TÜRKİYE

(34) adet gezi bulundu

Topraklarının büyük bölümü Anadolu'ya, küçük bir bölümü ise Balkanlar'ın uzantısı olan Trakya'ya yayılmış bir ülke. Kuzeybatıda Bulgaristan, batıda Yunanistan, kuzeydoğuda Gürcistan, doğuda Ermenistan, İran ve Azerbaycan'ın ekslav toprağı Nahçıvan, güneydoğuda ise Irak ve Suriye komşusudur. Güneyini Akdeniz, batısını Ege Denizi ve kuzeyini Karadeniz çevreler. Marmara Denizi ise İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı ile birlikte Anadolu'yu Trakya'dan yani Asya'yı Avrupa'dan ayırır.
 • Ülkeler
 • Özel Günler
 • Tarihler
 • 9  Haziran 2020
 • 8  Temmuz 2020
 • 5  Ağustos 2020
 • 25  Eylül 2020
 • 15  Ekim 2020
 • 2  Kasım 2020
 • 4  Aralık 2020
 • Kıtalar
THE MUSEUM HOTEL ANTAKYA

Medeniyetler Şehrinde, Tarihin Odağında, Benzersiz Bir Konaklama Deneyimi


DOĞU KARADENİZ VE YAYLALARI
Bulutlarla söyleşen Elevit ve Tirovit...
Tarih kokan sokaklarıyla Karadeniz’deki en önemli liman Trabzon ve Akçaabat / Yeşilin her tonuyla Altındere Vadisi ve Sümela / Buzul gölleriyle Ovit Dağı Geçidi / Sis denizi içerisindeki Sal ve Pokut / Yemyeşil çay bahçeleriyle Rize / Benekli balıklarıyla, taş köprüleriyle Çamlıhemşin ve özgür akan Fırtına Deresi / Fırtına’ya bekçilik yapan muhteşem Zilkale / Kartpostallara layık görüntüsüyle Şenyuva Köprüsü / Ahşap camileriyle İkizdere / Şavşat’ın güzelliği Karagöl / Taş işçiliğinin harika örneklerini sunan Gürcü kiliseleriyle Çoruh Havzası…


ARKEOLOJİ MÜZESİ

Zengin eserlerini inceleyerek eşsiz atmosferindeki bahçesinde soluklanabileceğimiz en özel mekanlardan birine keşif…


AYASOFYA'DA BİR GECE
Ayasofya'ya bir gece ziyareti
Ayasofya Müzesi’nin kapıları 19.00-21.00 saatleri arasında sadece FEST Travel Gezginlerine özel olarak açılacak. Ayasofya’nın görkemine ve sükûnetine birlikte şahitlik edeceğiz.


HAKKÂRİ
Zap Suyu - Berçelan Yaylası - Çukurca
Efsanelere konu olan, Hakkari'ye can veren Zap Suyu / benzersiz florası ile doğaseverleri kendine hayran bırakan Berçelan Yaylası / Nefes kesen görkemi, yaz-kış erimeyen karlı zirveleri ile Türkiye'nin en yüksek ikinci dağı Cilo / Derin vadilerin haşmetli dağlarla çevrelendiği, buzul gölleri, dorukları, yüksek şelaleleri, rengarenk kırlarıyla Hakkari...


TARİHİN DÖNÜM NOKTALARI: TRUVA VE ÇANAKKALE SAVAŞ ALANLARI
Tarihte yer etmiş iki önemli savaş, iki kahramanlık destanı
Tarihte yer etmiş iki önemli savaş, iki kahramanlık destanı; mitolojiden destana Troya ve Çanakkale; Truvalı Helen’den Hektor’a, Seyit Onbaşı’dan Gazi Mustafa Kemal’e Çanakkale coğrafyasının olağanüstü hikâyesi; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve Çanakkale savaş alanları: Anzak Koyu, Seddülbahir, “Cape Helles” Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi


İSTANBUL'DA KÖŞK VE KASIRLAR
Uzmanı ile eski İstanbul’un bir başka yönünün varolan kasır ve köşklerde algılanması.
Ihlamur Kasrı, Yıldız Parkı Malta ve Çadır Köşkleri, Tophane Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Maslak Kasırları... Öğle yemeği fiyatımıza dahil değildir. Müze girişleri dahildir. Müzekart sahibi gezginlerimiz için fiyat: 170 TL Gezimiz araç ile gerçekleştirilecektir.


KÖŞE BUCAK HALİÇ - FENER BALAT AYVANSARAY

Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-ı Sina Manastırı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu.


KUZGUNCUK - BEYLERBEYİ - ÇENGELKÖY - KÜÇÜKSU-ANADOLU HİSARI
KUZGUNCUK-BEYLERBEYİ-ÇENGELKÖY-KÜÇÜKSU-ANADOLU HİSARI
Renkli evleri ve çokkültürlü sosyal dokusu ile Kuzguncuk; Beth Yaakov Sinagogu, Aya Pandeliimon Rum Ortodoks Kilisesi, Beth Nissim Sinagogu, Marco Paşa mezarı, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Anadolu Yakası sahilinin en güzel semtlerinden Beylerbeyi; Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi (Hamid-i Evvel) Camisi, Uryanizade Camisi, geleneksel Boğaziçi yaşamının izlerini görebileceğimiz Çengelköy, Kuleli Askeri Lisesi, Çınaraltı Camisi, Çınaraltı, Kandilli, Küçüksu Kasrı, Mihrişah Sultan Çeşmesi, Mihrişah Sultan Camisi, Küçüksu Çayırı sokak dokuları, müdavimler, anılar, yalılar, sivil mimari örnekleri… Bazı yapılar dışarıdan görülecektir. Öğle yemeği programımıza dahil değildir. Beylerbeyi Sarayı ve Küçüksu Kasrı giriş bileti fiyatımıza dahildir.

İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.