği resimlerle 16. yüzyılın İstanbul’unu gözler önüne seriyor. Saray entrikalarından, sokak yaşamına Avrupalı elçinin mektupları Batı’nın Osmanlı‘ya bakışını şekillendirdi. Son olarak, genç bir mimar (sonradan Le Corbusier ismini alacak) İsviçreli Charles Edouard Jeanneret Gris’in 1911’de Viyana’dan İstanbul’a uzanan yolculuğunda ve mimarlık anlayışının oluşumunda önemli bir payı olan tecrübesini yazıp, ‘çizdiği’ şehri gezeceğiz. Camiler ve mezarlıklar ve şehrin belki de en önemli ‘kamusal alanı’ olan bir kahvehaneyi anlattığı ‘şark’ seyahatinden notları online gezimizde yer alacak.


Online - Selçuk Yıldız ile El Greco - İspanyol Resminin Üç Silahşörleri

Toledo’da Santo Tome adında bir kilise vardır. Kapısında sürekli uzun bir ziyaretçi kuyruğu olan bu küçük kilisenin tek özelliği içindeki 4.60 x 3.60 boyutlarındaki bir resimdir. Ressamı ise İspanya’yı fetheden Giritli ressam: Dominikos Theotokopulos ya da dünyanın kabul ettiği ismiyle El Greco’dur. Eserleriyle ikonaların ikonik ressamı, maniyerizmin en önemli temsilcilerinden biri, ekspresyonizmin habercisidir El Greco. İspanyol resim sanatının bu önemli sanatçısını hayatı ve eserleriyle tanıyacağız.


Online - Arzu Uysal Dükkancı ile Dünyanın En Büyük Aynası Uyuni Tuz Gölü İle Bolivya

Sanki gökyüzünde yürürmüş gibi bir deneyim yaşatır Uyuni Tuz Gölü ziyaretçilerine. Sadece yağışlı sezonda şahit olabileceğiniz bir doğa mucizesi sanki. Ayna etkisi yani “mirror effect” denilen bir doğa olayı ile sanki dev bir aynanın içinde hissi verir Uyuni. Neil Armstrong uzaydan gördüğü bu dev beyazlığın ne olduğunu o kadar merak etmiş ki; Uyuni Tuz Gölü’nü yakından görebilmek için kalkıp Bolivya’ya gitmiş, Uyuni sayesinde Bolivya’yı da mercek altına yatırma şansımız olacak ve de ardından dünyanın üzerinde navigasyon yapılabilen en yüksek gölü olan Titicaca gölüne uğrayacağız.


Online - Mustafa Kesim ile Troya Antik Kenti ve Müzesi

Bütün dünyanın bildiği İlyada Destanı’yla özdeşleşmiş, Güzel Helen’in, Hector’un, Paris’in, Priamos’un kenti… Doğu ile Batının paylaşamadığı, 1998 yılından bu yana Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan, Türkiye Arkeolojisi’nin “bilinmezse olmaz”ı “Wilusa (Troya)” antik abidesi… Kentin kalıntılarının keşfedilmesinin 150. yılında ve açılışından bu yana büyük ilgi uyandıran yeni Troya Müzesi’nin 360° sanal tur sunumu eşliğinde sizi Troya’yı gezmeye davet ediyoruz…


Online - Faruk Pekin ile Trenle Trans-Kanada / Tıngır Mıngır Dünya

Tıngır Mıngır Dünya serisinde Batı’dan Doğu’ya, Pasifik Okyanusu’ndan Atlantik Okyanusu’na trenle Kanada gezisi. Vancouver, Victoria Adası, muhteşem bahçeler, totemler, üstü cam, iki katlı Rocky Moutaineering Treni, ünlü Kanada Kayalıkları, Fraser Kanyonu, Cehennem Kapısı, Cascade Dağları, Kicking Horse Kanyonu, Spiral Tüneller, Peri Bacaları, Jasper, Banff, Yoho ulusal parkları, ormanlar, karlı dağlar, şelaler, göller, buzullar, buz otobüsü, Athabasca buzulu üzerinde yürüme, ilginç hayvanlar…Rail Canadian Treni ile Jasper’dan Toronto’ya yatılı yolculuk, Niagara Şelalesi, Toronto, Ottawa, Quebec, Montreal…


Online - Ali Çelik ile Lanetli Yalılar - Boğaziçi'nin Yalılarına Bambaşka Bir Bakış

“Yalın mı var, derdin var!” Lanetli olduğu düşünülen yalılar, olaylar ve insanlar. 19. yy.’dan itibaren Boğaz’da yaşam.


Online - Selçuk Yıldız ile Diego Velazquez - İspanyol Resminin Üç Silahşörleri

Bazı sanat tarihçilerine göre “Gerçeğin Gerçek Ressamı”, Edouard Manet’ye göre ise “Ressamların Ressamı”dır Velazquez… Sıra dışı bir kraliyet ressamı olmuş, kendisinden sonraki Picasso, Dali, Botero gibi birçok ressama esin vermiştir. Nedimeler tablosu resim sanatının en önemli abidelerinden biri olarak kabul görür. Eserleri ve hayatı ile Velazquez’i evlerinize konuk ediyoruz.


Online - Yanı Başımızdaki Kültür Hazinesi: SURİYE

Yıldırım Büktel ile Tarih öncesinden günümüze pek çok uygarlığa beşik olmuş olan Suriye’yi keşfetmek aslında kendimizi keşfetmek anlamına geliyor.. Şaşırtıcı bir çeşitlilik… Şaşırtıcı bir zenginlik..


Online - Aylin Öney Tan ile Venedik Karnaval Lezzetleri

Venedik karnavalda bambaşkadır. Peki Venedikliler karnavalda ne yer, ne içer, ne yapar? Online gezimizde karnavalda Venedik sokaklarında gezinecek, karnaval maskelerini ve karakterlerini kısaca tanıyıp, onların peşine takılıp Venedik sokaklarında bizi bekleyen lezzetler dünyasına açılacağız. Campanile’den I Volo del Turco -Türk’ün uçuşunu izlerken bir kadeh Ombra alacağız, yasaklı üzüm fragolino hikayesini dinleyeceğiz, en tipik bacari’lere girip çıkarken Venedik barlarının atıştırmalık lezzetleri cicchetti dünyasına dalacağız. Venedik karnavalının olmazsa olmazı kızarmış fritelle ve castagnole atıştıracağız. Bu gezi evde yapabileceğiniz Venedik lezzetleri hakkında bir sürü fikir verecek, bir iki de tipik tarif içerecek.
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.